Paralotniarstwo i Paramotor z ekonologami (lot swobodny lub lot motorowy)

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Paralotniarstwo i Paramotor z ekonologami (lot swobodny lub lot motorowy)




przez Christophe » 19/10/11, 12:43

Temat podzielony od: bistro/informacje-lotnicze-maszyny-loty-krajobrazy-exploits-crashes-t11153.html

Z napędem zaczynam to robić: więc trochę wiem i zważyłem za i przeciw przed „podpisaniem”.

Więc tak, to także zabawka powietrzna, ale zabawka, którą można przechowywać w bagażniku samochodu i zabawka, którą można zdjąć prawie z dowolnego miejsca, zabawka, z którą można „zwiedzać” niebo jak NIGDY nie zrobimy tego z ŻADNYM innym urządzeniem! Między innymi właśnie ze względu na niską prędkość przelotową, która pozwala podziwiać z góry i udać się w miejsca, w których żadne inne urządzenie latające nie zaryzykuje!

Przykład: touch&go on water, czy znasz wielu pilotów samolotów lub pilotów ultralekkich, którzy moczą swoje podwozie w wodzie?

Szybkość, kogo to obchodzi (przepraszam)!

Wierzę, że ci, którzy szukają dużej prędkości przelotowej w napędzie (poza zawodami, akrobacjami czy specjalnymi warunkami aerologicznymi) są obok, jak sądzę... Napęd jest stworzony do tego, aby jak najdłużej utrzymać się w powietrzu jak najmniejszym kosztem ( paliwo).

Dobry pilot paralotniowy (którym zamierzam zostać) powinien myśleć jak dobry pilot paralotniowy (którym zamierzam zostać) z bardzo dobrą znajomością aerologii i swojego szybowca! Jest bardziej pilotem paralotniowym niż pilotem ULM, dlatego szkolenie paralotniowe we Francji (które wymaga teoretycznego patentu ULM) jest trochę nie na miejscu... tak mi się wydaje. Ale nie o to chodzi...

Zwrotność i przyjemność z jazdy?

(dobry) Pilotowanie paralotni/paralotni jest przyjemniejsze niż samolot! Próbowałem obu!

Podczas paralotniarstwa robisz 1 z żaglem, to trochę jak wrażenia, które możesz mieć na motocyklu, o ile masz trochę kontroli nad czynnością...

Pilotowanie jest znacznie mniej łatwe i znacznie bardziej subtelne, niż mogłoby się wydawać. Na przykład: prędkość nabierania sterów wpływa na zachowanie skrzydła (dużo bardziej niż w samolocie), a posiadanie miękkiego skrzydła pozwala na wiele ciekawszych rzeczy (ale nie, nie powiedziałem, że niebezpieczne :D ) niż ze sztywnym skrzydłem :)

Kiedy zaczniesz latać na taśmach nośnych, wtedy staniesz się dobry :)

Paralotniarz z pewnością zabierze znacznie więcej G niż latający wesz...

Bezpieczeństwo?

Nie rozumiem, w jaki sposób Pou du Ciel lub Pouchel są bezpieczniejsze niż wahadło?

Trike bez silnika ślizga się całkiem dobrze, kończymy na delcie z większym obciążeniem skrzydeł, współczynnik schodzenia pozostaje ten sam...

Ditto dla paraplanu (dwumiejscowy wózek z napędem)

Mam znacznie więcej wątpliwości co do możliwości szybowania tych 2 mikrolotów...

Po każdy jego sprawa jak mówisz...
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 11 / 11, 22: 51, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/10/11, 15:17

Christophe napisał:Z napędem zaczynam to robić: więc trochę wiem i zważyłem za i przeciw przed „podpisaniem”.
Podczas paralotniarstwa robisz 1 z żaglem, to trochę jak wrażenia, które możesz mieć na motocyklu, o ile masz trochę kontroli nad czynnością...

