Wyraź swój talent i swoje pomysły na stronie!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Wyraź swój talent i swoje pomysły na stronie!




przez Christophe » 27/05/16, 10:44

Ce forum jest pełen talentów (tak, mówię o Tobie!!) i naprawdę ciekawych pomysłów, aby podkreślić jeszcze więcej!

Ale w tej chwili forums są mniej popularne wśród wyszukiwarek i użytkowników Internetu, którzy chcą więcej „wygody”… (dziękuję sieciom społecznościowym za waszą głupotę mas…)

Był to jeden z powodów dużej aktualizacji strony w ostatnich dniach (dla tych, którzy jeszcze jej nie widzieli, jest tutaj: https://www.econologie.com )

A więc proszę bardzo, informacja zamieszczona w głównej części serwisu jest dużo bardziej widoczna w wyszukiwarkach niż temat, nawet bardzo ciekawy, zamieszczony na stronie forum! Nie pytaj dlaczego, ale tak właśnie jest...

Poważnie sądzę, że na tej podstawie rozwinęły się pewne pomysły forum zasługują na znacznie większą widoczność niż obecnie, mam na myśli tematy roślinne Did67, idee społeczne Ahmeda i Sen-non-sena, redakcję Remundo, a nawet pewne osiągnięcia Obamota (tak,… ty!) ...jest wiele innych, których nie mogę tutaj wymienić!

Więc tutaj oferuję to każdemu, kto tego chce (ale oczywiście po surowej selekcji : Mrgreen: ) zostać redaktorem serwisu! To właśnie oferuje większość głównych mediów za pośrednictwem blogów poświęconych każdemu redaktorowi (na przykład Lemonde...)

Nie martw się, na początku pomogę Ci w tym procesie (jest to trochę bardziej skomplikowane niż pisanie wiadomości na forum ale ostatecznie nie aż tak bardzo) i wspólnie przyjrzymy się Waszym pierwszym artykułom przed publikacją.

Do każdego artykułu można dodać komentarz (np. mini forum w rzeczywistości) i może odnosić się, dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej, do strony forums odpowiedni.

Oczywiście mógłbym sam pisać artykuły podsumowujące, korzystając z Twoich pomysłów, ale a) byłoby to intelektualnym plagiatem i b) zawsze będą mniej dobre, niż gdyby pisał je pierwotny autor pomysłu c) zmieniać styl redakcyjny strony może być bardzo miłe dla czytelników d) z pewnością podsunie ci inne pomysły redakcyjne niż na a forum...e)...i ja też!

Bo ekonomia to demokracja!

Oto na przykład artykuł napisany przez Rémiego Guilleta, który poprosił mnie o jego publikację. Rémi ma doktorat ze spalania mokrego i chciał o tym porozmawiać na temat ekologii: https://www.econologie.com/combustion-ea ... rendement/ (ten artykuł nie został napisany bezpośrednio przez Rémiego, skopiowałem/wkleiłem treść jednego z jego e-maili)

Zatem pisanie można wykonać na 2 sposoby:

a) Zostajesz redaktorem na stronie (z osobistym loginem/hasłem) i publikujesz bezpośrednio
b) a) przeraża Cię, wysyłasz mi treść artykułu na PW lub e-mail, a ja wstawiam go na stronę, tak jak to zrobiliśmy z Rémim

Co myślisz? Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie na PW, prześlij CV, list motywacyjny i wymiary... : Mrgreen: (Żartuję, wystarczy zwykły PM, znam Cię... oczywiście trzeba mieć pewien staż pracy i doświadczenie redakcyjne na forum)
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez phil53 » 27/05/16, 17:23

To doskonały pomysł, głosuję na Didiera, jeśli chce, aby w ten sposób znana była treść jego książki. :P
Zapewni mu to widoczność oprócz jego filmów.
Szczerze mówiąc, jego podejście jest naprawdę genialne. Zawsze dziwi mnie niechęć tych, których próbuję przekonać do wypróbowania przynajmniej 2 lub 3m2
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 27/05/16, 18:29

Dzięki, Phil :) Jego książka? Która książka? Któregoś dnia wspomniał mi o tym przez telefon… ale nie sądziłem, że to nadal aktualne!

Tak, aby zintegrować swoje filmy, podsumuj swoje podejście... wszystko to jest możliwe :)

Wielu internautów nie czyta forums (lub po prostu je przeglądaj) i opieraj się wyłącznie na stronach informacyjnych... dlatego ważne jest, aby czerpać z dobrych pomysłów (z których wiele zostało utraconych) :( ponieważ tematy nie są już aktywne) na stronie forums i twórz artykuły podsumowujące!

Zwłaszcza, że ​​Google News odwołuje się do Econologie.com a nie jeden forum...tak więc informacje na temat forum nigdy nie będzie mógł skorzystać z tej funkcji :(

Algorytm Google News zależy od innych wiadomości... i innych rzeczy, których jeszcze w pełni nie zrozumiałem... czarnej skrzynki Google... W każdym razie się tym zajmę... o ile dobrze zrozumiałem , podzielę się tym z Tobą. Jedno jest pewne: potrzebujesz przynajmniej jednego artykułu o jakości redakcyjnej, średniej wielkości (od 500 do 1000 słów) i ilustrowanego zdjęciami!

