Google jest zbyt zainteresowany moją prywatnością

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Google jest zbyt zainteresowany moją prywatnością




przez lejustemilieu » 12/04/13, 06:55

Witam,
Zaczęło się to kilka miesięcy temu, mój Gmail regularnie pyta mnie o numer telefonu komórkowego.
Wczoraj wieczorem aktualizacja systemu Windows i niespodzianka: Google prosi mnie o numer telefonu komórkowego..
Duzi bracia nie mają już limitów, jestem zobowiązany kupić telefon komórkowy i zgodzić się na geolokalizację.
Co dalej?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 12/04/13, 08:30

Tak, zauważyłem to!

Jesteśmy w centrum debaty etycznej:
— Poszanowanie życia i danych osobowych VS coraz bardziej natrętne społeczeństwo!
— stopniowy zanik wszelkiej netykiety ze strony wszystkich aktorów/operatorów! To już w dużej mierze prawda (sieci społecznościowe się w tym topią, nigdy nie umieszczaj tam danych osobowych ani zdjęć swoich i swoich bliskich!)

Nie, nie musisz oddawać telefonu komórkowego, na pewno jest sposób, aby to ominąć (cierpliwość). Udało mi się to obejść w sklepie APPLE STORE (bez podawania karty kredytowej). Ale będzie coraz trudniej. Będziemy musieli przejść do szarej strefy, jeśli chcemy zachować bezpieczeństwo naszego życia prywatnego (jednak przysięgałam sobie, że nigdy nie będę robić tego rynku, ale teraz... Jest to bardziej możliwe: więc będzie to albo jesteś nielegalny, albo będziemy wiedzieć o tobie wszystko, jeśli karykaturuję).

Jaki jest następny? Oczywiście fakt, że nie będziemy już właścicielami naszego oprogramowania...! (Jest to już przewidziane we wszystkich licencjach użytkownika, co odpowiada jedynie swego rodzaju „prawo do korzystania, aby zadowolić", bez prawie żadnych zobowiązań dla dostawcy oprogramowania). Rezultatem jest już to, że jesteś zmuszony kupić w życiu kilka razy tę samą licencję na ten sam program (podczas gdy my powinniśmy płacić tylko jeden, bardzo mały udział w aktualizacji. .. Czy myślałeś o tym?)

Zacząłem czyścić wszystkie moje dane osobowe, minęło już dużo czasu (właściwie od razu, jak to się zaczęło).

Właściwie to oni mnie do tego namówili, miałam dwa konta, sugerowali, żebym zrobiła więcej niż jedno, wybrałam to, w którym nic nie zostało! : Lol:

Odtąd i WSZĘDZIE zawsze podejmuję wybór tego, co daję, z absolutnej konieczności, w przeciwnym razie nie rezygnuję z niczego! Poprzez ustanowienie rygoru w celu ograniczenia do minimum możliwego nakładania się działań (oczywiście jeśli nie całkowitego ich uniknięcia).
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/04/13, 08:56

jeśli oczywiście nie całkowicie ich unikać

Myślę o tym Obamocie..
Ale unikanie ich staje się coraz bardziej skomplikowane.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 12/04/13, 09:03

Sugeruje się, aby podczas instalacji Windaube nie umieszczać żadnych zasobów sieciowych. Więc nie może się połączyć i nie poprosi o Twój GSM. Myślę, że jeśli tak, to dlatego, że wykrył, że masz gdzieś operatora, prawda?

A są jeszcze ludzie, którzy nie mają telefonu komórkowego! Zatem infolinia z pewnością musi udzielić informacji na ten temat (zobacz w internecie, musi wisieć informacja „jak to zrobić”). Ale w rzeczywistości jest to bardzo natrętne i wszystko sprowadza cię z powrotem do pewnego rodzaju „jedyna możliwość wykluczająca niepodanie numeru GSM” natomiast powinny być tylko jedne drzwi wyjściowe, dobrze ukryte, aby tak nie było!

Co więcej, jeśli tego nie podasz, albo będziesz miał dobry powód (brak GSM), albo nim zostaniesz "podejrzany"! To bardzo przewrotne z ich strony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/04/13, 10:44

Trzeba powiedzieć, że jeśli naprawdę masz dobry powód (np. jeśli żyjesz z kradzieży lub jesteś ekoterrorystą :D )

Płać tylko gotówką, a najlepiej nie biletami z napadów
gdy idziesz do sklepu, załóż okulary przeciwsłoneczne, płaszcz przeciwdeszczowy, brodę i kapelusz
Karta przedpłacona GSM zakupiona za gotówkę w sklepie bez magnetowidu: przed użyciem należy odczekać miesiąc. to samo z telefonem
Kup stary komputer z drugiej ręki, za gotówkę i zainstaluj go pod Linuksem
Przejdź przez serwery proxy itp.
Wyłączaj telefon, gdy go nie potrzebujesz
Samochodem unikaj autostrad i centrów miast
Zapłać za paliwo gotówką.