Motoryzacją zajmuję się od ponad 20 lat (czas leci...), głównie ze względu na niewielkie gabaryty sprzętu i możliwości startu z sąsiedniej łąki, jedną z pierwszych maszyn wyposażonych w silnik Solo (nie odłączalne i nie można go ponownie uruchomić w locie), skrzydło Paratech P2 jest nieco powolne i trudne do zamontowania podczas startu. Obecny sprzęt jest oczywiście znacznie przyjemniejszy, nie mówiąc już o tym, że są teraz silniki elektryczne. Nie lubię uczucia wiszenia pod żaglami. Aby być jednością ze swoją maszyną, nic nie przebije lotni (której uczyłem w czasach "deltaploufów" 4 finezji...) Ale to 6 m pakunek do przewożenia na bagażniku dachowym samochodu...

Christophe napisał:Szybkość, kogo to obchodzi (przepraszam)! ...
Myślę, że ci, którzy szukają dużej prędkości przelotowej na paralotni (poza zawodami, akrobacjami lotniczymi czy specjalnymi warunkami aerologicznymi) mijają się z celem...

Dzień, w którym przez 1/4 godziny tkwisz przyklejony nad wieżą kościoła i nie możesz dolecieć do oddalonego o 300 m lądowiska z powodu przeciwnego wiatru odpowiadającego prędkości Twojej maszyny, być może żałujesz, tak jak ja, że ​​nie miałeś szybsze skrzydło...
Zaznaczam, że przy starcie wiatr był umiarkowany, podczas mojego lotu się wzmógł.

Christophe napisał:Nie rozumiem, w jaki sposób Pou du Ciel lub Pouchel są bezpieczniejsze niż wahadło?
Mam znacznie więcej wątpliwości co do możliwości szybowania tych 2 mikrolotów...

Wszy na niebie mogą dokonywać ewolucji, których wykonywanie w wahadle byłoby niebezpieczne. Ponadto formuła Mignet znacznie zmniejsza ryzyko przeciągnięcia.
Rzeczywiście, ich finezja jest prawdopodobnie ograniczona przez ich mały rozmiar. Czy ktoś, kto zna te maszyny, może podać nam numery?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/10/11, 15:53

Wow, super, nie znałam tego!

To daje co najmniej 4, będziemy kraść między ekonologami :) a gdybyśmy mieli temat paralotniowo - paralotniowy? Czy ty też latasz na paralotni? Biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania, myślę, że tak!

Cuicui napisał:Dzień, w którym przez 1/4 godziny tkwisz przyklejony nad wieżą kościoła i nie możesz dolecieć do oddalonego o 300 m lądowiska z powodu przeciwnego wiatru odpowiadającego prędkości Twojej maszyny, być może żałujesz, tak jak ja, że ​​nie miałeś szybsze skrzydło...


Włączyłem to do "specjalnych warunków aerologicznych"... mylę się?

Moja alfa4 przyspiesza (wskazówki) do 47 km/h... w trybie paralotniowym!! W napędzie musi to być między 50 a 55 km/h...

Przyspieszony rękoma i nogą + trymowany pewnie przekracza 60 km/h...z katastrofalną gładkością (co trzeba przetestować na 3), ale prędkość będzie.

Więc to pozostawia margines, prawda? (kiedy wieje z prędkością 50-60 km/h generalnie nie powinniśmy być w powietrzu...)

I to skrzydło dla początkujących!! Brak napędu...

http://www.para2000.org/wings/advance/alpha4.html

Krótki; Wolę „wolne” skrzydło, które przyspieszasz/odcinasz w razie potrzeby, niż szybkie skrzydło, które nie pozostaje w powietrzu i zużywa zbyt dużo (w godzinach lotu)…

Ale dopiero zaczynam, może zmienię zdanie szybciej niż myślę!! : Chichot: : Chichot:

Cuicui napisał:Czy ktoś, kto zna te maszyny, mógłby podać nam liczby?


Google jest naszym przyjacielem, prawda?

ps: lecisz jeszcze skrzydłem z 1989 roku? :zaszokować: http://www.para2000.org/wings/paratech/p2.html DHV3 nie może się śmiać w tym czasie! Wczoraj mono powiedział, że 20 lat temu były 2 rodzaje żagli: bardzo nieefektywne dla początkujących i bardzo niebezpieczne dla wszystkich innych... (oczywiście w porównaniu z tym, co robimy teraz)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/10/11, 17:36

