Samochód pachnie, zanieczyszcza i sprawia, że ​​jesteś głupi!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/01/06, 09:24

Myślę, że mają sporo artykułów na carfree France ...

Ale znajdujemy to w szczególności, które zasługuje na przeczytanie przez wszystkich stałych bywalców tego forum, Ten artykuł bardzo dobrze podsumowuje moje przemyślenia i moim zdaniem powinien zostać wcześniej przeczytany przez każdego aspirującego Pantonistę, aby właściwie określić granice PMC:

http://chicheweb.org/article.php3?id_article=87

Tekst:

„Nie ma bardziej„ czystego samochodu ”niż„ czysta wojna ”. Od grabieży zasobów naturalnych, przez produkcję miliardów ton odpadów, miliony ofiar śmiertelnych, aż po budowę odczłowieczonego wszechświata. „Czysty samochód” to nonsens.

Jeszcze przed pierwszym kilometrem samochód spowodował znaczną część zanieczyszczenia. Każdy nowy samochód potrzebuje 300 000 litrów wody do budowy. Budowa pojazdu, „czystego” lub nie, wymaga 20 razy więcej surowców niż jego własna waga, 30 ton do wyprodukowania 1,5-tonowego samochodu (1). Na drugim końcu łańcucha każdego roku wyrzucane są we Francji dwa miliony lekkich samochodów osobowych, w tym 280 000 ton starych opon, 30 000 ton pozostałości akumulatorów i 400 000 ton specjalnych odpadów przemysłowych (2). Nawet jeśli coraz większa część tych odpadów jest poddawana recyklingowi, ich przekształcenie z kolei prowadzi do nowych zanieczyszczeń. Dzięki przewymiarowanej flocie jądrowej Francja stara się promować samochód elektryczny pod nazwą „czysty samochód”. Ma jednak znacznie niższy bilans ekologiczny niż konwencjonalny pojazd z wbudowanym silnikiem cieplnym. Według ADEME (3) samochód elektryczny wymaga o 62% więcej energii dla tej samej wydajności. Energia jest wytwarzana na zewnątrz pojazdu. Dlatego należy go transportować, a następnie przechowywać, co powoduje znaczne straty na każdym etapie. Baterie (ołów, kadm ...) niezbędne do tego przechowywania są same w sobie bardzo szkodliwe i wytwarzają odpady o nieskończonej żywotności. Jedną z rzadkich zalet pojazdu elektrycznego jest niski poziom hałasu przy niskiej prędkości. Od 60 km / h zysk ten zanika, a hałas tarcia przeważa nad silnikiem. „Ekologiczny samochód”, który zużywa tylko trzy litry na 100 km, sprawia, że ​​jazda jest tańsza, a zatem bardziej atrakcyjna. Liczba samochodów na drodze i liczba przejechanych kilometrów odpowiednio rośnie. Jest to ten sam perwersyjny efekt, co w przypadku nowych pojazdów: kierowca łatwiej ucieka się do samochodu w dobrym stanie, zwłaszcza jeśli ma etykietę ekologiczną. Jego ruch nie zostanie wtedy przeniesiony do trybu prawdziwie ekologicznego (spacer, jazda na rowerze, transport publiczny ...). Ponadto, jeśli nowe pojazdy emitują mniej CO2, zyski te są często niwelowane przez pojawienie się klimatyzacji w szeregu, dużego osuszacza energii i producenta wysoce toksycznych zanieczyszczeń (CFC itp.).
Zanieczyszczenie powietrza, grabież nieodnawialnych zasobów naturalnych i odpady to tylko część uciążliwości „czystego samochodu”. Hałas, miliony zmarłych, rannych, wraz z ich procesami traumy fizycznej i psychicznej, niepewność, stres, nienawiść, inwazja w przestrzeń kosmiczną, betonowanie i odczłowieczanie naszego życia. Nawet napędzany organicznym silnikiem soku z marchwi, samochód pozostałby głównym źródłem uciążliwości ekologicznych i społecznych dla naszych cywilizacji. Zanieczyszczenie powietrza czyni nas bardziej widocznym.
Ważne jest, aby zrozumieć, że zakup samochodu nie ogranicza się do nabycia pojazdu jako takiego, ale także do całego wszechświata z nim związanego, tj. Autostrad, obwodnice, stacje paliw, tankowce do transportu paliwa, supermarkety (dostępne samochodem), fabryki (do produkcji tych samochodów i tego wszechświata) ... całe środowisko, które generuje styl życia geneza większości kryzysu środowiskowego.
Przypomnijmy, że 80% światowej populacji nie korzysta z samochodu, a samochód stał się popularny w Europie dopiero od czterdziestu lat. Kierowca jest marginalny zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Obsesja na punkcie poszukiwania technicznego rozwiązania problemów powodowanych przez samochód jest symptomem dominującej ideologii. Krzyżowcy postępu chcieliby tego w imię realizmu, robimy krzyż na naszym humanistycznym marzeniu o świecie bez samochodu. Prawdziwie racjonalne podejście wymaga nie tylko dokładnego przeciwieństwa, ale, jak wiemy, jedyną wiarygodną odpowiedzią na kryzys ekologiczny są kwestie kulturowe, filozoficzne i polityczne. Odpowiedzi techniczne, jeśli są ważne, pozostają drugorzędne. Problemem nie jest budowanie czystych samochodów, ale zaprzestanie produkcji samochodów. Dyskurs obrońców „ekologicznego samochodu” w rzeczywistości łączy się z propagatorem „zrównoważonego rozwoju” lub „zrównoważonego wzrostu”.
Polega na odmalowaniu na zielono systemu opartego na dwóch irracjonalnych przekonaniach: nieskończonej naturze zasobów planetarnych i nieograniczonej zdolności biosfery do wchłonięcia naszej ekspansji. Kulturowo nieproduktywne podejście, ponieważ wspiera fundamentalnie destrukcyjny system. Podobnie jak czysty samochód reklamowany przez EDF, będzie miał ujemny bilans ekologiczny. "

