Projekt

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 06/04/04, 18:14

Hello!

Jak powiedział Bibiphoque w swojej krótkiej prezentacji, musimy stworzyć grupę, która sprawi, że wszystko się wydarzy.

Dlatego też inicjuję i proponuję w przestrzeni publicznej pewne pomysły na projekty do realizacji. Myślę, że ludzie, którzy to często powtarzają forum zgromadzić wystarczające umiejętności i motywacje, aby ulepszyć schmilblick (tak to napisać?? :P ), o ile wrzucimy wyższy bieg.

- rozpocząć POWAŻNE podejście eksperymentalne, aby przetestować, potwierdzić lub obalić różne systemy oferowane w Internecie (wyniki JLN są podawane w sposób niejasny i nieprecyzyjny) trochę jak w raporcie końcowym z badania autorstwa C.Martza.

- zgromadzić środki niezbędne do tych eksperymentów.
- przeprowadzić je zgodnie z protokołem, w obecności jak największej liczby ochotników.
- pisać i publikować kompletne i dokładne raporty na stronie.

I bądźmy wręcz ambitni w dłuższej perspektywie:

- wyjaśnić kwestie prawne dotyczące różnych patentów.
- przenieść wybrane urządzenia z etapu badań do rozwoju.
- stworzyć firmę, która będzie sprzedawać gotowe systemy, badać rynki umożliwiające rozwój systemów ekologicznych, sprzedawać systemy już uprzemysłowione, udzielać porad (w granicach możliwości) i dlaczego nie finansować prac badawczo-rozwojowych nad nowymi urządzeniami.

Plan ten opiera się na jednej głównej idei: systemy ekologiczne i alternatywne możemy rozpowszechniać jedynie poprzez uczynienie ich atrakcyjnymi dla konsumentów i umożliwienie im zakupu gotowego. Celem nie jest zarabianie pieniędzy, ale wykorzystanie systemu gospodarczego do realizacji celów ekologicznych i finansowanie osiągnięcia tych celów. Moim zdaniem to jedyny sposób na skuteczną i szybką zmianę sytuacji. Możemy poczekać kolejne 10 lub 20 lat, aż upadnie wszechpotężne prawo rynku, albo możemy wykorzystać to prawo na swoją korzyść już teraz.

Jestem szalony: tak
Marzę: także
Nie mówisz poważnie: tak
Nie jest to możliwe: zwłaszcza jeśli nie spróbujemy
Zapobiegniemy temu: kto przeżyje, zobaczy
To nie jest łatwe: kto to powiedział?
Jak zaczynamy: od spotkania, wyjaśnienia projektu, ubrudzenia sobie rąk


Amatorzy??? :P

Rulian.

PS: Czuję, że zaraz wybuchnę krzykiem, ale nie poddaję się.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 07/04/04, 07:21

:P :P
Witam,
Cóż, tak, jest to pomysł do zbadania (tygiel??), a dynamika grupy jest generalnie silniejsza niż pojedynczej osoby.
Jestem chętny do dyskusji w celu ustalenia projektu lub technik, bądź udoskonalenia istniejących technik, jednak biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe, którymi dysponuję, nie mogę „inwestować” bez rezultatów, Ale :P Mam bardzo dobrą wolę.
A+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 07/04/04, 07:29

Rulian napisał:- rozpocząć POWAŻNE podejście eksperymentalne, aby przetestować, potwierdzić lub obalić różne systemy oferowane w Internecie (wyniki JLN są podawane w sposób niejasny i nieprecyzyjny) trochę jak w raporcie końcowym z badania autorstwa C.Martza.


Witam,
Czytałeś mój komentarz na temat badań Christophe'a? A jego reakcja?
Brak szczegółów wynikał z braku udostępnionych zasobów, w przeciwnym razie byłby bardziej rygorystyczny i ustaliłby kompletny protokół tych testów :P
JLN ma też inny powód, żeby nie umieszczać wszystkiego w internecie, chyba dlatego, że jest w firmie i musi zachować pewien zapas, ale w sieci znajdziemy mnóstwo informacji.
To daje mi pewien pomysł: zaproponuj wątek zawierający linki Z krótkim opisem ich zawartości:rolleyes: Nadal musimy znaleźć dobry tytuł dla tego wątku!
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/04/04, 12:11

Cóż, Bibiphoque, musimy po prostu zacząć. Ale w tym celu sugeruję, abyśmy używali ML zamiast a forum.

Krok pierwszy: zdecyduj, co zrobić, kiedy i jak.

