Przywróć je forums: tematy, akcje, serdeczność ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Przywróć je forums: tematy, akcje, serdeczność ...




przez Christophe » 21/05/13, 14:11

Wielu z nas to zauważyło: tzw forum nie jest tym, czym był kilka lat temu. Mniejszy udział, mniej gości, więcej agresywności, „terminacja” byłych członków…

Krótko mówiąc, nie jest różowa...no, zielona czy niebieska...( :D ) w ogóle!

Kryzys gospodarczy i ogólne załamanie też nie powinny pomóc...(mniej projektów dla osób indywidualnych, mniej chęci do dzielenia się, mniej wolnego czasu na surfowanie może też...)

Do tego dochodzi radykalna zmiana algorytmu pozycjonowania w google co oznacza, że forum stracił około 50% odwiedzających z Google w ciągu 6 miesięcy. Byłem w Internecie na temat SEO, aby dowiedzieć się, co się stało i jak to naprawić, ale oczywiście nikt jeszcze nie znalazł magicznej „różdżki” (może nie istnieje, Google jest „czarną skrzynką”). Jeśli członek, web pro, wie więcej, jestem zainteresowany, to pochodzi z 17 listopada 2012!!

Oczywiście istnieje również konkurencja ze strony sieci społecznościowych, przede wszystkim ze strony facebook, który jak powtarzam od lat „wampiryzuje” internautów którzy są prawie tylko na FB i tym samym porzucają resztę sieci...

Oto fakty… więc, ponieważ mam tu na myśli więcej „kasety”, dzielę się z wami tą troską, pytanie można podsumować w jednym „Co możemy zrobić, aby ożywić aktywność na forum?" To znalezienie dzielenia się i towarzystwa jak kilka lat temu...

Oto kilka tropów, zimnych, które zwykli członkowie (lub nie) mogą śledzić:

a) łącz tematy, które lubisz w sieciach społecznościowych, w których się znajdujesz (służą do tego przyciski FB i Twitter na wszystkich stronach)

Konto econologie.com na Twitterze: https://twitter.com/Econologie

b) uruchamiać nowe tematy (związane z aktualnościami lub tematem, który Cię interesuje)

c) jeśli masz bloga, stronę, stronę na FB to je podlinkuj forums z łączem i/lub zawierać kanały RSS: rss.xml

d) odkop stare tematy, które Ci się podobały, w tym celu przeszukaj: https://www.econologie.com/forums/search.php

e) zasugeruj, co chciałbyś, aby rozwinęło się na stronie forums, na przykład wydaje się, że dekoracją ekologiczną jest tor: pomysły-dekoracja-dom-eko-odzyskiwanie-recykling-direct-t12497.html

f) W swoim profilu używaj powiadomień, które idą dobrze, aby informować Cię o nowościach!

Zostaniesz powiadomiony o każdej odpowiedzi na tematy, w których brałeś udział w danym dniu (nawet dawno temu) i możesz ją dezaktywować indywidualnie.

To jest dla mnie "zimne"...
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 05 / 13, 00: 20, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Wzmocnij je ponownie forums: tematy, dzielenie się, serdeczność..




przez Sen-no-sen » 21/05/13, 14:35

Christophe napisał:
a) utwórz link do tematów, które lubisz w sieciach społecznościowych, w których jesteś (...)



Są więc członkowie Econo, którzy są na Facebouc!
Zdrajcy, niewierni!
: Mrgreen:

Mówię to, ponieważ nieobecność na Facebouc stała się w naszych czasach prawie aktem oporu.
Zauważyłem w swoim otoczeniu, że wszyscy poniżej 45 roku życia byli opatrzeni pieczęcią Facebooka „Bestii”, co jest niepokojące, prawda?

A jeszcze mniej zabawne, jeśli chodzi o wyjaśnienie odmowy, którą można złożyć na takiej stronie, to po prostu, jeśli nie jest się uważanym za „nienormalnego”!
Co gorsza, dla osób poniżej 25 roku życia Facebook stał się niemal niezbędny, a brak obecności na nim stał się niemal oznaką wykluczenia!

Jeśli chodzi o wznowienie econo, wydaje mi się, że mądrze byłoby stworzyć filmy wyjaśniające na temat ekonologii i dlaczego nie stworzyć programu? (stylizować kroniki ekonologiczne, podchodząc do syntetycznego odczytania wydarzeń naszych czasów: gospodarki, zanieczyszczenia, bezrobocia, energii odnawialnej itp.)
:?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 21/05/13, 14:40

Dziękujemy za sugestię, ale konfiguracja nie jest „łatwa”… zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać „profesjonalny” wizerunek. W tym czasie zrobiłem kilka, np.
https://www.econologie.com/forums/pollution- ... t5463.html

Potem ogólne programy z zakresu ekonologii, inni już to robią, zwłaszcza na Arte czy France5... i to znacznie lepiej niż my kiedykolwiek! NIE?

Z drugiej strony udostępnianie większej liczby filmów i programów będzie łatwe i to mi się podoba! Ostatnio pojawiło się wiele ciekawych Thema Arte, których nam brakowało...

