Przedmioty wymyślić!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Przedmioty wymyślić!




przez Grelinette » 14/10/16, 16:36

Witam,

Otwieram ten temat, który jest trochę podobny do tematu „ciekawe i niezwykłe obiekty", ten ostatni temat sprawia, że ​​odkrywamy niesamowite przedmioty... (nawet jeśli podróbki uda się wcisnąć w temat... prawda Oli? : Chichot: )

Krótko mówiąc, jestem pewien, że każdy z nas kiedyś to powiedział: „Hej, byłoby miło wynaleźć przedmiot, który to zrobi!…”

Nie chodzi o zaproponowanie wszystkiego i wszystkiego, od giętarki do bananów po perpetuum mobile, ale o podsunięcie pomysłu na ciekawy przedmiot, który może mieć swoje zastosowanie… i kto wie, może inwestor w potrzebujący pomysłu, a kto przypadkowo zetknął się z ekonologią, skorzysta z okazji i skontaktuje się z genialnym początkującym wynalazcą, aby zaoferować mu finansowanie...

(Osobiście mam pudełka pełne dobrych pomysłów... w razie potrzeby skontaktuj się ze mną przez MP)
pieniądze-10.gif
argent-10.gif (50.46 KiB) Wyświetlono 12705 razy



Oto niektóre z nich, wraz z ich genezą, tylko po to, by podniecić i pobudzić wyobraźnię płodnych ekonomistów!

1) Ruch samochodowy jest szeroko rozpowszechniony w całej Francji i obejmuje wiele dróg ekspresowych. Zgodnie z rozkładami, rano i ogólnie wieczorem, prędkość samochodów nagle spada z 90 km/h do 30 km/h, a nawet mniej, w ciągu kilkudziesięciu metrów. Nagle kierowca popychany silnym przypływem adrenaliny gwałtownie wciska przycisk ostrzegawczy swojego samochodu, aby ostrzec jadący z tyłu samochód o nagłym zwolnieniu...
Prosta mała skrzynka elektroniczna, która stale sprawdza prędkość, może być odpowiedzialna za automatyczne włączanie ostrzeżeń w samochodzie, gdy nastąpi awaryjne hamowanie.

2) Będąc wieczną złotą rączką przed wiecznością, jestem wyposażony w większość narzędzi konsumenckich. W takim przypadku wiertarka, śrubokręt itp. Aby zaoszczędzić czas, często używam wiertarki do wkręcania/wykręcania, ale regularnie, biorąc pod uwagę moc wiertarki, która nie ma regulacji intensywności wkręcania, łamię lub zużywam łby śrub.
Mała końcówka do zamocowania na wiertarce z regulacją siły wkręcania/wykręcania pozwoliłaby zamienić moją wiertarkę we wkrętarkę i uniknąć uszkodzenia wkrętów.

3) Mówiłem o tym w innym temacie dotyczącym łopat turbin wiatrowych i pomysł ten istnieje od: łopaty turbin wiatrowych pokryte fotowoltaicznymi panelami słonecznymi. Wprawdzie w przypadku wiatru powodującego ruch łopat, niekoniecznie będą one najlepiej zorientowane dla VP, chociaż jeśli jest wiatr, ogólnie jest słońce, ale w przypadku spokojnego lub braku wiatru łopaty mogą automatycznie orientują się w kierunku słońca, zamiast pozostawać w bezruchu i nic nie wytwarzać.

4) Syfon zlewozmywakowy wyposażony w turbidymetr otwierający zawór wtórny w celu odzyskania czystej wody... tej marnowanej (według niektórych badań ponad 20%) po odkręceniu kranu i czekaniu na ciepłą wodę do mycia ręce lub zimną wodę do picia.

itp...

Zdarzyło mi się też, że wpadłem na pomysł i zobaczyłem, jak kilka lat później pojawia się na rynku!
Na przykład, kiedy byłem młody, prowadziłem zajęcia w ośrodkach wypoczynku zimowego i jeździliśmy na sankach z tym, co mieliśmy: dużymi plastikowymi torbami, pudełkami itp. Któregoś dnia pod koniec lata, w oczekiwaniu na zimę, kupiłam zapas materacy dmuchanych: materac okazuje się fatalny, z wieloma miejscami, szybki i idealny na kolo... łatwy do złożenia i założenia, ale który szybko się psuje. Pomyślałem, że nadmuchiwane sanki wykonane z solidnego materiału będą idealne i zobaczyłem, że nadmuchiwane sanki już istnieją! (gdybym wtedy wiedział, zgłosiłbym patent! : Chichot: )

