Karma dla kotów z dodatkami? (Shebas)

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Karma dla kotów z dodatkami? (Shebas)




przez lejustemilieu » 15/01/12, 10:30

Witam,
Mam wrażenie, że niektóre marki dodają produkty, które nie są dobre dla naszych kotów.
Już drugi raz zaobserwowałem to zjawisko.
Ale może się mylę, więc rozpocznę dyskusję.
Tak naprawdę, dopóki podaję kotkowi resztki jedzenia, wszystko jest w porządku, natomiast jeśli mam nieszczęście podawać produkty marki SHEBAS, kotek zaczyna być bardzo wybredny.
Coraz ciężej.
Koniec z rozdawaniem resztek mojego kurczaka lub konserw innych marek.
Jestem przekonany, że Sheba używa „jakiegoś narkotyku”.
Czy zatem mam paranoję?

: Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 15/01/12, 11:45

Salut!
nie, nie jesteś parano : Mrgreen:

Twój kotek ma teraz gust luksusowy :P , shebas jest oczywiście o wiele smaczniejszym i ulepszonym jedzeniem niż Twoje „resztki” z posiłków!!

Mam kilka kotów, też dałam im resztki i też spotkałam się z tego typu problemem z czasami nawet dziwnym zachowaniem, problemami zdrowotnymi, jednego nawet prawie straciłam przez odłamek kości w gardle, drugiego na quistes, też dokończyłam szczątki
zbilansowana dieta z odpowiednią karmą to najlepszy kompromis, tak mają od tamtej pory i jest świetna, super sierść, świetny charakter, łatwa do rozłożenia w misce lub dozowniku dla kotów, w każdym razie mniej krępująca w przypadku nieobecności przychodzą, żeby zjeść tyle, ile im potrzeba, bez nadmiaru, wiedząc, że kot przychodzi jeść małymi porcjami wiele razy w ciągu dnia, tylko po to, żeby przeżuć jedną lub dwie krokiety! Co więcej, nadal będą polować na myszy, jeśli takie istnieją, ponieważ potrzebują ćwiczeń i zabawy (czasami są okrutne w stosunku do tych małych gryzoni!).
Jakość krokietów zależy także od ich wieku, od kociąt po stare koty.Ja osobiście zamawiam je przez internet i dostarczane są do Państwa domu bezpłatnie w workach 15 kg. i kosztuje mniej niż w handlu!
Obraz
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/01/12, 18:43

Trudne w jakim sensie? Że woli shebę od „prawdziwego” jedzenia?
To jak z papierosami: istnieją „dodatki”, które uzależniają od marki. Bardzo widoczne, gdy zmieniam markę krokietów z moim kotem! Przez 2-3 dni ma problemy z jedzeniem... potem jest zbyt głodny, żeby być wybrednym!!

Zapewniam cię, że są gorsze rzeczy: niektórzy ludzie też wolą fricadelle od prawdziwego steku... : Chichot: : Lol: :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/01/12, 19:01

+1 Pffff.. chodzimy tam na głowie!

Nietrudno zrozumieć, że w większości domów „rządzą” zwierzęta domowe… Tak zrozumieli dostawcy karm dla kotów i psów! Choć według trenerów musi być odwrotnie! A nawet dla kotów, niezależnie od tego, jak bardzo są niezależne! Poszukaj w innych krajach, a zobaczysz, że koty są zdrowsze (szczuplejsze) i nie chorują na raka, tak jak u nas!

Jeśli chodzi o żywność, wiadomo, że producenci dodają do racji „uzależnionych”. To jest obliczone! Kiedy im to dajesz, być może masz pewność, że postępujesz słusznie... ale czy wiesz, że czasami sprawiasz im ogromne cierpienie! Bo nie tylko są głodni, ale mają „poczucie braku”. Nigdy wcześniej nie spotykane w naturze u zwierzęcia...! I oczywiście zaangażowano marketing, aby zobaczyć, co jeszcze trzeba dodać, aby stworzyć zwierzę „zgodnie z oczekiwaniami ich panów…” Trochę jak ci rodzice, którzy dają swoim dzieciom Ritalin, żeby je uspokoić i uczynić posłusznymi...!

To wszystko powinno być zakazane, Twoje zwierzę nie jest już sobą... zmieniłeś jego osobowość na swój obraz. To trochę wstyd.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/01/12, 19:34

U mojego psa jest to samo, jak pierwszy raz zmieniłam jej karmę, to pościła dłużej niż jeden dzień (w noszeniu jest raczej zachłanna : Mrgreen: ) ....a potem zaatakowała swoją rację. Powiedziałem mu „albo to, albo szczotkuj”. Teraz regularnie zmieniam karmę i zjada wszystko bez narzekania, nie, ale!

Natomiast wyraźnie woli resztki posiłków, które regularnie daje jej sąsiad, trzeba przyznać, że wie co dobre : Mrgreen: .

Oprócz tego, co daje mojemu psu, są ludzie, którzy radzą sobie z tym bardzo dobrze... ale to już inny problem :|
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 15/01/12, 21:03

Koty, psy i mężczyźni są tacy sami.
Luksus szybko staje się dopuszczalnym minimum, ale gdy dopadnie Cię mały głód, obniżasz swoje oczekiwania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6988
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2913




przez gegyx » 15/01/12, 23:10

W moim domu nie ma zwierząt,
usta do przekarmienia...

To ja dokończę resztki.

Dobry pies...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/01/12, 23:18

gegyx napisał:W moim domu nie ma zwierząt,
usta do przekarmienia...

To ja dokończę resztki.

Dobry pies...


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/01/12, 01:09

Koty, psy i mężczyźni są tacy sami

Wszyscy łapią te same kleszcze!!!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/01/12, 08:22

Mówiąc o zwierzętach,
Walońscy weterynarze oferują bezpłatne konsultacje w lutym.
http://remboursezmoi.canalblog.com/arch ... 57816.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255