1er: Witam wszystkich

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
cljab
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/14, 02:53

1er: Witam wszystkich




przez cljab » 08/01/14, 03:18

Bonjour à tous,
Dopiero się zarejestrowałem, ale przeczytałem już kilka wątków.
Mam 44 lata, 4 dzieci i pracuję w IT.
Jestem bardziej alternatywnym źródłem energii i ograniczeniem ciosów konsumpcyjnych.
Myślę, że zdobycie jak największej ilości informacji jest bardzo ważne, aby móc między innymi odpowiednio edukować przyszłe pokolenia.
Wkrótce.

I szczęśliwego nowego roku 2014.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/01/14, 12:09

Powitanie cljab. 8)

Zmniejszenie zużycia jest w rzeczywistości pierwszym elementem, w którym łatwo jest działać. Media i ogólnie nasze społeczeństwo zachęcają nas do marnowania.
Nie jest to niewinne, a dostarczanie BARDZO TANIEJ energii zachęca nas do nieostrożności.

Teraz, gdy jesteśmy uzależnieni od konsumpcji, dostawcy mogą więc podnosić ceny, z błogosławieństwem rządu, który ma swój udział w przemijaniu...

Jednak bardzo łatwo podzielić przez więcej niż 2 rachunki, wodę, prąd, paliwo, ...
Jednocześnie zmniejszając emisje zanieczyszczeń, promując lokalne zatrudnienie, poprawiając jakość życia, zdrowie, dobrobyt i tworząc więzi społeczne.

Jeśli chodzi o mnie, odkryłem potencjał energii słonecznej i mobilności elektrycznej z korzyściami, w które nie uwierzyłbym 6 lat temu...

Ze względu na mobilność przesiadłem się na auto na gaz (fałszywe rozwiązanie), potem na samochód elektryczny (ponad 120.000 tys. niż mój samochód na LPG, jednocześnie zmniejszając korki (nie zatykam już tak bardzo dróg) i optymalizując czas transportu.

Korzystanie z pojazdu o masie 110 kg zamiast pojazdu o masie 1500 kg oznacza ogromną redukcję odpadów. Mam nadzieję, że będzie mnie stać na rower elektryczny o wysokich osiągach, który pozwoli mi, jadąc tak szybko, jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii poprzez zmniejszenie masy pojazdu do mniej niż 40 kg przy około 80 kg ładowności (moja firma i ja ).

Jeśli to może cię zainspirować. : Mrgreen:
0 x
cljab
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/14, 02:53




przez cljab » 08/01/14, 21:43

Dobry wieczór Citronie
Całkowicie się z tobą zgodzę, to społeczeństwo (a raczej te konsorcja polityczno-przemysłowe) popycha nas do nadmiernej konsumpcji (i przy okazji napełniając nasze kieszenie) ze szkodą dla planety, naszej jakości życia, naszego zdrowia poprzez zwiększenie złamań społecznych.

Przyjrzałem się potencjałowi energii słonecznej (przyznaję okiem laika) i oto co zauważyłem:
- Korzyść, którą rząd chciał przyznać (wcześniej), została zwrócona na ostateczną cenę sprzedaży.
- Ogłoszone plony były nieosiągalne (mieszkam w Pikardii, nie na Saharze),
- Obniżenie ceny zakupu przez EDF (co znacznie zwiększa zwrot z inwestycji).
A jeśli dodamy do tego fakt, że w domu jest nas 6 (a to zużywa 4 dzieci…), miejski kocioł gazowy (zaledwie 10 lat) i wreszcie zmniejszona zdolność do inwestycji => odpuściłem więc na chwilę solarium i ograniczyłem się do LED (przynajmniej do oświetlenia).

Jeśli chodzi o mobilność, myślę, że samochód elektryczny ma ogromny potencjał w przyszłości, ale na razie autonomia jest ograniczona, stacje ładowania są zbyt rzadkie i są o wiele za drogie.

Ale jestem przekonany, że istnieją rozwiązania (na razie za zaporową cenę), ale najtrudniej zacząć od skutecznej detoksykacji i posiadania niezbędnego rozeznania w świecie oszustwa, w którym wszystko jest fałszywe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250