A Ty, jakie masz pomysły na przedmioty do wynalezienia?...
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez oli 80 » 15/10/16, 14:43

Witam, pewnego dnia zobaczyłam jak moja mama napełnia canelonis mięsem mielonym i stwierdziłam, że wystarczy
irytujące wpychanie haszyszu do canelonów, wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, widzę wielu ludzi, którzy palą i kupują
gilzy i tytoń wraz z maszyną do ich napełniania, zobacz film
https://www.youtube.com/watch?v=6Ik76GYrzq0

więc moim pomysłem jest wykorzystanie zasady tej większej maszyny do napełnienia canelonis mielonym mięsem
Nie szukałem w sieci czy coś takiego istnieje.

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez Gaston » 17/10/16, 12:25

Grelinette napisał:1) Ruch samochodowy jest szeroko rozpowszechniony w całej Francji i obejmuje wiele dróg ekspresowych. Zgodnie z rozkładami, rano i ogólnie wieczorem, prędkość samochodów nagle spada z 90 km/h do 30 km/h, a nawet mniej, w ciągu kilkudziesięciu metrów. Nagle kierowca popychany silnym przypływem adrenaliny gwałtownie wciska przycisk ostrzegawczy swojego samochodu, aby ostrzec jadący z tyłu samochód o nagłym zwolnieniu...
Prosta mała skrzynka elektroniczna, która stale sprawdza prędkość, może być odpowiedzialna za automatyczne włączanie ostrzeżeń w samochodzie, gdy nastąpi awaryjne hamowanie.
To już istnieje.
Nazywa się to „automatycznymi światłami awaryjnymi”.
Wiele modeli jest w nią standardowo wyposażonych, ale do jej uruchomienia potrzebne jest bardzo gwałtowne hamowanie.


Grelinette napisał:2) Będąc wieczną złotą rączką przed wiecznością, jestem wyposażony w większość narzędzi konsumenckich. W takim przypadku wiertarka, śrubokręt itp. Aby zaoszczędzić czas, często używam wiertarki do wkręcania/wykręcania, ale regularnie, biorąc pod uwagę moc wiertarki, która nie ma regulacji intensywności wkręcania, łamię lub zużywam łby śrub.
Mała końcówka do zamocowania na wiertarce z regulacją siły wkręcania/wykręcania pozwoliłaby zamienić moją wiertarkę we wkrętarkę i uniknąć uszkodzenia wkrętów.
Pomysł jest interesujący, ale trudno mi zrozumieć, w jaki sposób system mechaniczny mógłby rozproszyć „nadmiar” energii dostarczanej przez wiertło.
Mała skrzynka elektroniczna na przewodzie elektrycznym wydawałaby mi się prostsza : Mrgreen:
0 x
chevesne51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 26/10/05, 19:19
x 1

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez chevesne51 » 17/10/16, 13:21

Gaston napisał:Pomysł jest interesujący, ale trudno mi zrozumieć, w jaki sposób system mechaniczny mógłby rozproszyć „nadmiar” energii dostarczanej przez wiertło.
Mała skrzynka elektroniczna na przewodzie elektrycznym wydawałaby mi się prostsza : Mrgreen:


Mechaniczny:
http://www.reussir-ses-travaux.com/vissez-facilement-vos-plaques-de-platres
Ale nadal nosi śrubę i ślad stopy.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez Ahmed » 17/10/16, 13:26

GastonPiszesz:
Pomysł jest interesujący, ale trudno mi zrozumieć, w jaki sposób system mechaniczny mógłby rozproszyć „nadmiar” energii dostarczanej przez wiertło.

Jest to jednak to, co obserwuje się w przypadku „tapmatic” lub podobnych urządzeń używanych do gwintowania: zamocowane w wiertarce, postęp jest ograniczony momentem obrotowym (regulowany) i odwraca obrót, ręcznie (przez podniesienie kabestanu) lub automatycznie. ..

że Grelinette "wynalazkami" nie są, ściśle mówiąc, bowiem w większości przypadków są one udoskonaleniami lub wariantami istniejących urządzeń. Duża część tego, o czym mowa, prawdopodobnie nie istnieje ze względu na koszt, który stawiałby pod znakiem zapytania komercjalizację: nie zapominajmy, że nie liczy się użyteczność, ale zdolność do generowania zysku.

