Wymyślmy rewolucyjność!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Wymyślmy rewolucyjność!




przez Grelinette » 08/01/14, 23:04

I presto, kolejna debata!

Krótka historia (postaram się streścić):
Dzisiaj otrzymałem telefon od mojego operatora komórkowego (Op):

Op: Halo, czy pan Grelinette?...

Gr (Grelinette): Tak, to ja, o co chodzi?...

Op: Pozwól, że się przedstawię, jestem pan Jtembrouille z firmy Op, twojego operatora telefonii komórkowej. Dzwonię, aby poinformować, że aby podziękować swoim lojalnym klientom (i bla, bla...) firma OP postanowiła zaoferować Ci wyjątkową bezpłatną ofertę: jeśli się zgodzisz, przedłużymy ofertę promocyjną o 10 € miesięcznej zniżki, z której korzystasz na swoim pakiecie.

Gr: Szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem: pytasz mnie, czy zgadzam się, że nie powinieneś zwiększać mojego miesięcznego rachunku za telefon komórkowy. Zgadza się ?...

O: Absolutnie! aby podziękować za lojalność (blablabla...) i chcemy wiedzieć, czy ta BEZPŁATNA oferta Cię interesuje?

Gr: To zabawne twoje pytanie... jeśli mój piekarz zdecyduje się nie podnosić ceny swojej bagietki, to nie będzie pytał swoich klientów, czy się zgodzą, czy nie... az drugiej strony nie widzę, żeby klient odpowiadał mu: "Ha, nie, chcę zapłacić więcej za moją bagietkę!". Hmmm... Twoja oferta jest bardzo fajna, ale gdzie tu oszustwo?

Op: To nie oszustwo, to podziękowanie dla lojalnych klientów (i ponownie blablablabla…)


itd., itd., itd., by w końcu dojść do przekrętu polegającego na ponownym uruchomieniu paczki na 12 miesięcy niewoli!

W ten sposób dziękuję panu Jtembrouille, mówiąc, że pomyślę o jego hojnej bezpłatnej propozycji, ale nie do końca, i rozłączam się. Kilka minut później kolejny telefon. Odbieram, ale nic i wmawiam sobie, że zbyt długo zwlekałem z odpowiedzią. Robię automatyczne przypomnienie, poważny błąd: natknąłem się na płatny system przesyłania wiadomości!!!!

Te udręki tak mnie irytowały, że zastanawiałem się, co zrobić, aby przeciwstawić się tego typu podstępnym i perwersyjnym manewrom?

Na początek przejrzałam oferty konkurencji i... O dziwo, był ten sam pakiet dużo taniej i bez zobowiązań! Plus jest jeszcze taniej, jeśli mam już telefon... ale najpierw muszę sprawdzić, czy mój telefon nie jest "simlockowany"!!!!! (trochę tak, jakby mój piekarz sprzedawał mi bagietki, uniemożliwiając mi spróbowanie tych jego konkurenta...).

Szybkie sprawdzenie pozwala mi zobaczyć, że faktycznie będę musiał „odblokować” telefon. Nieważne, szybkie wyszukiwanie w sieci pokazuje mi witryny, które „odblokowanie simlocka za darmo" po prostu za pomocą kodu IME.

Dlatego przystępuję do manipulacji skrupulatnie postępując zgodnie z jasno wyjaśnionymi krokami, aż do... wprowadzenia numeru karty kredytowej!!!! :zaszokować:

Wystarczy! Masz dość tych nowych systemów sprzedaży, które oszukują i kłamią, aby cię oszukać.

Byliśmy już oburzeni na Stéphane'a Hessela, ale bez większego powodzenia musimy teraz skutecznie się zbuntować.

Musisz utworzyć tzw rewolucjonizm, nauka przeciwstawiająca się, zwalczająca i odblokowująca wszystkie te firmy, których biznesem są kłamstwa, oszustwa i oszustwa!

... pomysły?
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/01/14, 23:13

dmuchaj tym, którzy na to zasłużyli, chciałbym ci pomóc

ale wybrał inną nazwę niż rewolucjonizm… za bardzo przypomina ekologię… zbyt niestety zdewaluowaną lub wyśmianą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/01/14, 10:29

Dobry pomysł Greli (to rok 2014 cię napędza? :) ), a nawet uwagi na temat terminologii, że chatelot...

Propozycje:

Eskrologia
Arnakologia
margouilinlogia
rekinologia
...

LOL
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 09/01/14, 10:34

eskrologia jest już zajęta, dotyczy praktyki w świecie jeździeckim (podpowiedź, patrz "etologia")
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/01/14, 10:37

Oh? I co to znaczy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/01/14, 12:51

Idę !

pod warunkiem, że złożymy na rzecz państwa (francuskiego, belgijskiego, właściwie wszystkich) powództwo o zaprzestanie sprzedaży przymusowej.

Rzeczywiście, trwonienie publicznych pieniędzy itp... rzekomo za zgodą urzędników państwowych. Ale oni nie są moimi pełnomocnikami, bo ja na nich nie głosuję… : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/01/14, 13:44

Eskrologia
Arnakologia
margouilinlogia
rekinologia


dlaczego logika? czy musimy studiować oszustów?

nie wolno ich badać, należy je zniszczyć!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/01/14, 13:56

Tak, ale żeby dobrze niszczyć, trzeba przestudiować minimum...

: Chichot:

Potem miało pozostać w logice „…logii” Grelinette…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 09/01/14, 13:58

chatelot16 napisał:dlaczego logika? czy musimy studiować oszustów?

nie wolno ich badać, należy je zniszczyć!
Sun Tzu powiedział: „Jeśli znasz swoich wrogów i znasz siebie, tysiące bitew cię nie pokona. Jeśli nie znasz swoich wrogów, ale znasz siebie, stracisz jednego na dwóch. Jeśli nie znasz ani swojego wroga, ani siebie, każdy z nich będzie wielkim niebezpieczeństwem" : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/01/14, 15:00

W pełni zgadzam się ! czy to dla tej obrony konieczne jest studiowanie wszystkiego dla ataku!

więc w przypadku oszustów telefonicznych (byłoby zbyt ładnie powiedzieć sprzedawca telefoniczny) mnoży fałszywie korzystne oferty

aby odblokować telefon, jakby operator nie był wystarczająco zły, wokół jest wielu jeszcze gorszych sępów, którzy oferują płatne odblokowanie, podczas gdy z oryginalnym operatorem (w moim przypadku pomarańczowym) jest to bezpłatne: właśnie to zrobiłem
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275