trudności realizacji i życia

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41

trudności realizacji i życia




przez toftof » 08/12/05, 11:22

Witaj Krzysztofie
Jeszcze raz dziękuję za twoją stronę.
Uważam, że ten temat jest trochę cichy. Z wyjątkiem kilku bardzo zwykłych przedmiotów. Czy może być dużo konsultacji zamiast uczestnictwa?
Buduję od dawna, bo lubię kreatywność (nawet kiedy śpię).
Problem polega na tym, że ciągle spotykam się z profesjonalistami, kiedy potrzebuję materiału. Np. ja budowałem dom od A do Z jadąc np. po drzewa w czasie burzy 2000, żeby zobaczyć je u siebie i zrobić z nich stolarza.. Musiałem walczyć bo leśnicy uniemożliwiają mi np. wyjście z lasu. Pomimo oficjalnego dokumentu NFB.
W moim domu ogrzewanie podłogowe sprawiało mi duże problemy. Kiedy dostałem sprzęt, inżynier ogrzewania w branży chciał, aby mój dostawca przyjechał i odebrał sprzęt!Na szczęście już zapłaciłem.
Dzisiaj przymierzam się do zamontowania geotermii przez grunt z wymiennikiem wykorzystującym wodę glikolową, aby zapewnić sobie montaż i konserwację we własnym zakresie. cóż, nie mogę znaleźć bezpośredniego dostawcy sprzętu, a inżynierowie zajmujący się ogrzewaniem oferują gaz tylko po to, aby podać nam koszty konserwacji związane z ponownym naładowaniem lub opróżnieniem za pomocą próżni.
Niestety nie znam się na elektryce, ale dlaczego nikt nie proponuje zamontowania dynama na małej wiatrówce, która ogrzeje kilka zbiorników na wodę iz moim zaworem trójdrożnym wezmę to ciepło do centralnego ogrzewania z produkcją ciepłej wody użytkowej.
Jestem bulimiczką na wszelki wypadek, ale jestem na nogach, ponieważ nie jest możliwe, że przy obecnej populacji tylko my bawimy się tworzeniem? Czy tylko ja każdej nocy buduję w głowie pomysły?
Przekazuję wam kłopoty, które stwarza rolnictwo, które jest moją pracą i moją męką administracyjną, która stawia mnie przed niezdolnymi kontrolerami, którzy nie znają tej pracy, a to pozwala nam wycofać pensję, która nam pozostała, aby usprawiedliwić ich miejsca. Bo rolnictwo zawsze pokazywało mi, jak krucha jest przyroda i było podstawą do szacunku i miłości, ale kiedy jadę do miasta lub patrzę w górę i obserwuję liczbę samolotów, które zużywają ekwiwalent jednego roku energii z dużego miasta dla ludzi, którzy szukają szczęścia, jakie mają wokół swoich domów, czuję się bezradny i z góry pokonany. Co pozostanie dwójce moich dzieci w wieku 1 i 5 lat po dwudziestce lub więcej?
Troszkę się dłużę, ale chociaż raz mam 5 minut dla siebie...
Spróbuj wykorzystać ten przekaz do stworzenia zaczątków konkretnych odpowiedzi na swojej stronie. a jeśli Ty też masz 7 minut i masz pomysły na turbinę wiatrową lub geotermię prosto z fabryki to możesz mi je podarować.
Dziękuję wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 09/12/05, 01:34

dla Twojego urządzenia grzewczego rozwiązanie może być tutaj -->>http://www.cyberbricoleur.com/?r=forum&qf=19

może już tam byłeś

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/12/05, 11:10

Totof, odpowiem ci trochę filozoficznie: twój przypadek dotyczy wszystkich prekursorów i tych, którzy ośmielają się wprowadzać innowacje.

Gdybyś chciał mieć dom Kaufman & Board z ładnym grzejnikiem olejowym... itd... nie napotkałbyś tych wszystkich problemów.