W przeciwnym razie, czy są inni kandydaci? :) Uważaj, jestem potężnym menadżerem HR!! Muhahaha!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Remundo » 28/05/16, 16:06

Cześć Christophe,

fajny temat.

Chyba pisałem już o czymś artykuł, ale nie pamiętam... : Oops:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 28/05/16, 16:09

Tak, Remundo, to było pewne www.econologie.info co pozwoliło mi przetestować system współedycji
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez chatelot16 » 28/05/16, 22:25

Niezbyt podoba mi się taka forma strony... kto pisze, pisze w imię ekologii... to jest zbyt ciężkie do udźwignięcia

Wolę wiki, gdzie osoba pisząca pozostawia swoje imię i nazwisko na tym, co pisze: możesz zobaczyć historię, aby wiedzieć, kto co pisze, i każdy może uzupełnić to, co piszę lub zaprzeczyć

niestety oprogramowanie Wikipedii wiki ma problem z bezpieczeństwem: działa dobrze tylko wtedy, gdy jest duża liczba ludzi dobrej woli, którzy je monitorują, niestety wszystkie małe wiki oparte na mediawiki są spamowane

Obecnie studiuję rozwiązanie dla wiki na kilku poziomach, aby połączyć zaletę wiki, że każdy, kto ma coś do powiedzenia, może to powiedzieć, i stworzyć czystą, przefiltrowaną wersję, bezpieczną dla ogółu społeczeństwa. cokolwiek niektórzy ludzie napiszą

w międzyczasie rozwiązaniem jest strona econologie, ale niestety nie jestem w stanie pisać tam z odpowiednią jakością, bez innych, którzy przychodzą za mną, aby poprawić... to jest zaleta Wikipedii, kiedy piszę tam treści bardzo szybko, inni poprawiają formę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 29/05/16, 13:06

chatelot16 napisał:Niezbyt podoba mi się taka forma strony... kto pisze, pisze w imię ekologii... to jest zbyt ciężkie do udźwignięcia

(...)

w międzyczasie rozwiązaniem jest strona econologie, ale niestety nie jestem w stanie pisać tam z odpowiednią jakością, bez innych, którzy przychodzą za mną, aby poprawić... to jest zaleta Wikipedii, kiedy piszę tam treści bardzo szybko, inni poprawiają formę


Jest coś dla każdego.

Jeśli chodzi o jakość redakcyjną, będzie co najmniej jeszcze jeden, który przyjdzie z tyłu (= ja, lol), jak sugerowałem powyżej... a jeśli chodzi o udział odwiedzających, znajdują się tam komentarze...

Aby stworzyć dobrą wiki, potrzebujesz armii autorów i moderatorów... w przeciwnym razie nie jest to lepsze niż WordPress...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez chatelot16 » 29/05/16, 13:49

mediawiki daje możliwości klasyfikacji, których nie ma WordPress

Używam wiki, której jestem jedynym użytkownikiem, który klasyfikuje moje informacje. Pojęcie kategorii mediawiki jest zupełnie inne niż w wordpress

w kategoriach wordpress są tylko foldery: artykuł może należeć tylko do jednej kategorii: jest to po prostu struktura drzewa, taka jak okna

w mediawiki możesz współistnieć kilka zagnieżdżonych klasyfikacji: użytkownik może utworzyć inną klasyfikację bez zakłócania istniejącej

Zgadzam się, że mediawiki niesie ze sobą ryzyko: jeśli nie będzie wystarczającej liczby poważnych ludzi, aby utrzymać porządek: może to zbyt szybko wypaść z torów

dlatego pracuję w systemie wielopoziomowym... poziom eksperymentalny, na którym każdy może pisać, oraz poziom reprezentacyjny, na którym pojawia się tylko to, co na to zasługuje
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Christophe » 29/05/16, 13:50

Żaden system nie jest idealny, zawsze idzie na kompromis...

Daj nam znać, gdy Twój projekt zostanie uruchomiony...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyraź swój talent i pomysły na stronie!




przez Did67 » 30/05/16, 10:40

Christophe napisał:
Myślę o tematach ogrodnictwa warzywnego w Did67,



Widziany !!!

I zainteresowany.

Jednakże, gdy zimą zacząłem pisać książkę na ten temat, zdałem sobie sprawę z trudności w wyjaśnieniu „podejścia” w prosty sposób. Potknąłem się już kilka razy... Idę do przodu bardzo powoli, mając ambicję, aby być „naukowo sprawiedliwym” i „zrozumiałym dla wszystkich”. I jestem bardzo, bardzo spóźniony!

Na krawędzi Rolnictwo / ogrodnictwo-bardziej-niż-bio-en-siew-live-bez-zmęczenie t13846.html, to „wszyscy przybysze”. Tam jest to całkiem proste.

Stopniowo wyjaśnialiśmy sprawy zanieczyszczającym i drut stał się „w miarę czysty”…

Budowa jest nieco bardziej skomplikowana.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 247