Na początek sugeruję wybranie prostego systemu, zebranie dokumentacji w Internecie, skonfigurowanie go, przetestowanie i opublikowanie obserwacji (i zaproszenie wszystkich użytkowników tego forum przyjść i zobaczyć).
Myślałem albo o układzie Meyera, albo o silnikach magnetycznych (SMOT firmy JLN).
(Są dość proste i tanie, a dostępna jest dobra dokumentacja)
Później zobaczymy po wynikach.

I nie martw się, jestem jeszcze bardziej spłukany niż ty. Możemy jednak przyjąć rygorystyczne podejście przy niewielkich zasobach; kluczem jest zaakceptowanie jego ograniczeń.


Rulian

PS: w przypadku SMOT zaproponowałem zbadanie tego na papierze, ale nadal nie znalazłem fizycznych praw przyciągania ciała żelaznego przez pole magnetyczne.
Jeśli ktoś je posiada.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 08/04/04, 14:20

: Huh:
Witam,
Smot to coś, co sprawia, że ​​kulki się toczą, jest zabawne, ale nie ma bezpośredniego zainteresowania,
Wolałbym przyjrzeć się ulepszeniu GEET lub nie, ogniwu Meyera :P
Jeśli chodzi o GEET, istnieją już osoby, które go przeprowadziły, zatem (bez wątpienia) możliwe jest uzyskanie szybkiej „informacji zwrotnej” na temat sugerowanych lub wprowadzonych ulepszeń.
Osobiście myślałem o kilku rzeczach w przypadku GEET: ulepszeniu profilu pręta centralnego, ulepszeniu systemu bełkotek, a ponadto wydaje mi się, że znacznie wydajniejsze jest posiadanie 2, jednego na paliwo i drugiego na wodę, biorąc pod uwagę wyniki inne eksperymenty wykorzystujące ultradźwięki:rolleyes:
Następnie możemy pomyśleć o czymś w rodzaju wiru poprawiającego mieszaninę powietrza i gazu :P (gaźnik wirowy!! Już widzę reklamy!!!) itp.
Kiedy wszystko będzie na papierze, będziemy mogli znaleźć ludzi, którzy będą to modelować w symulacji, i wtedy będziemy mieli narzędzie programistyczne.
Co o tym sądzisz?
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/04/04, 17:36

Cóż, w przypadku Pantone nie sądzę, abyśmy mogli pójść dalej niż praca Administratora, która jest kompletna i niezwykła (i przy wykorzystaniu zasobów laboratoryjnych).

Z drugiej strony, w przypadku ogniwa Meyera, to by mi odpowiadało. Poza tym (przestańcie, jeśli się mylę) to urządzenie zaprezentowane przez gościa z motoraeau.com.
Moglibyśmy go poprosić, żeby dał nam demo, co pozwoliłoby nam mieć urządzenie gotowe i przede wszystkim dobrze wykonane… I musielibyśmy go przekonać, żeby pozwolił nam majstrować przy nim do nauki To.

W przypadku symulacji jest to dobry pomysł, ale należy wiedzieć, że symulacja opiera się na modelach cyfrowych, co zakłada poprawną i precyzyjną transkrypcję matematyczną. Oznacza to zatem, że musimy być w stanie wyjaśnić wszystko w najdrobniejszych szczegółach... W przypadku PMC i komórki Meyera jesteśmy od tego bardzo dalecy...

Co o tym powiesz?
Moglibyśmy od tego zacząć.

Rulian
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 09/04/04, 07:29

Rulian napisał:Cóż, w przypadku Pantone nie sądzę, abyśmy mogli pójść dalej niż praca Administratora, która jest kompletna i niezwykła (i przy wykorzystaniu zasobów laboratoryjnych).

Z drugiej strony, w przypadku ogniwa Meyera, to by mi odpowiadało. Poza tym (przestańcie, jeśli się mylę) to urządzenie zaprezentowane przez gościa z motoraeau.com.
Moglibyśmy go poprosić, żeby dał nam demo, co pozwoliłoby nam mieć urządzenie gotowe i przede wszystkim dobrze wykonane… I musielibyśmy go przekonać, żeby pozwolił nam majstrować przy nim do nauki To.

W przypadku symulacji jest to dobry pomysł, ale należy wiedzieć, że symulacja opiera się na modelach cyfrowych, co zakłada poprawną i precyzyjną transkrypcję matematyczną. Oznacza to zatem, że musimy być w stanie wyjaśnić wszystko w najdrobniejszych szczegółach... W przypadku PMC i komórki Meyera jesteśmy od tego bardzo dalecy...

Co o tym powiesz?
Moglibyśmy od tego zacząć.

Rulian

:P :P :P :P
To praca inżyniera!! :P :P :P
Szyfrowanie... Nie?
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 17/04/04, 22:40

:D
ach, jest ruch i to mi się podoba!