Wynika to z faktu, że człowiek nie lubi za bardzo zmian... i woli utrwalać się w tych nawykach, nawet jeśli są one złe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 09/12/05, 18:04

Cześć Toftof,
Kiedy Cię czytam, mam wrażenie, jakbym czytała na nowo fragment mojego życia.
Jedyną przeszkodą dla naszych pomysłów jest czas i pieniądze.
Ale hej, to też trochę uspokaja nasz zapał.
Czasami mamy pomysły, które inni mieli przed nami.
Na przykład miałem pomysł na zrobienie turbiny wiatrowej z dwóch 200-litrowych beczek po oleju i oto natknąłem się na to.Niemal miałem wrażenie, że facet mi ukradł mój pomysł.
http://www.onpeutlefaire.com/fichestech ... rtical.php
Takie jest życie, a ja należę do tych, którzy nie wierzą w przypadek.
Trzeba starać się zebrać siły w jednym pomyśle, a przede wszystkim nie atakować zbyt wielu rzeczy naraz.
Miło widzieć, że nie jesteśmy odosobnionymi przypadkami.
Powodzenia i dobrej pracy.
Chodźmy tam, gdzie poniesie nas wiatr.
A +, Pat.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 28/01/06, 00:00

Witaj toftoffie.
Myślę, że dobrze jest mieć dobre pomysły. Wtedy i przede wszystkim dzięki temu forum z pewnością będziesz w stanie poznać przyjaciół, którzy pomogą Ci zrealizować Twoje pragnienia.
Niestety nie wszystkie dobre pomysły są wprowadzane na rynek lub rozwijane.
Wystarczy spojrzeć na cierniową konkurencję. Pełen pomysłów, które w końcu popadają w zapomnienie. :płakać:
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 28/01/06, 00:10

W każdym razie,

kiedy masz dobry cierń w boku, nie zapominasz o tym na długo

: Mrgreen:
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 28/01/06, 08:43

Całkowicie zgadzam się z twoimi małymi cytatami na dole twoich wiadomości. Powinnam to powiedzieć szefowi.
Tylko ci, którzy nic nie robią, nigdy się nie mylą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: trudności urzeczywistnienia i życia




przez zac » 28/01/06, 15:59

Problem polega na tym, że ciągle spotykam się z profesjonalistami

Cześć totof

Weź się w garść i zapomnij o idiotach : Evil: kto myśli tylko krótkoterminowo!!!

a+
zac :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX




przez jp33 » 28/01/06, 18:21

Witaj toftoffie,

Na szczęście nie wszyscy profesjonaliści są tak pewni, jak chcieliście pracować.
Na przykład niedawno poznałem rolnika z Haute Vienne 87, z którym skontaktowałem się w sprawie oleju rzepakowego i dowiaduję się, że jego ciepłownik majstrował przy palniku paliwa w kotle, żeby chodził na olej. Nieźle, prawda???
Muszę się z nimi spotkać, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Wśród swojego otoczenia, ich otoczenia i znajomych zawsze zainteresujesz kogoś swoimi projektami i pomysłami.
Stawiaj więcej na młodych, bo mają więcej brania.
Nie zapomnij o konsultacjach w ramach Pre-Projektu, w celu doprecyzowania projektu w jego części technicznej, Appros, finansach, sile roboczej itp., co pozwoli uniknąć niepotrzebnych wydatków i innych niemiłych niespodzianek w stylu „do przerobienia”.

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ.....
Kiedy sprawy idą naprawdę źle, tak jak oni wiedzą, jak to czasem zrobić,
Kiedy droga, którą kroczysz wydaje się kończyć na szczycie wzgórza,
Kiedy fundusze są niskie, a długi wysokie,
Chciałbyś się uśmiechać, a musisz wzdychać,
Kiedy zmartwienie popycha cię w depresję,
Odpoczywaj jeśli chcesz... ale nie poddawaj się,
Życie jest takie dziwne ze swoimi niepowodzeniami i zwrotami akcji
jak każdy z nas mógł się kiedyś nauczyć,
i wielu, których pogrążyło niepowodzenie
mogłoby się udać, gdyby wytrwali...
Nie poddawaj się, nawet jeśli wydaje się, że wszystko idzie wolno
bo kolejny oddech może przynieść sukces.
Sukces to tylko druga strona porażki
i nigdy nie wiesz jak daleko
jest celem, który może być bardzo bliski
kiedy wydaje się to tak odległe
Także kontynuuj walkę na wysokości walki, bo tak jest
kiedy wszystko wydaje ci się stracone, nie wolno ci się poddawać.

Tłumaczenie 1 angielskiego wiersza

PS Dla przypomnienia, od 12 lat jestem samozatrudnionym inżynierem ogrzewania (konserwacja i naprawa kotłów/palników), ale nie jestem hydraulikiem.
Czekałem na hydraulika, z którym pracowałem, 2 lata na moje ogrzewanie.
W końcu kupiłem stację Oxigen/Actilene, nauczyłem się lutu srebrnego i całą instalację wykonałem sam.

Powodzenia!
@+
0 x
Czy nigdy nie rezygnuje .....

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223