Moje Zozios

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1

Moje Zozios




przez culbuto » 27/02/13, 14:48

po odejściu moich zoziów, które nauczyły się latać (mam jednego w Kanadzie, ona właśnie skończyła magisterkę z mc skrzeli na pająkach), przerobiłam jeden z pokoi na ptaszarnię. Kiedy tam idę, maluchy przychodzą na mnie jak w kopciuszku. w końcu każdemu po swojemu! czasami znajdujemy pisklęta w niebezpieczeństwie, pokonujemy razem długą drogę, aby umożliwić im powrót do normalnego życia. Jak bogatka w zeszłym roku. Co za radość przywrócić mu wolność po przejściu złego kursu!
Jeśli znajdziesz ptaka, będzie on zagrożony, jeśli nie zainterweniujesz, znajdziesz dobrą radę na temat forum kulki z piór
W przeciwnym razie jesteśmy rodzinami zastępczymi dla maltretowanej dużej aleksandretty, która przybyła do zoo w stanie niemożliwym. Dzięki cierpliwości dzisiaj całkowicie mnie zaadoptował (na początku krzyczał, gdy podchodziliśmy 1 m od klatki), przychodzi szukać owoców, ale jeszcze nie odważy się na mnie podejść jak mały. Nie ma sprawy! jest szczęśliwy, a teraz ma dziewczynę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/02/13, 15:15

Och, jak to jest zooooli! Czy masz jakieś zdjęcia swoich ptaków i woliery?

ps: masz prywatną wiadomość, zobacz link w górnym menu
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 27/02/13, 17:27

: Chichot:
w rzeczywistości całe pomieszczenie to ptaszarnia. Położyłem plandekę na ziemi, aby zamieść ją do czysta i uniknąć jej uszkodzenia. Mam 2 narożniki, w których instaluję gałęzie znalezione w lesie, domowe gniazda z materiałem regeneracyjnym, jest to co najmniej 5-gwiazdkowa woliera : Chichot:
bawią się jak szalone z gałęziami: to huśtawka, gdy lądują razem, biegają, kłócą się, zalecają się do siebie, kradną owoce itp.
gołąbki, papużki pierścienicowe i para wielkich aleksandrów

Obraz
jabłko, wielki aleksander zoo, który na początku był naprawdę w opłakanym stanie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/02/13, 17:59

Więc tutaj cuicui, który kocha zozio?
: Chichot:
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 27/02/13, 18:58

Obraz
indy niebieski naszyjnik
Obraz
Jabłko obserwujące ze swojego gniazda
Obraz
3 małe łobuzy, dzięki którym wszystko jest kolorowe. Pappy Boyington, Casey i Boyle
Obraz
niebieski niebieski kołnierzyk
Chciałbym niebieskie dzieci do niebieskich snów ...... :D
istnieje duża różnica w jakości upierzenia: niebieskie są nowe.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/02/13, 19:00

Szalony mieć to wszystko w "wolności" w pokoju w domu!

Czy hałas nie jest zbyt denerwujący?
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 27/02/13, 19:26

my, nie, lubimy to. są też raczej spokojne. oczywiście nie zestresowany za 2 centy. z drugiej strony sąsiedzi mają syna uprzejmego ....... on nie chce pracować i ma się dobrze z rodzicami, którzy wszystko dla niego robią. I budził się o dwunastej. nagle mamie to pasuje, bo synek wcześniej się obudził : Chichot: np. historia zachęcania go do przeprowadzki w celu znalezienia pracy : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 27/02/13, 21:02

W mojej młodości w klatce były 2 papugi i zrobiło się awanturę, gdy zaczęły rywalizować z tym, kto miał najsilniejszych ...

W Hiszpanii widzimy dużo klatek z kanarkami i to daje!

Mieliśmy też szarego z Gabonu, bardzo ujmującego.

Ale powiedz mi, Culbuto, jak zmieniasz powietrze w sypialni?
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 27/02/13, 22:36

Blokuję okno w dość otwartej pozycji, ale nie sprawiając, że naprawdę chcą szukać gdzie indziej. A to okazja do spędzenia czasu z chochlikami : Chichot:
Ptaki w klatkach krzyczą bardziej niż na wolności w przestrzeni, w której naprawdę mogą trochę latać. Nowo przybyli urodzeni w mniejszych wolierach nie mogą latać. Przeskakują z jednego patyka na drugi. Dość szybko zdobywają ślady, budują mięśnie i dobrze latają, także te duże, które wykonują kilka zakrętów bez lądowania. Małe to prawdziwe myśliwce, duże to wielkie lotniskowce: tandetne:
Zostawiam im też knajpy: robią materiał na gniazda. krótko mówiąc, dbają o to całkiem sporo.
Nie wykluczam wypuszczania młodych ludzi do miejscowej kolonii ptaków, ale ci, których mam, są za starzy, by nauczyć się radzić sobie sami. Podobnie jak uratowane ptaki przelotowe nie powinny pozostawać w zamknięciu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 326