Zdejmij pantone

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Zdejmij pantone




przez freddau » 14/12/05, 15:23

dobrze,

Denerwuje mnie to, że nic nie robię i nic się nie dzieje poza konkretnymi testami, kiedy powinniśmy przejść do innej skali. (albo się mylę??)

W tej chwili temat energii jest dość drażliwy, zwłaszcza dla kierowców ciężarówek i rolników.

Nie wiem, czy rozmawiałeś już ze związkami zawodowymi zajmującymi się ciężarówkami, ale dobrze byłoby się z nimi spotkać, prawda? W przypadku samochodu działającego na dopingu to samo dotyczy FNSEA.

A może już próbowałeś Christophe'a?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 14/12/05, 19:47

Nie będziesz pierwszym, który o tym będzie mówił. To nawet najstarszy projekt, jaki mamy. Przyglądamy się temu już od jakiegoś czasu.

Ale od tego momentu przejście do praktyki... nie jest takie proste.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79124
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/12/05, 20:47

Tak, to nie jest proste, ponieważ sytuacja jest następująca:

Bez POWAŻNYCH dodatkowych badań po prostu nie da się być wiarygodnym wobec profesjonalistów, których i tak interesują tylko szybko skuteczne rozwiązania... Co więcej, biorąc pod uwagę liczbę „cudownych” rozwiązań oszczędzających paliwo na rynku (i oczywiście nieskuteczne) stali się bardzo podejrzliwi wobec wszystkiego, co nie pochodzi od producentów....

Jednak ci producenci, którzy dysponują zasobami badawczo-rozwojowymi, najwyraźniej nie są zainteresowani pomaganiem w rozwoju tej technologii...

WIĘC....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1

re




przez Asgard Tyr kości » 07/01/06, 15:48

Jeśli będziemy czekać na pojawienie się początków reakcji lobbystów, będziemy mieli czas, aby zobaczyć śmierć pokoleń, które jeszcze się nie narodziły!!!
Mimo to musimy zebrać wszystko, czego potrzebujemy, aby wyprodukować prototypy i niepodważalne protokoły testów! (i to w setkach!)
Potem możemy spokojnie nakłonić ich do zmiany zdania!!! : Wink:
APELUJĘ o utworzenie obserwatorium/laboratorium badań poprzez zastosowanie, na rzecz dywersyfikacji źródeł energii!!!
TESTOWANIE I WALIDACJA (ławka zasilająca i przejście do kopalni) WSZYSTKIE koncepcje w tym obszarze, umożliwiające lokalne powielanie tych koncepcji!
DLA takiego urządzenia konieczne jest skoordynowanie dużej ilości energii! każdy musi wziąć udział!!!
Ze spokojem czekam na odpowiedź od każdego z Was!!! : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 07/01/06, 16:01

Dlaczego nie napisać do Nicolasa Hulota, bardzo medialnej osoby, która wszędzie krzyczy, że planeta jest w niebezpieczeństwie?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 07/01/06, 16:09

Moim zdaniem powinniśmy już dać z siebie wszystko bez niczyjej pomocy, tak między nami!!!
Potem można już podjąć kroki, ale najpierw praca na warsztatach!!! Amatorzy!!!
Wiarygodność w dzisiejszych czasach jest CIĘŻKA do wygrania!!!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/01/06, 16:28

