Pochodzenie „@”

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Pochodzenie „@”




przez Bibiphoque » 27/01/06, 12:04

Witam,
Przeglądając internet znalazłem coś takiego:
„Produkcje podawane są zarówno w tonach metrycznych, jak i (zgodnie ze znacznie powszechniejszym użyciem) w słoikach lub kolbach. Słowo to pochodzi od hiszpańskiego frasco; oznacza żelazną butelkę, której wymiary są takie, aby ważyć (pełną rtęci) trzy Arroba kastylijska. Arroba była jednostką masy używaną w średniowieczu przez Hiszpanów i Portugalczyków. Było warte 11,502 XNUMX kg. Jego symbolem był słynny @, który został wybrany dla adresów internetowych. Jego pochodzenie jest arabskie [ar-roub]. Słoik zawiera zatem 34,5 kg czystej rtęci. Na rynku anglosaskim ceny rtęci wyrażone są w dolarach amerykańskich za słoik o wadze 76 funtów (34,4736 kg). Aby tabela była bardziej czytelna, zaokrągliliśmy liczbę wazonów. W przypadku Almadén i Monte Amiata wskazany tonaż dotyczy okręgu.”

Zatem źródłem tego słynnego „@” byłaby rtęć!
Przekazywanie tego wydało mi się interesujące. : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/01/06, 12:44

To nie jest pochodzenie, które słyszałem... Czytałem (myślę, że to ziewnięcie), że był to symbol używany przez mnichów do oznaczenia opactwa lub coś w tym rodzaju... .

Wreszcie, zgodnie z tą stroną, tak naprawdę nie wiemy, skąd pochodzi: http://www.arobase.org/culture/arobase.htm
:D
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/01/06, 12:57

Witam,
Na innym forum Podano mi taki link:
http://hapax.qc.ca/Pourquoi_arrobe_dans_10646.html
Co nie wydaje się być sprzeczne z tym, co napisałem powyżej.
(ps brak dostępu do Twojego linku: filtrowane według pracy) :x
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218