Zachowaj ostrożność podczas spalania budynków: dobre laboratorium może określić, skąd pochodzi benzyna

etc ..... :D

i tak naprawdę najbardziej irytującą rzeczą, gdy wysyłasz wycenę na konto Gmail, jest to, że kiedy Twoja wycena jest wyświetlana Twojemu klientowi... pojawiają się reklamy konkurencji... : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 12/04/13, 18:45

Salut,

jako pierwszy prosty krok zainstaluj adblock plus:

http://adblockplus.org/fr/firefox

następnie surfuj z Ecosia:

http://ecosia.org/?sc=fr

W przeciwnym razie zamiast Firefoksa masz także Thor Project:

https://www.torproject.org/

trochę wolniej to prawda, ale o wiele bardziej dyskretnie ;) ...

w końcu, jak powiedział słoń, najnowsze wersje pod Linuksem są bardzo, bardzo skuteczne, darmowe, a w końcu Twój komputer zostanie odnowiony, szybszy, bardzo przejrzysty, od początku kompletny z zainstalowanymi odpowiednikami Photoshopa, Coreldraw, Open Office oraz wiele bezpłatnych i bardzo łatwych do zainstalowania dodatków:

przykład: Fedora 12 (edytuj, dla mnie to 18, a nie 12 ;))

http://www.fedora-fr.org/

A co więcej, wszystkie te drobnostki są darmowe ;) ....

więc jest mnóstwo miejsca na anonimowe, spokojne i wydajne surfowanie za zero euro i tylko zysk ;)...
0 x
JLB29P
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 19/06/09, 15:41
Lokalizacja: Brest




przez JLB29P » 10/06/13, 21:24

bidouille23 napisał:...jako prosty pierwszy krok zainstaluj adblock plus:
....


Rzeczywiście.
Ze swojej strony byłem bardziej zaskoczony, gdy otrzymałem prośbę o zatwierdzenie przelewu z mojego banku SMS-em, mimo że (dobrowolnie) NIE podałem im mojego numeru!
Natychmiast anulowałem przelew i nie zamawiam już niczego w firmie wysyłkowej, dla której był przeznaczony.
To powiedziawszy, z pewnością winny jest mój bank, ale ciekawi mnie, że inne prośby o zatwierdzenie przelewów są wysyłane e-mailem, tak jak poprzednio...

Jeśli chodzi o te inwazyjne reklamy ukierunkowane, rzeczywiście możesz dezaktywować usługę. Nie robię tego, bo mi to specjalnie nie przeszkadza, a czasami jest to głupia myśl.
Ale zawsze myślę o ludziach, którzy są więcej niż na granicy i którzy ryzykują przekroczenie żółtej linii odgrywania ról, ponieważ za bardzo przypominano im o obiekcie ich utrwalonych wyobrażeń (osoba z zaburzeniami seksualnymi obejrzy zbyt wiele filmów, ale przestanie po jakiś czas; Google będzie oferować nowe filmy, zwiastuny i książki itp.)
To, co napisałem w sekcji Humor Noir (humor-noir-marcel-google-est-la-t11393.html) może się wydarzyć.
0 x
Mają dość duże ambicje, aby nie stracić z oczu w ich realizacji.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/06/13, 06:42

Nie tylko Googly chce wiedzieć więcej!


Mój dostawca usług Hotmail i MSN poprosił mnie na mojej stronie głównej i za pośrednictwem agenta poczty e-mail o podanie moich danych osobowych, czego nie zrobiłem i niedawno je wycofano.

Ma to z pewnością związek z plotką o szpiegowaniu osób przez rząd amerykański, którą ostatnio pojawiały się w mediach.
: Evil:

Ponieważ nie mam twitty'ego i pośladków, on szuka informacji gdzie indziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 11/06/13, 08:31

bidouille23 napisał:Salut,

jako pierwszy prosty krok zainstaluj adblock plus:


Co to ma wspólnego z prywatnością? Wręcz przeciwnie, uważam, że reklama w witrynie chroni prywatność! Dlatego...

