Rejestracja do forum obowiązkowe?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Czy uważasz, że czytanie tematów powinno być ograniczone do członków forum ?

Sondaż wygasł 20 / 02 / 06, 12: 32

Tak, to pewne: kolekcjonerów lub osób nieaktywnych jest za dużo w porównaniu z eksperymentatorami!
16
55%
Nie, wszystko musi być dostępne bez żadnego wysiłku dla zwiedzających
13
45%
 
Wszystkich głosów: 29
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Rejestracja do forum obowiązkowe?




przez Christophe » 21/01/06, 12:32

Voila, patrząc na stosunek liczby odwiedzających do liczby zarejestrowanych użytkowników forum et coraz większa liczba osób zbierających odpady wszelkiego rodzaju, przychodzę zadać sobie pytanie: Czy powinniśmy zamknąć publiczny dostęp do forum ?

Rozumiem przez to, że obowiązkowa byłaby rejestracja w celu zapoznania się z tematami (m.in. Waszych eksperymentów), stałaby się to w pewnym sensie forum półpubliczne, każdy odwiedzający powinien po prostu postarać się zarejestrować, zanim będzie mógł przeczytać tematy.

Oczywiście nie jest to celem posuwania spraw do przodu, ale z drugiej strony swobodne rozpowszechnianie swojej pracy niesie ze sobą ryzyko powrotu do zdrowia, a ludzie, którzy czytają bez udziału, nie wnoszą żadnego wkładu!

Dla porównania, w chwili narodzin Linuksa, w roku 1984, nie istniały żadne patenty na oprogramowanie… w przeciwnym razie bądźcie pewni, że Linux nie istniałby, przynajmniej nie w takiej formie, w jakiej istnieje obecnie…

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o wyrażenie opinii w ankiecie, która potrwa 30 dni i wyników tej ankiety będę się trzymać. Jeśli to możliwe, proszę również o uzasadnienie swojego głosu.

Dziękujemy za Twój głos!
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 01 / 06, 14: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 21/01/06, 13:19

Halo
Przyznam, że już o tym myślałem.
Mówię sobie, że podając wszystkie szczegóły implementacji, wyobraźmy sobie, że uda mi się sprawić, aby mój reaktor zadziałał i powiem, jak i dlaczego działa, podczas gdy wcześniej nie działał. Przemysłowiec pyta w tej sprawie forum bez rejestracji i sprzedaje coś, co bardzo przypomina mój montaż, mimo że to ja jestem wkurzony..... : Evil: w celu rozwiązania problemów operacyjnych. A jeśli na dodatek ten przemysłowiec nigdy mi nie pomógł w sprawie forumtak, stanowi to dla mnie problem.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przemysłowiec zrobił to samo i dokonał rejestracji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 21/01/06, 13:28

PITMIX napisał:Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przemysłowiec zrobił to samo i dokonał rejestracji.


Dokładne, ale z pewnymi ograniczeniami (musisz podać prawidłowy adres e-mail, Twój adres IP jest hostowany... itd. itd., musisz podjąć „wysiłek”)... tam przekazujemy nasze porady i wskazówki na złotym talerzu... Dobrze podane jest dane, jak to mówią... I nie chodzi tu tylko o przemysłowców...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 21/01/06, 14:30

Dobrze, że zawartość witryny jest dostępna
wszyscy, nawet przemysłowcy. To prawda, że ​​niektóre złe jabłka
mogą wśliznąć się do stada, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedostały się do stada, a w każdym razie pewne jest, że już to nastąpiło.
Rosnący rozgłos, jaki nadano Econologie, może tylko obudzić
w interesie przemysłowców, oszustów lub lobbystów
czuć zaniepokojenie możliwymi konsekwencjami dla ludzi
którzy tak bardzo zmoczyli swoje koszule dla własnej satysfakcji
tylko po to, aby porównać ich wyniki i podzielić się nimi.
Równie dobrze można przeciwdziałać pechowi, dobremu sercu, jak i nawet
jeśli najbardziej zagorzali i szczęśliwi nie skorzystają z opadu
oszczędni w swojej pracy, mogą się pocieszyć, mówiąc
że cel był przede wszystkim ekologiczny: upowszechnienie ich
praca w każdym razie przyniesie korzyści doświadczonym majsterkowiczom
transmitowane w sieci.Zawsze znajdą się ludzie, którzy wolą płacić
technika (ile próśb o adresy z fariquant de patone widziałem na dif forums ? .. )zamiast zwijania się
rękawy.
Producenci mają zatem swoją rolę do odegrania w bardziej przyjaznym dla środowiska rozwoju silników, paliw itp.


