Nowy członek

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Yamatai
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/10/15, 10:48
Lokalizacja: Huismes

Nowy członek




przez Yamatai » 13/10/15, 11:02

Bonjour à tous,

Mała zwięzła prezentacja.

Imię: Bastien
Zawód: technik niezawodności w elektrowni jądrowej...
Dyplom: BTS CIRA (automatyzacja regulacji przemysłowych)
Hobby: ogólnie technologia, dużo historii (moja pierwsza aspiracja, ale za mało możliwości) i ogólnie wszystkie atrakcje życia z rodziną i przyjaciółmi.

Wszystko się mówi, że jestem brzydkim neutronem :p
Nie, żartuję, szczególnie lubię branżę energetyczno-elektryczną, a głównym pracodawcą w tej branży jest EDF i elektrownie jądrowe, przynajmniej we Francji.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem magazynowania typu ENR i STEP, przeciwnikiem paliw kopalnych. Korzystam z energii jądrowej, emituje ona niewiele CO2, ale stwarza problem odpadów.
W takim razie musisz wybrać priorytet: ocieplenie czy odpady?
Z mojej strony jest to ENR z magazynowaniem lub energia jądrowa. Nie chcę ENR z skamieniałością, chyba że zmniejsza to skamieniałość. A to nie dotyczy Francji.

Mój powód, dla którego tu jestem?
Denerwuje mnie moja praca, za dużo papierkowej roboty, a mało analizy technicznej. Dlatego chcę uczyć się technik poza moim kręgiem zawodowym.
W zasadzie wszystko co związane z ENR, warzywnictwem i mechaniką ;)

Twoje zdrowie :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 13/10/15, 12:06

Cześć i witaj !

Ostatecznie może to być Ty, który odpowie na więcej pytań niż odwrotnie. 8)

Wreszcie, przy tak konstruktywnym podejściu, dyskusje z pewnością będą możliwe i owocne! : Wink:

RTDC.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Odp: Nowy członek




przez I Citro » 14/10/15, 13:51

Yamatai pisze:W takim razie musisz wybrać priorytet: ocieplenie czy odpady?
Z mojej strony jest to ENR z magazynowaniem lub energia jądrowa. Nie chcę ENR z skamieniałością, chyba że zmniejsza to skamieniałość.
Witam i witam w forum.

Nie jestem już zbyt obecny, ale wiele się nauczyłem i przede wszystkim rozwinąłem dzięki teraźniejszości forum.

Większość z nas posiada taką wiedzę. Problem leży raczej w syntezie, jaką z tego robimy.
Ce forum pomaga pozbyć się z góry przyjętych wyobrażeń, na ogół rozpowszechnianych przez media (manipulacja masami).

Dlatego konieczne jest dokładne przeformułowanie słów i ich znaczenia.

Energia jądrowa jest energią kopalną i przyczynia się bezpośrednio do globalnego ocieplenia, podobnie jak „naturalny” gaz…

Następnie cała nasza działalność przemysłowa generuje zanieczyszczenia.

Pierwszym krokiem jest bycie tego w pełni świadomym. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Odp: Nowy członek




przez Macro » 14/10/15, 13:56

Citro napisał:
Następnie cała nasza działalność przemysłowa generuje zanieczyszczenia.


wszystkie nasze działania, jakiekolwiek by one nie były
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/10/15, 16:27

Ach! Aaa! Drżą lobbyści; mamy teraz kreta, który może potępić wszystkie twoje haniebne wybryki (tryb LITERACKI: WYŁ.)

Mile widziane.

(Tryb PARANO: WŁ.)

Czy podjąłeś wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć identyfikacji? (adres e-mail z wyłączeniem głównych hostów, serwer proxy, sieć TOR, komputer zakupiony bez faktury za gotówkę, połączenie z bezpłatnym WiFi chronione przed kamerami itp...)

Już podaj swoją miejscowość.... : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Nowy członek




przez Did67 » 14/10/15, 17:39

Citro napisał:
Energia jądrowa jest energią kopalną i przyczynia się bezpośrednio do globalnego ocieplenia, podobnie jak „naturalny” gaz…

Następnie cała nasza działalność przemysłowa generuje zanieczyszczenia.



Zmień ramę... Określ wyraźnie...

Następnie:

- energia jądrowa jest energią kopalną: jeśli chodzi o obecne sektory oparte na uranie, wszystko jest w porządku. Produkcja uranu rozpoczyna się od wydobycia. Co więcej, znane zasoby pokrywają zapotrzebowanie na stosunkowo krótki okres, więcej niż gaz!

- teraz globalne ocieplenie jest powiązane carbone gdy jest pochodzenia kopalnego: mobilizacja węglowodorów kopalnych i ich spalanie powoduje uwolnienie CO² pochodzenia kopalnego, który jest jedną z głównych przyczyn globalnego ocieplenia...

Ale jak połączyć „energię nuklearną” i „globalne ocieplenie”, nie rozumiem?

Istnieje oczywiście energia ucieleśniona (jeśli chodzi o węglowodory kopalne) „zawarta” w elektrowniach i ich działaniu. Podobnie jak tamy. Albo turbin wiatrowych. Albo panele fotowoltaiczne… Nie jestem pewien, biorąc pod uwagę ogromną moc uwalnianą przez elektrownię przez 40 lat – lub więcej! - że stosunek nuklearny jest najgorszy!!!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 14/10/15, 19:02

Zrobił, jeśli weźmiemy pod uwagę kopalnie uranu w Arlit w Nigrze, równolegle istnieje kopalnia węgla, w której działa zakład wzbogacania, i oczywiście maszyny budowlane w obu kopalniach również nie są elektryczne! : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 14/10/15, 19:11

@Yamatai, Nie wiem czy "czy jest twój rozmiar?" w tym forum, ale przejście pomiędzy scudami będzie wymagało pewnych umiejętności! : Chichot:

W każdym razie możesz przyjść ze swoją dobrą wolą od samego początku!
Nie bój się, to dobermany, ale łagodne jak cocker spaniele... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/10/15, 19:39

Ahmed napisał:Zrobił, jeśli weźmiemy pod uwagę kopalnie uranu w Arlit w Nigrze, równolegle istnieje kopalnia węgla, w której działa zakład wzbogacania, i oczywiście maszyny budowlane w obu kopalniach również nie są elektryczne! :serowy:


Tak, OK, to szara energia. Nie tak zrozumiałem citro. Wspomniałem o tym. To tak, jakby istniała jakakolwiek działalność, szczególnie górnictwo (także diament!, kobalt i miedź...), a nawet... ropa naftowa (nie wiem, dlaczego nigdy o tym nie rozmawiamy; wydaje mi się, że w łupkach bitumicznych w Kanadzie pamiętać, że aby otrzymać 3 litry oleju zużywamy 1 - chyba, że ​​jest odwrotnie)...

Ale znowu, jak pisałem, biorąc pod uwagę moc, nie jestem pewien, czy „ciężar” tej szarej energii jest najgorszy w przypadku energetyki jądrowej. na przykład PV też nie jest złe (oczywiście jest niewiele, ale produkuje nieskończenie mniej, więc stosunek nie jest wyjątkowy!).
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 14/10/15, 19:55

Zauważyłem, że wziąłeś pod uwagę energię wcieloną, ale było to dalej w dół rzeki i skorzystałem z okazji, aby wspomnieć o rzeczywistości, która prawdopodobnie nie jest tak dobrze znana (EDF nie komunikuje się na ten temat!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 194