Renault Twingo III: Napęd i tylny silnik.

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Renault Twingo III: Napęd i tylny silnik.




przez Gildas » 14/02/14, 09:44

Witam,

Chciałbym podzielić się z Wami moim entuzjazmem dla przyszłego Renault Twingo III, które może wzbudzić pasje przywołując R8 Gordini i Simca Rallye. 8)
http://www.largus.fr/geneve/2014/nouvel ... 00371.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231




przez Remundo » 14/02/14, 11:32

O tak...

to może być całkiem sprytne ...

Napęd, którego większość ciężaru spoczywa na tylnych kołach ...

nadal możesz obracać kierownicę na śliskiej drodze w dowolnym kierunku. : Mrgreen:

Punkt pozytywny: wybór małego 3-cylindrowego bloku: ten silnik powinien być ekonomiczny i dobrze wyważony.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/02/14, 11:41

Raaaaah! Śmiertelna pułapka, podwójnie groźniejsza, bo kto Twoim zdaniem kupuje tego typu pojazd? Jeśli nie ludzie, którzy jeżdżą mało, to mniej doświadczeni w obsłudze incydentów. (z tendencją do hamowania podczas skręcania)

A ponieważ będą gorzej chronione, bo z przodu nie będzie już silnika ...

Mam bardzo złe wspomnienia z mojego BMW 1600 z 1969 roku i znajomych, było jeszcze gorzej, jeździli chrząszczami lub R8, nawet Simca 1000. Biedronki mówiły, że rozsądnie jest włożyć worek cementu w bagażniku przednim.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 14/02/14, 12:06

Smart jest również napędem tylnym ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/02/14, 12:34

Tak, ale mało kto jeździ smartem!

Jedną z największych zalet Twingo 1 było zdegradowane koła do 4 zakrętów, co naturalnie zapewniło mu doskonałe prowadzenie, jak w starym mini.

Moja żona miała taki przez 17 lat / 225000 4 km (kiedy go sprzedawaliśmy, wciąż kręcił się jak w zegarku), był niezwykle wszechstronny. Byłbym ciekawy, jak spróbuję włożyć 2 osoby dorosłe + bagaż i XNUMX gitary (w walizce) do nowej, aby zobaczyć .....

Z drugiej strony, 1 zużywał dużo dla małego: 8 litrów łatwo!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 14/02/14, 16:33

Twoje komentarze mnie nie zaskakują.

Dlatego też umieściłem ten temat w dziale Wypoczynek i Pasja ...

Jednak obsługa tego Twingo jest ulepszona dzięki elektronice, nie jest porównywalna z samochodami z lat 60./70.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/02/14, 16:58

Mamy nadzieję, że tak, ale mamy dość drogich i skomplikowanych rozwiązań, kiedy możemy to uprościć?

Ten samochód to czysty przedmiot marketingowy, a nie twingo!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 14/02/14, 18:42

nawet bez elektroniki można bezpiecznie założyć, że obsługa jest dość skuteczna.
od 40 lat postęp w połączeniach drogowych. Myślę, że musimy wystrzegać się reakcji opartych na koncepcjach, które mają 40 lat. zresztą są testy utac i inne, które pokażą możliwości tego auta.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 14/02/14, 18:43

Jeśli mówisz o samochodzie, już wkrótce pojawi się pierwsza europejska hybryda plug-in? Jest na BM: https://www.econologie.com/forums/bmw-serie- ... 13080.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/02/14, 23:04

Dirk Pitt napisał:nawet bez elektroniki można bezpiecznie założyć, że obsługa jest dość skuteczna.
od 40 lat postęp w połączeniach drogowych. Myślę, że musimy wystrzegać się reakcji opartych na koncepcjach, które mają 40 lat. zresztą są testy utac i inne, które pokażą możliwości tego auta.


+1; Konkurencyjne jednomiejscowe samochody są zaprojektowane tak, aby jak najlepiej trzymać się drogi ..... i praktycznie wszystkie mają silnik „centralnie umieszczony z tyłu”. Zanim powiemy, że nie wytrzyma, gdy jest z tyłu, musimy zobaczyć, jak osiągnęli równowagę. Liczy się to, że nie jest złośliwy, na śliskim / wyboistym terenie / na zboczach / hamowaniu na zakręcie itp ... Źle wyważony samochód, który kołysze się jak krowa lub na którym -skręć jak R8 to niebezpieczny silnik z przodu lub z tyłu. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gfgh64 i goście 185