Czytać, czytać, medytować i uczyć się na pamięć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/01/06, 10:38

Ja uważam, że obecnie nie znaleźliśmy lepszych niż pojazdy silnikowe z 2 lub 4 kołami, aby poruszać się szybko, sprawnie i swobodnie. Bez samochodu byłbym bardzo zirytowany. Czekając na opracowanie pojazdów opartych na silnikach antygrawitacyjnych lub synergicznych, uważam za istotne, aby znaleźć sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia. Niech żyje Pantone i silnik oleju rzepakowego!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/01/06, 10:55

Badania wykazały ponad 20 lat temu, że na obszarach miejskich najszybszym pojazdem jest rower ...

A między miastami pociąg jest szczerze bardzo konkurencyjny (i dodatkowo biorą rowery)

Zobacz w carfree france, wszystkie niezbędne wyjaśnienia są tam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/01/06, 11:01

Pociąg jest dobry, ale drogi. A harmonogramy powinny mi odpowiadać. Poszczególne pojazdy oferują niezrównaną elastyczność.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 31/01/06, 11:21

Wspaniale jest marzyć o świecie przeciwdziałającym samochodom (tak jak silnik wodny), ale kiedy sprzeciwiamy się 95% (użytkownik samochodu + lub - regularnie) populacji, jak chciałbyś być słuchany?

Rzeczywistość jest niestety w liczbach, a takie utopijne wypowiedzi nic nie zmienią (przynajmniej w krótkim okresie):

https://www.econologie.com/le-poids-econ ... s-775.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 12: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/01/06, 11:25

Cóż, tak, jeśli harmonogramy muszą odpowiadać wszystkim i jeśli nikt nie chce się wysilać i czekać na pociąg przez 20 minut, przejdziemy daleko w walce z zanieczyszczeniem. Jednak ogólnie pociągi we Francji mają bardzo dobrą częstotliwość przejazdów.

