Katalog ulubionych linków w forums

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Katalog ulubionych linków w forums




przez Christophe » 19/02/16, 14:44

Właśnie skonfigurowałem (nowy) katalog dla forums: katalog

Pozwala zaproponować linki lub swoje ulubione strony, umieściłem sekcję „Twoje ulubione tematy forums” do wykorzystania jako „głupia notatka”, aby zapewnić lepszą widoczność preferowanym tematom…

Każdy członek może:
a) Zaproponuj nieograniczoną liczbę linków
b) Zagłosuj na stronę
c) Skomentuj witrynę

Nadal jest w fazie testów, więc byłoby miło, gdyby niektórzy stali bywalcy mogli przetestować ją w wersji beta, dodając kilka linków i przekazując mi opinie.

Może brakuje niektórych kategorii (np. strona osobista? Rolnictwo? Oszczędzanie energii?)? Więc słucham cię...

Być może moglibyśmy użyć tego narzędzia do dalszej regionalizacji forum...zamierzam umieścić linki do działań (akcji, stowarzyszeń, sklepów...), które są bliskie Twojemu sercu w Twoim regionie i które na co dzień przyczyniają się do ekonologii?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Katalog twoich ulubionych linków w forums




przez Christophe » 19/02/16, 16:50

Właśnie umieściłem kategorię Wideo i filmy dokumentalne: katalog/kategoria/18

Możesz zatem dołączyć swoje ulubione reportaże, najlepiej skorzystać z funkcji dołączania wideo i ewentualnie linku z tematu związanego z filmem!

Może zmienię nazwę katalogu na „baza danych” :)

Dziękuję za udział
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Katalog twoich ulubionych linków w forums




przez chatelot16 » 20/02/16, 10:01

podział tego katalogu wprawia mnie w zakłopotanie ... aby coś w nim umieścić, nie mogę znaleźć, gdzie to umieścić, a szukać jeszcze mniej

potrzebowalibyśmy metody klasyfikacji według kategorii, takiej jak mediawiki: przechowujemy wszystko tylko w porządku alfabetycznym, następnie przypisujemy kategorie do każdej strony ... stronę można umieścić w większej kategorii ... możemy wymyślić kategorię po fakcie która grupuje strony, które zasługują na pogrupowanie ... gdy chcesz dodać stronę nie musisz wybierać w której kategorii ją umieścisz

praktycznie, aby dopasować ten pomysł do phpbb, wykonaj a forum link i dobry adres, temat po linku, żeby każdy mógł skomentować... zrób jeszcze jeden forum kategorię linków lub dobry adres lub każdy temat i listę linków, które chcesz zgrupować w kategorii

wielka sztuczka media wiki i automatyczne tworzenie tych stron kategorii z listą wszystkich stron oznaczonych przez tę kategorię ... z PHPBB będziesz musiał albo zrobić to ręcznie, albo wymyślić program

przykład przewagi kategorii na mediawiki: robi się stronę z linkiem do producenta ocieplenia… możemy wtedy kategoryzować zarówno w ociepleniach, jak iw ekobudownictwie… a jak któregoś dnia pokaże inny zainteresowanie, a także umieścić go w innej kategorii
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Katalog twoich ulubionych linków w forums




przez Christophe » 20/02/16, 11:47

eee nie wszystko rozumiem?? Możesz podać przykład i kontrprzykład?

Tylko z grubsza wznowiłem kategorie starego katalogu (który opracowałem… w 2003 roku!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Katalog twoich ulubionych linków w forums




przez chatelot16 » 20/02/16, 17:22

Nigdy nie widziałem tego pojęcia kategorii w żadnym oprogramowaniu innym niż mediawiki, ale jest to bardzo potężny pomysł, który można zastosować w dowolnym systemie pamięci masowej komputera

problem przechowywania w strukturze drzewa polega na tym, że należy go zdefiniować przed jego wypełnieniem ... jeśli wykonasz za dużo dzielenia, wszystko będzie puste! i nawet jeśli zrobiliśmy wiele sekcji, zawsze są rzeczy, których nie wiemy, gdzie umieścić

w przypadku kategorii a la mediawiki po prostu zostawiamy wszystko w porządku alfabetycznym, a następnie tworzymy kategorie, aby zgrupować to, co zasługuje na to, by być ... ale niczego nie przesuwamy

możemy zgrupować w izolacji wszystkie adresy izolacji ... umieścić kategorię materiały budowlane dla wszystkiego, co jest materiałami ... nie będzie wyboru, czy umieścimy wełnę szklaną w jednej, czy w drugiej będą miały 2 kategorie ...

kategoria nie jest folderem, jest to po prostu lista wszystkich stron, które zostały znalezione w tej kategorii

to właśnie pozwoliło wikipedii rozwijać się bez potrzeby ogólnej reorganizacji: aby utworzyć nową kategorię, wystarczy zaznaczyć ją na stronach, które chcesz zgrupować: to jeszcze jedna kategoria, ale nie zmieniaj starej kategorii

pojęcie kategorii mediawiki pozwala współistnieć równolegle tyle klasyfikacji, ile chcesz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171