Winifile

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine

Winifile




przez manet42 » 11/03/15, 20:35

Dobry wieczór.

Organizuję przyjacielską rywalizację....
Pytanie pomocnicze, zdjęcie winnicy!
Który region
Czy niektórzy ludzie rozpoznają ten krajobraz?
Dziękuję wam.

Obraz
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 11/03/15, 20:48

Dobry wieczór, myślę o Pikardii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 11/03/15, 22:14

Dziękuję.
Rzeczywiście, mgła, drzewa liściaste, trawa między liniami...
Ale co mi się podoba: winorośl wygląda, jakby była posadzona na kopcach! Widzimy wodę w zagłębieniach, gliniastą ziemię?
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 11/03/15, 23:18

To wszystko! To szczęście, myślałeś, że będziemy musieli oddać kotu nasze języki. Pech chciał, że był Picard : Chichot:

Myślałem o winnicach szampańskich wokół Chateau Thierry w Aisne. Jedyne miejsce w Pikardii, gdzie nadal rośnie winorośl.
Rzeczywiście drzewa liściaste jesienią, typu wzgórzowego. Pojechałem już tam, aby odwiedzić szwagra, który nigdy nie opuścił sezonu żniw w Mont St Père. Obraz

Dolina Marny (Marna, Aisne i Seine-et-Marne): zbocza wzgórz położone są na glebach gliniasto-wapiennych, z tendencją do margli. Dominującą odmianą winorośli jest Pinot Meunier.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Vignoble_de_Champagne
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 06/04/15, 09:03

Odpowiedź brzmiała:
Limousin, lokalne wino z Corrèze (IGP), niedaleko Brive-la-gaillarde.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 267