Kiedy pociąg, na odległość c często jest tańszy niż samochód. I nie zapomnij policzyć WSZYSTKICH kosztów swojego samochodu w obliczeniach (zakup, ubezpieczenie, naprawy ...). Jest to często pomijane, ale nie tylko benzyna w cenie samochodu.

Gorzej, jeśli niezrównaną elastycznością jest znoszenie korków i skręcenie o trzy godziny, aby mieć miejsce parkingowe ... Ja tak naprawdę nie lubię ...

Mówię nawet o porównaniu bilansu CO2 samochodu (pantone lub nie ...) oraz transportu publicznego i pociągu. Środowisko jako pierwsze czy leniwe, aby zrobić trochę wysiłku? Musisz wiedzieć
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 31/01/06, 11:28

To jasne ... Tym razem Rulian nie mówi za dużo bzdur ( : Chichot: ) Poprę to.

Powyżej 100 km (i oczywiście w zależności od usługi) systematycznie jeżdżę pociągiem (nawet nie myślę o cenie).

Przykład: Nigdy nie byłem w Paryżu samochodem (ok, byłem tam tylko 10 razy, ale dobrze ...)

Oprócz tego, że pociąg jest mniej męczący, pociąg pozwala na pracę, co nie ma miejsca w przypadku podróży samochodem ....
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/01/06, 11:28

Econology napisał:Wspaniale jest marzyć o świecie przeciwdziałającym samochodom (tak jak silnik wodny), ale kiedy sprzeciwiamy się 95% (użytkownik samochodu + lub - regularnie) populacji, jak chciałbyś być słuchany?

Rzeczywistość jest niestety w liczbach, a takie utopijne wypowiedzi nic nie zmienią (przynajmniej w krótkim okresie):


Na długo przed wysłuchaniem zacznę od przemówienia do siebie. Dyskursy utopijne? Wiele osób żyje bez samochodów. A w dużych miastach jest to niezwykle łatwe !!

Żyję bez pudełka z wyboru i mam się bardzo dobrze, dziękuję! Chciałbym przynajmniej, aby ludzie mieli uczciwość, by spróbować (przynajmniej ci, którzy mieszkają w mieście), zanim powie, że jest to „utopijne”.

Pieprzone uzależnienie ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 31/01/06, 11:33

Rulian napisał:Żyję bez pudełka z wyboru i mam się bardzo dobrze, dziękuję ...


1) Nadal jesteś studentem, więc zaskoczyłoby mnie to, że to był wybór ... po prostu go nie potrzebujesz. To nie jest wybór.

2) Argumentacja za, ale tak realistyczna (głupota ludzi) na przyszłość: wyślij CV na stanowisko inżyniera, mówiąc, że nie masz gotówki ani prywatnych środków transportu ... zobaczysz reakcję (fascite !!!) HRD! Op ... sklasyfikowane cv (kosz na śmieci)! Nawet w międzyczasie pracujesz więcej bez gotówki ... (+ najwyraźniej ważniejsze niż dyplom / umiejętności ...) To żałosne (ale tak to jest!) ....:| [tryb paranoiczny] Czy otrzymali „rozkazy” od wyższego autorytetu? [/ tryb paranoiczny]

3) Łatwo jest przełamać ten argument, mówiąc o stopie bezrobocia na początku XX wieku lub prawie nikt nie miał samochodu ... Facet naprzeciwko pozostaje bez słowa ... To całkiem zabawne doświadczenie :D (ale nie nadaje się do zatrudniania LOL)

W przeciwnym razie tak dla miasta potwierdza to, co powiedziałem w moim paryskim przykładzie pod warunkiem robienia zakupów wyłącznie na straganie w sąsiedztwie (oczywiście jestem)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217