Paratech to skrzydło paralotniowe o współczynniku szybowania 6,2. Całość przycięta, nie przekracza 40 km/h. (nie mam akceleratorów). Jest bardzo solidna, bardzo spokojna i powoli się uspokaja. Ale trzymany tylko z przodu, trudno go zamontować na starcie.
Przy prędkości 60 km/h nie miałbym problemu z dotarciem do mojego terenu przy zmniejszonym współczynniku schodzenia (byłem dość wysoko).
Nie latam na paralotni. W przeszłości przeczesywałem na lotni wszystkie szczyty Wogezów i zgłaszałem administracji większość obecnie istniejących miejsc. Przesiadłem się na napęd, by nie musieć już wspinać się na szczyty samochodem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/10/11, 19:32

Cuicui napisał:Przy prędkości 60 km/h nie miałbym problemu z dotarciem do mojego terenu przy zmniejszonym współczynniku schodzenia (byłem dość wysoko).


Ach ok rozumiem lepiej!

Pan leci na motorze przy wietrze 100 km/h i narzeka, że ​​nie dojeżdża do lądowania? :zaszokować: :zaszokować: : Mrgreen:

Więc naprawdę latasz skrzydłem, które ma 20 lat? (bardziej martwi mnie zużycie niż perfekcja...)
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 10 / 11, 21: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/10/11, 20:01

Christophe napisał:Więc naprawdę latasz skrzydłem, które ma 20 lat? (bardziej martwi mnie zużycie niż perfekcja...)

Jest w doskonałym stanie. Jedynym problemem może być starzenie się materiałów. Przed wznowieniem lotów każę to sprawdzić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/10/11, 20:06

Kiedy mówiłem o zużyciu, miałem na myśli głównie starzenie się materiałów... (reszta, jeśli skrzydło jest niesprawne, pilot to widzi... więc jest to mniej niebezpieczne!)

Kiedy ostatnio go serwisowałeś?

Cóż, myślę, że podzielę ten temat… Bo „poważnie” zbaczamy w stronę miękkich skrzydeł! : Chichot:

Edycja: jest podzielony.
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 10 / 11, 11: 49, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/10/11, 11:45

Oto 3 zdjęcia latającego Christophe'a!

W szkole, na finiszu i deflacji (podziwiaj mistrzostwo przy lądowaniu 8) ) ze skrzydłem Team5 Green (ale nie zielonym!):

Obraz

Obraz

Podczas pompowania za pomocą mojego alpha 4:

Obraz

Nie ma jeszcze zdjęć z paralotni...
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 21/10/11, 19:05

Dobry wieczór,
Ach! Od 1996 roku też latam na paralotniach... Bez napędu ze względu na hałas, spalanie, wagę i bardziej motywuje mnie wykorzystywanie termiki i walka o jak najdłuższe utrzymanie się, mały krzyżyk właśnie z masami powietrza, co za przyjemność.
Generalnie moje żagle wytrzymują 6 lat z przeglądem co 3/4 lata
Dobre loty, nawet jeśli nie ekologiczne.

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/10/11, 19:13

Całkowicie zgódź się ze swoją filozofią pilotażu (możesz "termalizować" przyciętym napędem... nawet jeśli nie jest to idealne, a wielu paramotorystów tak naprawdę nie zadaje sobie trudu, aby nauczyć się latania w termice... szkoda dla nich!)...

Jak wspomniałem wyżej, aspiruję do bycia dobrym paralotniarzem i dobrym pilotem paralotniowym!

Kwestia ekologii, jest dyskutowana: jeśli nie jesteś w „górzystym” regionie z miejscami do uprawiania paralotniarstwa (tak jest w moim przypadku), musisz przebyć wiele mil, aby polecieć, aw każdym razie potrzebujesz „kierowcy”, aby podwieźć samochód i z powrotem w dół (chyba że jesteś wystarczająco dobry, a warunki są wystarczająco dobre, aby wylądować podczas startu! Mimo wszystko rzadkie ... ale w każdym przypadku musisz również opuścić samochód :D ) ...

Mój napęd (PAP1400 TOP80) spala ok. 2L/h...tak samo jak Maloche (Miniplane TOP80)

Obraz

Ostatecznie więc napęd tylko „przenosi” to zanieczyszczenie, unika konieczności pokonywania setek kilometrów, aby polecieć…

Przynajmniej ja tak to widzę i to mnie też zmotywowało do paralotniarstwa (mógłbym wystartować z pola za moim domem...)
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 11 / 11, 19: 24, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 277