Jeśli chodzi o Geeta, jestem w trakcie składania kosiarki w ramach projektu na uniwersytecie.
Następnie udostępniam go „grupie”, jeśli chcemy przetestować rzeczy, których według mojej wiedzy jeszcze nie wykonano: modyfikację długości reaktora, materiału (niektórzy mówili o testowaniu ze szkłem), systemu podwójnego barbota ...
Myślę, że jest jeszcze sporo rzeczy do wypróbowania, a gdy większość elementów będzie już gotowa, koszty będą minimalne. Teraz jest oczywiste, że nie mamy ławki takiej jak Christophe, ale oczywiście zbyt wiele urządzeń również zniekształca wyniki, więc ...

Pracę w SMot planowałem rozpocząć zaraz po skończeniu kosiarki, ale moje środki też są ograniczone, bo w bardzo krótkim czasie będę musiał przejąć mieszkanie.
Początkowo chciałem odtworzyć smród Naudina, a następnie spróbować dwóch rzeczy:
Montaż szeregowy w celu uzyskania przez kulę maksymalnego Ep. Następnie szyna sprowadziłaby ją z powrotem do punktu początkowego, z dowolną liczbą małych turbin
- Inna wersja polegałaby na zrobieniu czegoś w rodzaju okrągłej i płaskiej szyny z tym samym systemem magnesów co smot, aby sprawdzić, czy piłka nadal przyspiesza.
Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie

w każdym razie wkrótce będę miał przygotowany pokój na moje małe eksperymenty, więc jeśli będzie potrzebne miejsce...

Choć pomysł powołania grupy badawczej mającej na celu opracowywanie patentów wydaje mi się trochę przedwczesny (ale do cholery mamy jeszcze prawo marzyć), to całkowicie zgadzam się z Rulianem, który mówi, że:
Systemy ekologiczne i alternatywne możemy szerzyć jedynie poprzez uatrakcyjnienie ich dla konsumentów i umożliwienie im zakupu gotowego. Celem nie jest zarabianie pieniędzy, ale wykorzystanie systemu gospodarczego do realizacji celów ekologicznych i finansowanie osiągnięcia tych celów. Moim zdaniem to jedyny sposób na skuteczną i szybką zmianę sytuacji. Możemy poczekać kolejne 10 lub 20 lat, aż upadnie wszechpotężne prawo rynku, albo możemy wykorzystać to prawo na swoją korzyść już teraz.
na przykład w przypadku pantonu mam już kilku przyjaciół, którzy poprosili mnie o przestudiowanie tego elementu do ich skutera lub motocykla, jeśli proces okaże się interesujący.
Teraz musisz mieć świadomość, że jazda (a co za tym idzie jazda) tego rodzaju rzeczami jest tak samo zakazana, jak adaptacja zbiornika nitro.

Tak czy inaczej jestem ZA! Interesujące mogłoby być skorzystanie ze spotkania, aby o tym porozmawiać i sprawdzić, czy uda się podjąć decyzję dotyczącą tego, nad czym pracować i według jakiego harmonogramu, zgodnie z sugestią Ruliana...
(i poszukuję wkrótce osób do drukowania plakatów/kolaży w Jussieu :P )
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 19/04/04, 11:28

:P
hitowy,
Jak powiedziałem w innym wątku dyskusji i powiedziałem znajomym, prawdziwie ekologiczne rozwiązania są multidyscyplinarne, a miary obliczania wydajności są naprawdę trudne do wdrożenia, ale wierzę, że istnieje sposób na zaprojektowanie i WYKONANIE czegoś, co będzie działać!!!

Uważam, że powinna istnieć możliwość wykorzystania częstotliwości radiowych lub ultradźwięków, aby ułatwić rozkład cząsteczek, zanim dostaną się one do organizmu :rolleyes:
Co o tym sądzisz?

(Bibiphoque, który zacznie pracować nad stworzeniem potężnego generatora ultradźwiękowego!)
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 19/04/04, 16:42

Christophe potwierdzi (lub zaprzeczy), ale nie sądzę, że jest to kwestia rozkładu molekularnego (woda i benzyna nie ulegają degradacji chemicznej), ale raczej dysocjacji: „odłączamy” cząsteczki od siebie, aby uniknąć zlepiania się w celu poprawy spalania (właściwie dysocjacja umożliwiłaby obniżenie temperatury topnienia według moich odczytów)

Krótko mówiąc, możemy nadal rozmawiać o czystej technice w odpowiednim temacie :)

Myślę, że powinniśmy już zdecydować, nad czym dokładnie chcemy pracować
podać rodzaj specyfikacji ulepszeń, które chcielibyśmy wprowadzić po burzy mózgów.
Jaki budżet wszyscy chcą na to przeznaczyć (wow, to przerażające pytanie)

Kiedy byłbyś dostępny?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 312