Czy wolisz, aby witryna była finansowana z reklam, a zatem przy względnej przejrzystości, a nie w sposób bardziej restrykcyjny (subskrypcja) lub niejasny (lobby przemysłowe, wykorzystanie lub odsprzedaż danych osobowych itp.)?

Właśnie na te strony, na których nie ma reklam ani innych sposobów finansowania przez odwiedzających, powinniśmy uważać!

Jak mówił kilka lat temu szef Médiapart: rentowność to niezależność: https://www.econologie.com/edwy-plenel-m ... -4011.html

Nie mają reklam, ale ich finansowanie opiera się na (ryzyku w Internecie, gdzie w oczach odwiedzających „wszystko” jest za darmo) płatnym abonamencie…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 11/06/13, 08:52

JLB29P napisał:Rzeczywiście.
Ze swojej strony byłem bardziej zaskoczony, gdy otrzymałem prośbę o zatwierdzenie przelewu z mojego banku SMS-em, mimo że (dobrowolnie) NIE podałem im mojego numeru!
Natychmiast anulowałem przelew i nie zamawiam już niczego w firmie wysyłkowej, dla której był przeznaczony.
To powiedziawszy, z pewnością winny jest mój bank, ale ciekawi mnie, że inne prośby o zatwierdzenie przelewów są wysyłane e-mailem, tak jak poprzednio...


Jest to system 3DSecure obowiązujący od 2010 roku. Mniej lub bardziej restrykcyjny w zależności od banku. Jest wdrażany stopniowo, zależy od banku sprzedającego i kupującego!

Oto wszystkie informacje z francuskich banków: http://fr.wikipedia.org/wiki/3-D_Secure


Crédit Mutuel i CIC; klient musi albo wskazać jeden z kodów zapisanych na jego „osobistej karcie klucza” (siatka 64 4-cyfrowych kodów, z których należy wylosować prawidłowy kod w zależności od wiersza i kolumny żądanej przez witrynę) oraz kod otrzymany przez wysłać e-mail na adres powiązany z ich kontem bankowym lub podać kod otrzymany SMS-em na numer telefonu powiązany z ich kontem bankowym;
Axa Banku; unikalny kod wysyłany jest SMS-em
Bank oszczędnościowy; kod wysyłany jest SMS-em;
HSBC; klient musi podać swoją datę urodzenia; od czerwca 2010 kod wysyłany jest SMS1;
BNP Paribas ; klient musi podać swoją datę urodzenia; od lipca 2009 kod wysyłany jest SMS2. Klient może wybrać sprzętowy uwierzytelniacz Digipass3;
Société Générale i Boursorama; klient musi podać swoją datę urodzenia, od września 2009 kod wysyłany jest SMS-em;
Crédit Agricole (w tym LCL); od 2010 roku kod wysyłany jest SMS-em, w innym przypadku należy podać osobiste hasło utworzone przy pierwszym użyciu;
Crédit du Nord i jego spółki zależne; kod wysyłany jest SMS-em;
BRED Bank popularny; klucz uwierzytelniający Ipab, klucz kryptograficzny w formacie klucza USB;
Bank Groupama; klient musi podać swoje imię i nazwisko, kod pocztowy miejsca zamieszkania i datę urodzenia;
Bank pocztowy; kod wysyłany jest SMS-em lub możliwość wskazania pierwszych czterech cyfr numeru umowy. Bank Pocztowy nazywa ten system Certicode;
Kredyt spółdzielczy; kod generowany jest na „czytniku sezamowym” odblokowywanym poprzez włożenie karty kredytowej na okaziciela i podanie kodu PIN karty4;
ING Bezpośrednie; kod zostanie wysłany SMS-em.


Z drugiej strony, jeśli Twój bank ma Twój numer telefonu komórkowego, nie „dał go”, dzieje się tak dlatego, że w pewnym momencie Ty (lub ktoś z Twojej rodziny) mu go dałeś… może nawet sprzed lat! Nie wierzę, że operatorzy „odsprzedali” to bankom (ale mogę się mylić...)

ps: tego typu informacje są o wiele poważniejsze dla naszego życia prywatnego: http://lejournaldusiecle.com/2012/07/10 ... unication/

W następstwie porozumienia NDAA z 2012 r. prezydent USA Barack Obama umieścił w piątek swoje nazwisko w rozporządzeniu wykonawczym, które pozwala Białemu Domowi kontrolować całą prywatną komunikację w kraju w imię bezpieczeństwa narodowego.


Tutaj 2 debaty: https://www.econologie.com/forums/l-onu-et-l ... 12175.html ou https://www.econologie.com/forums/societe-so ... 11193.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278