Witam,
Przed skontaktowaniem się z mediami lub zrobieniem dużego hałasu
trzeba mieć pewność, że każdy stara się uzasadnić oszczędność paliwa powyżej 30%, powiedziałbym znacznie powyżej, ponieważ 20% osiąga się dzięki trybom jazdy, zmianom klimatycznym i drobnym gadżetom, które można znaleźć tu i tam.
Dla nas, którzy mają bardzo ograniczone środki, szczególnie czas i narzędzia, aby przeprowadzać powtarzalne testy i ulepszenia, które byłyby konieczne, aby penton działał nie od czasu do czasu, ale przy każdej prędkości i w każdych warunkach.
Uzyskuję dobre wyniki, ale zawsze poniżej 30%, a czasami w ogóle w zimie, to najczęściej znowu jest blisko 20%. Nie zawsze mogę przejechać 500 km za jednym razem w Pantonie i bez spodni, żeby potwierdzić małą modyfikację.
Kiedy rozmawiamy ze wszystkimi na ulicy o znaczącym ograniczeniu zanieczyszczeń, nie budzi to wielkich emocji, jedynym językiem, jakiego chcą, jest to, ile km mogę przejechać na zbiorniku..., reszcie mówią, że mamy katalizatory,
Obecnie nie pożyczyłbym samochodu dziennikarzowi do testów, pracuje zbyt nierówno (na mrozie) i jedyny test potwierdzający ekonomiczność to długa podróż powyżej 100 kmh, na małych krótkich trasach poniżej 20 km różnica jest raczej niewielki... (jest to czas nagrzewania układu)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 07/01/06, 16:48

To nie jest odpowiedź na pytanie, co i kiedy razem robimy!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/01/06, 17:38

Halo

Nie wiem, czy to odpowiada na pytanie „Asguard”, ale wydaje mi się, że to, co próbujemy tu razem zbudować, to reaktor Pantone z domieszką wody, który działa dobrze (koniecznie 20 do 30% zanieczyszczeń gospodarki) dla każdego eksperymentator.
W tej chwili, oprócz ciebie, André i Christophe’a, myślę, że reszta z nas ma problemy (10% lub mniej, patrz nadmierna konsumpcja). Następny na liście z pewnością będzie Guidi, mam nadzieję, ponieważ opracowuje systemy, które są naprawdę praktyczne w pomiarach dla tych, którzy mają sprzęt i umiejętności w zakresie elektroniki. Jak mówisz „asguard”, aby odnieść sukces, musi być nas jak najwięcej. Jeśli wierzymy forum nie jest nas aż tak dużo. Albo niektórzy pozostają anonimowi. : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 07/01/06, 19:27

cóż, w domu w Vaucluse, stowarzyszenie APTE (drogi Christophe’owi : Wink: ) obsługuje od 400 do 500 pojazdów silnikowych w HVB. Kilku rzadkich kierowców Pantone (bardzo niewielu) i ja będę następny.

Jeśli chodzi o traktory, które zanieczyszczają środowisko i zużywają dużo paliwa, panuje szał i ważę słowa. 50% oszczędności, jeśli jest dobrze wykonane i dobrze zmontowane. Dwie znane mi osoby z mojego działu montują zestawy na stałe w ciągnikach.
Pierwsza to jego relacja, a druga nie będzie długa. Z całym szacunkiem dla webmastera, APTE bardzo przyczyniło się do popularyzacji tego procesu wśród moich kolegów-rolników (nawet jeśli motywacje są natury finansowej).W dalszym ciągu nie zgadzam się na instalację Prawa autorskiego.
Mam mnóstwo znajomych na południu kraju, a tam w ogóle nie jest to znane.
Na targach sprzętu rolniczego, w których czasami bywam jesienią, na stoisku zawsze wisi prospekt emisyjny APTE wychwalający zasługi Pantone.
Rozmawiałem o tym z producentem sprzętu rolniczego, którego jestem doskonałym klientem! Powiedziałem mu, że mógłby zrobić trochę dla wszystkich klientów, którzy chcą zmniejszyć zużycie paliwa.
Jego odpowiedź była jednoznaczna: zna ten proces bardzo dobrze, ale nie chce mieć kłopotów z władzami, bo nie jest zatwierdzony!
Msza została odprawiona!
Dla mnie przyszłość Pantone to przede wszystkim maszyny, które zapewniają najlepsze rezultaty w zakresie oszczędzania energii i zanieczyszczeń; maszyny rolnicze i budowlane... a być może także ciężarówki.
A co do samochodów, jak mówią André czy Christophe: trudno przekroczyć 25% oszczędności, więc nie dajcie się zwieść. Roll:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269