@ Grelinette: nie rozpraszaj! Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwija się Twoja przyczepka rowerowa! 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez Gaston » 17/10/16, 13:27

chevesne51 napisał:Mechaniczny:
http://www.reussir-ses-travaux.com/vissez-facilement-vos-plaques-de-platres
Ale nadal nosi śrubę i ślad stopy.
Tak, to dobre osiągnięcie, dobrze sprawdzające się w przypadku płyt gipsowo-kartonowych, gdzie nie chodzi o ograniczenie momentu, ale o wykręcenie, gdy wkręt jest wystarczająco głęboki.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez oli 80 » 17/10/16, 14:26

Witam, jest strona na kickstarterze, która oferuje ludziom publikowanie swoich "wynalazków" i
jest francuska strona tutaj http://www.lafabriqueainnovations.com/
pomaga rozwijać Twoje pomysły, nie wiem, czy ta witryna ma już partnerstwa forums
ponieważ może to być interesujące z ekonologii, oto artykuł w gazecie, który mówi o tej stronie
http://www.latribune.fr/loisirs/la-trib ... 60728.html

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez Grelinette » 17/10/16, 18:17

Gaston napisał:
Grelinette napisał:1) ... Prosta mała skrzynka elektroniczna, która stale sprawdza prędkość, może być odpowiedzialna za automatyczne włączanie ostrzeżeń w samochodzie, gdy nastąpi awaryjne hamowanie.
To już istnieje.
Nazywa się to „automatycznymi światłami awaryjnymi”.
Wiele modeli jest w nią standardowo wyposażonych, ale do jej uruchomienia potrzebne jest bardzo gwałtowne hamowanie.

Nie widziałem jeszcze samochodu wyposażonego w ten system, ale prawdopodobnie powinien stać się standardem, ponieważ jest łatwy do zaprojektowania i zainstalowania w najnowszych modelach, w których wszystkie informacje są zdigitalizowane. Wystarczy a priori przetestować spadek prędkości w krótkim okresie czasu, na przykład 1 sekundę. Jeśli różnica prędkości (DV) w ciągu 1 sekundy wynosi na przykład > 10 km, włączają się ostrzeżenia; z pojedynczą zmienną DV łatwo jest dostosować czułość wyzwalania ostrzeżenia.

Gaston napisał:
Grelinette napisał:2) ...A (mała końcówka do zamocowania na wiertarce z regulacją siły wkręcania/wykręcania pozwoliłaby zamienić moją wiertarkę we wkrętarkę i uniknąć uszkodzenia wkrętów.
Pomysł jest interesujący, ale trudno mi zrozumieć, w jaki sposób system mechaniczny mógłby rozproszyć „nadmiar” energii dostarczanej przez wiertło.
Mała skrzynka elektroniczna na przewodzie elektrycznym wydawałaby mi się prostsza : Mrgreen:

Po co więc rozpraszać energię? Chodzi o to, aby po prostu dostosować intensywność dokręcania, od której końcówka wkrętaka już się nie zaciska i „przeskakuje” jak klucz dynamometryczny lub śrubokręt (mechanicznie). Wiertarki na ogół mają spust do kontrolowania prędkości obrotowej, ale nie momentu dokręcania.
Poza tym może da się odzyskać część uchwytu z układem regulacji momentu dokręcania z wkrętaka HS i zamocować go na uchwycie wiertarskim?...
uchwyt-kierownik.jpg
Chuck-screwdriver.jpg (23.18 Kio) Wyświetlono 12636 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez oli 80 » 17/10/16, 18:46

0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Odp: Przedmioty do wymyślenia!




przez phil53 » 17/10/16, 19:45

oli 80 napisał:Witam, jest strona na kickstarterze, która oferuje ludziom publikowanie swoich "wynalazków" i
jest francuska strona tutaj http://www.lafabriqueainnovations.com/

Zgłosiłem 2 swoje pomysły, brałem udział w 2 przedmiotach I stopnia i 1 innych II stopnia oraz 2 wybranym, wybranym przez fabrykę.
Wynik, bardzo rozczarowujący, niełatwo uzyskać skuteczne informacje od szefów witryny.
Ochrona, którą rzekomo zapewniają, prawdopodobnie nie jest ważna, nie ma to znaczenia, ponieważ nie są to prawdziwe wynalazki z potencjałem.
Jednym z moich pomysłów było, aby zrobili płuczkę do kubków, która zastąpiłaby kubki jednorazowe. Firma, w której pracuję, byłaby klientem testowym (500 osób). Wynik, nawet nie wiadomość o powrocie zainteresowania.
To powiedziawszy, odpowiadają na bezpośrednie pytania. Nie jest tak źle, ale nie wierzę w skuteczność tej strony.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 214