Co do twojej innej uwagi: FB może być gdzieś i psychologicznie uważany za sekta w odniesieniu do zachowań, jakie może wywołać u swoich „członków”: ślepota (FB nie jest niebezpieczny) i pogarda...(nie ma cię na fb, jesteś do bani...), ale już to powiedzieliśmy w dedykowanym temacie: https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t6650.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8

Re: Wzmocnij je ponownie forums: tematy, dzielenie się, serdeczność..




przez renaud67 » 21/05/13, 15:29

Sen-no-sen napisał:Zauważyłem w swoim otoczeniu, że wszyscy poniżej 45 roku życia byli opatrzeni pieczęcią Facebooka „Bestii”, co jest niepokojące, prawda?

:?


Cholera, byłem gorący, mam 46 lat! : Mrgreen:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 21/05/13, 15:52

Mówimy o pomaganiu forums Renaud mówi o FB, więc...

facebook (...) „wampiryzuje” internautów


QED :| :|

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 21/05/13, 16:00

Ile odwiedzin miał post "zakazany od 18 roku życia"? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


To kryzys i o dziwo, ale ludzie bardziej martwią się swoją siłą nabywczą (wszystkiego i czegokolwiek masowo) niż tworzeniem ekonomii…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/05/13, 16:01

Wielu wywęszyło problem, ale wygląda na to, że ich nie słuchano!!!


Nie wierzę, że to z powodu google, ale możemy prywatnie omówić ten problem.


Kiedy pozwalamy wichrzycielom się miotać, zbieramy spadek ruchu, natychmiast go zwiększa, ale ludzie bardzo szybko się tym męczą, ponieważ artykuły fabularne toną w zamieszaniu, osłabiając w ten sposób dobre tematy.


Jako, że byłem modo to mam jeszcze małe doświadczenie w tej kwestii, kiedy opuściłem amerykańską stronę która była 20-tysięczna zaczęła spadać przez rok do dzisiaj jest 000-tysięczna a wszystko dlatego że właściciel posłuchał krzykaczy i tchórzy myśląc że przyniesie mu to ruch.

Problem polega na krótkoterminowym nadzorze ruchu, który w dłuższej perspektywie myli oko, administrator bazując na krótkoterminowych danych zarządza swoją witryną i nie chcąc Cię urazić, po tym jak analiza Ekonologii nie przeoczyła tego problemu.

To pozostaje moja analiza problemu i każdy ma prawo do swojej opinii na ten temat, ale mimo to chciałem się nią tutaj podzielić.

PS: Nie jestem na Facebooku ani Twitterze, które za bardzo wkraczają w prywatne życie ludzi!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 21/05/13, 16:02

Makro napisał:Ile odwiedzin miał post "zakazany od 18 roku życia"? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


790 wizyt na https://www.econologie.com/forums/reserve-au ... 12488.html

Makro napisał:To kryzys i o dziwo, ale ludzie bardziej martwią się swoją siłą nabywczą (wszystkiego i czegokolwiek masowo) niż tworzeniem ekonomii…


Tak, to właśnie jest „smutne”… jest zawarte we fragmencie:

Kryzys gospodarczy i ogólne załamanie też nie powinny pomóc...(mniej projektów dla osób indywidualnych, mniej chęci do dzielenia się, mniej wolnego czasu na surfowanie może też...)


Ostatni przykład, sprzedaży w Virgin ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 21/05/13, 16:26

Christophe napisał:Potem ogólne programy z zakresu ekonologii, inni już to robią, zwłaszcza na Arte czy France5... i to znacznie lepiej niż my kiedykolwiek! NIE?


Pozwól, że odpowiem negatywnie!

Wprawdzie jest wiele raportów na temat ekologii, bardzo dobrze zrobione, kino panorama i w ogóle… ale żaden z nich nie daje prawdziwego praca syntezy.

Bardzo dobrze jest mówić o wycieku ropy, dziurze w warstwie ozonowej czy inwazji meduz, ale jeśli nikt nie wyjaśni, jakie są dogłębne relacje wszystkich jego zjawisk, to na niewiele się to zda, jeśli nie „melo-ekologia” (Ushuaïa, ziemia widziana z nieba i tak dalej...)
Co więcej, krytyka systemu jest tam często zabroniona, bo media są „zamknięte”.

Przykład z wiwisekcją: kiedy byłem młody, Foucault dawał na ten temat mainstreamowe programy!
Nie odkąd L'Oreal (bo dobrze mi idzie!) jest partnerem ekonomicznym TF1 (reklama się opłaca!), a ta szlachetna firma masowo stosuje eksperymenty na zwierzętach, no cóż, temat po prostu zniknął...
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 21/05/13, 18:02

Dogłębny raport to pieniądze… nie ma o tym żadnych raportów lol!

Poza tym jest wiele wieczorów tematycznych na Arte, które robią dobre analizy i syntezy, jeden z ostatnich był na aluminium: https://www.econologie.com/forums/aluminium- ... 11448.html

To samo dotyczy niektórych raportów Envoyé Spécial, Pieces à Conviction lub Infrarouge…

Przykłady

- Podczerwień na azbeście: https://www.econologie.com/forums/infrarouge ... t9213.html

- Specjalni wysłannicy ds. tworzyw sztucznych: https://www.econologie.com/forums/le-plastiq ... 10117.html

Dlatego trudno jest mieć nadzieję, że zrobimy to lepiej, z drugiej strony to, co możemy zrobić na naszym poziomie i bardzo łatwo, to więcej rozmawiać między sobą o tego rodzaju programie! Po prostu zaprezentuj go przed emisją, aby inni członkowie mogli go obejrzeć...
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 257