Z drugiej strony, być może warto się w to zagłębić i zobaczyć, jak to zrobić
jego zastosowanie ma na celu uwolnienie członków od pubów (tak jak ma to miejsce w przypadku
na razie), ale niech osoby niebędące członkami będą miały szczęście
do udziału w finansowaniu dodatkowych kosztów generowanych przez nich
ruch, wytrzymując kilka pubów nawet w ich obronie.
Dzięki temu nie przyjdą już z pustymi rękami i nie odejdą
można przekształcić w osobę aktywną, przekonaną i
czemu nie, działacze.


Dlatego głosuję za swobodnym dostępem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 23/01/06, 09:56

Bonjour à Tous,
Myślę, że w rzeczywistości nie ma to większego znaczenia, ponieważ złośliwy człowiek, jeśli jest naprawdę zainteresowany, i tak zarejestruje się osobiście. Z drugiej strony z pewnością może ograniczyć pracę wywiadu gospodarczego, którego główną pracę wykonują roboty programowe....

Wstrzymuję się od głosu, ponieważ jestem rozdarty między swobodnym dostępem a utrudnianiem systemów automatycznych.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 23/01/06, 10:15

Uważam, że cała treść powinna być swobodnie dostępna (oczywiście tylko do odczytu) bez ograniczeń w zakresie konsultacji poprzez obowiązkową rejestrację.

Już teraz umożliwia lepsze odwoływanie się do wyszukiwarek, przyciągając innych ekonologów, którzy i tak zarejestrują się, aby wziąć udział.

To jedna z mocnych stron Internetu: bezpłatny dostęp do informacji! Uwarunkowanie dostępu do konsultacji obowiązkową rejestracją zniweczyłoby tę zaletę, ponieważ znacznie mniej osób podejmowałoby wysiłek rejestracji, aby uzyskać do nich dostęp (zdarza mi się to od czasu do czasu: Google odsyła do linków, z których nie można już korzystać, chyba że istnieje rejestracja, więc pójdę dalej).

Pozwoliłoby nam to również na stosunkowo czystą bazę zarejestrowanych członków: 99% zarejestrowanych członków to ci, którzy uczestniczą, ograniczając liczbę „martwych kont” (np. rejestruję się tylko po to, żeby coś zobaczyć, a potem nigdy nie wracam na forum później).

Jeśli chodzi o „zanieczyszczających”. forum, cóż, będą musieli się zarejestrować, aby zanieczyszczać, a umiar może ich szybko uspokoić.

Jeśli chodzi o reklamy, jeśli pozwalają one witrynie przetrwać, można je wyłączyć w przypadku „członków dobroczyńców”, którzy na przykład wsparli finansowo.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Zamknij dostęp




przez jean63 » 23/01/06, 16:35

Jestem za zamknięciem dostępu do Forum, ale z drugiej strony może umożliwić odkrycie tego, co się tam dzieje i o czym się mówi, a następnie rejestrację.
W moim przypadku tak właśnie się stało... Trudno wybrać.
Sprzedajemy nasze Airbusy Chińczykom, ale oni w zamian chcą wiedzieć, jak to robimy… Istnieje ryzyko, że za 5–10 lat sami je wyprodukują. A jeśli im nie pokażemy, kupią Boeingi...
Przy okazji, czy zauważyłeś, że bardzo duża liczba członków nie uczestniczy w forum?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/01/06, 22:29

Osobiście jestem za utrzymaniem swobodnego dostępu do forum. Ponieważ niektóre dokumenty muszą wymagać podania hasła, dlatego rejestracja w forum, WM nadal ma dostęp do informacji o zarejestrowanych członkach.

Możliwe jest jednak zablokowanie niektórych tematów, tak aby były dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Musimy o tym pomyśleć, być może dla forum eksperymenty Pantone, pozostawiając ogólniki opinii publicznej.

(dodawanie według edycji: blokowanie części rozumiejącej proces)
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 23/01/06, 22:39

OK, aby zamknąć niektóre krytyczne części, takie jak eksperymenty i plany, w przeciwnym razie naprawdę szkoda byłoby zamykać wszystko forum. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie będą się rejestrować forum o których nie wiedzą, i tym lepiej, jeśli wyszukiwarki mają do nich dostęp i mogą udostępnić witrynę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 23/01/06, 23:06

Dlatego głosowałem za zamknięciem forum, nawet jeśli regularnie to czytam, bez konieczności logowania się.
Prawdą jest, że celem Internetu jest bezpłatny dostęp. Nie może to jednak stać się wolnym kopiowaniem :|

Myślę o czymś, co pozostawi go półwolnego.
Ktoś nadchodzi forum ponieważ skorzystał z linku lub innego, ma dostęp do forum czyta i może wyrobić sobie opinię.
Różnica w porównaniu do zarejestrowanego i zalogowanego użytkownika: ma on dostęp tylko do stron w wersji tekstowej. Mam na myśli zdjęcia (obrazy) i linki nie są dostępne.

O tekście możemy powiedzieć, że wygląda dobrze, nie będąc w stanie sobie tego wyobrazić. A jeśli chce poznać szczegóły, musi się zalogować.
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 417