Usuwanie paramotor wydechowy PAP TOP80

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Usuwanie paramotor wydechowy PAP TOP80




przez Christophe » 06/09/13, 14:11

Kiedy wylądowałem ostatnim lotem, zauważyłem hałas z rury wydechowej. Podczas lotu nie przeżyłem żadnego wstrząsu...to chyba wina wibracji (mniej niż 40 godzin na silniku to i tak niewiele). W powietrzu też nic nie zaobserwowano...

Dzisiaj rano go otworzyłem i efekt: pierwszy duży absorber wędruje całkowicie we wkładzie (aluminium)... Nie znalazłem jak był wcześniej zamocowany i wygląda na dość zdeformowany (owalny kształt i zgnieciony na końcu). ). Ja też nie widziałem śladu chłonnej wełny??? Uciekłeś do cholery, czy kiedykolwiek taki był?

Wygląda na to, że na TOP80 prawie nie ma garnka relaksacyjnego (akustycznie)...

Myślę, że opróżnię ten pokój, który nie ma już żadnego znaczenia akustycznego i zyskam kilkaset gramów więcej!

Pozostaje znaleźć sposób na wyciągnięcie tego z garnka, w przeciwnym razie będę musiał spawać aluminium (nie stanowi to problemu, ale nadal wolę unikać części aerodynamicznej...)

Metoda usuwania:

a) Usuwamy 4 sprężyny:

Obraz

Obraz

b) Odkręcamy 2 śruby na poziomie cichych bloków (śruba nie przechodzi, cichy blok jest sam przymocowany do ramy)

Obraz

Obraz

c) Wnętrze garnka i pierwszego „zdeformowanego” absorbera:

Obraz

d) Czy mam zacząć? :D

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/09/13, 16:11

No cóż, tak właśnie myślałem i widać, że da się to zdemontować :D

ile godzin ma ten słoik? bo może powinienem spojrzeć na swoje

Amortyzator kupowany jest w rolkach, ja wymieniałem ten w swoim dwumiejscowym
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/13, 16:23

Mniej niż 40 godzin i nigdy żadnego wstrząsu… z wyjątkiem wibracji…

Dobrze usuwalne, tak, ale tylko 1/2 nadal...

Mam taki problem, że nie bardzo rozumiem, chodzi o odkształcenie absorbera (blacha perforowana, którą widzimy na ostatnim zdjęciu)...logicznie rzecz biorąc, powinien był być okrągły, a nie tak zgnieciony! Żadne z nich nie jest zdeformowane na końcu!

Nie potrafię więc wytłumaczyć braku mineralnej wełny absorpcyjnej wokół absorbera... zdziwiłbym się, gdyby mogła całkowicie opuścić obóz... Myślę, że jej nie było. ..

W przeciwnym razie cała pula kosztuje 480 €...mwarf!!!

No cóż, chyba wyjmę absorber, który wisi we wkładzie i tyle...
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 06/09/13, 17:10

Cześć
Natknąłem się ça
et http://www.usppa.org/Resources/HomeImpr ... uffler.htm widocznie perforowana blacha nie radzi sobie dobrze z warunkami panującymi w tłumiku...czy jest żelazna?
w przeciwnym razie widzę tylko rurę i tłumik, nie ma głośności wyzwalania.
http://www.footflyer.com/fix/motor/exha ... ncer1a.JPG zrobić tańszy : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/13, 17:21

świetne linki, dziękuję.

pierwszy to stary model garnka Top1.

na nowym jest jeszcze pewna objętość relaksacji gdyż łokieć przed wejściem do wkładu rozszerza się a we wkładce aluminiowej znajduje się przeciwstożek.
ale oczywiście spodziewałem się bardziej rażącego drinka relaksacyjnego...

ale biorąc pod uwagę moc 14.5 KM, jaką zapewnia ten silnik o pojemności 80 cmXNUMX, konieczna jest optymalizacja relaksu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 06/09/13, 17:34

14,5 KM z takim wydechem?! na jakiej diecie?
edycja: Właśnie znalazłem 10 kW przy 9800 obr./min, twoja kosiarka nie żartuje : Chichot:
0 x
chevesne51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 26/10/05, 19:19
x 1




przez chevesne51 » 06/09/13, 20:52

Dobry wieczór,

Rozwiązaniem na przyszłość widzę jedynie docięcie i znalezienie lub zwinięcie rękawa mocowanego nitami.
Wymień perforowaną blachę lub metal cięto-ciągniony na wełnę mineralną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/13, 20:53

Tam go znalazłeś, tak, jest mocny... i niezawodny jako silnik... stąd jego cena... 2500 euro za sam silnik...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/09/13, 19:47

Cóż, pomyślałem trochę... (tak, mi się to zdarza...)

Wydaje mi się, że absorber był zamontowany "wbity" we wkładkę (a zatem nie da się go naprawić bez rozebrania wkładu i ponownego wlutowania go). Jego odkształcenia promieniowe i wzdłużne wynikają z wibracji i fal uderzeniowych... to, że tak bardzo się odkształca w (mniej niż) jednym locie, nadal mnie trochę niepokoi... Nie będę już wyjaśniał, dlaczego tak się odkształca, dopiero później Silnik 40 godzin?!?

Ciężko będzie wymontować tę część bez przecięcia wkładki, więc spróbuję znaleźć coś, co utrzyma ją w nieruchomej pozycji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/09/13, 22:27

Jeśli przerobisz rdzeń tłumika na zwykły złom, będzie on korodował w ten sam sposób i szybko ulegnie zniszczeniu. Udaj się do sprzedawcy złomu, a znajdziesz blachę ze stali nierdzewnej z odpowiednimi otworami (kratka okapu, ssanie, filtr itp.).

Otwory nie mogą być zbyt duże (maks. 2 mm?), w przeciwnym razie absorbent będzie rozpylał/pasek z dużą prędkością... i cześć, decybele. Aby ograniczyć wchłanianie absorbentu, można również umieścić okrąg bardzo cienkiej siatki ze stali nierdzewnej (na przykład o oczkach 0.5 mm) przymocowanej do przekłutego prześcieradła i zamocować absorbent „bardzo mocno”.

W przypadku wełny skalnej istnieje kilka cech. Nie mam referencji :| ...ale ten, który działa/trwa najlepiej, to ten, który jest najbardziej zwarty/trudny do uformowania.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 431