Strona stowarzyszenia ekonologicznego: kreacja / funkcjonalności

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Strona stowarzyszenia ekonologicznego: kreacja / funkcjonalności




przez Christophe » 24/06/11, 15:19

Tutaj postanowiłem wziąć byka za rogi i w końcu zakasać rękawy i stworzyć witrynę stowarzyszenie ekonologiczne.

Znacie stowarzyszenie ekologiczne, które powstało w styczniu 2010 roku, ale od tego czasu dopiero wegetuje: https://www.econologie.com/forums/associatio ... t8916.html

Przyznaję się do winy, jestem za to główną osobą odpowiedzialną: nie udało mi się zmotywować ludzi poprzez forum ! (ale też nie umieściłeś zbyt wiele swoich!)

Muszę powiedzieć, że mamy 6 członków, którzy opłacili składkę w 2010 roku (tzn. nawet nie wszyscy członkowie założyciele… bez komentarza, panowie…).

Ale to nie jest problem sam w sobie, ponieważ nie mamy żadnych kosztów poza 15 € rocznie w domu stowarzyszenia i kilkoma euro miesięcznie na konto bankowe. (wreszcie żadnych opłat, łatwo powiedzieć: wpłaciliśmy jeszcze 140 euro na publikację dzieła!).

Problem w tym, że ten brak motywacji tak naprawdę nie motywował mnie osobiście do motywowania innych ludzi, to błędne koło (de)motywacji…

Może więc strona poświęcona stowarzyszeniu zmieni grę? Mam nadzieję, że...

Dość gadania, zdecydowałem się skorzystać Witryna Google zrobić to!

Zalety: brak opłat, brak hostingu do płacenia, brak nazwy domeny (ale możliwe przekierowanie), dostępnych wiele narzędzi Google (kalendarz, planowanie, udostępnianie dokumentów, mapa Google, Picasa... itd.), możliwe zarządzanie wieloma użytkownikami (pod warunkiem, że posiadasz konto Google), w razie potrzeby łatwe przesyłanie do innych osób...

Wady: Widzę tylko jedną, jest to Google (dla niektórych to problem... szkoda...).

Celem serwisu będzie, oprócz forums:

a) Przedstaw stowarzyszenie „właściwie” (najwyraźniej nie jest to wystarczająco jasne na a forum)

b) Syntetyzuj i rozpowszechniaj prace/działania/publikacje

To znaczy na początek podsumowanie tego, co zostało zrobione w sprawie forums. Jest już dużo!! Ogromne dzieło syntezy na określone tematy forums jest do zrobienia!

c) Organizujcie się wśród członków (oprócz forumstakie jak korzystanie z kalendarza, systemu wiadomości społeczności/spółdzielni itp.)

d) Zbieraj członków / fundusze / darowizny

e) Twórz bardziej konkretne projekty (kiedy d) będzie wystarczające)

Jeżeli masz inne pomysły na treść/funkcjonalność, powiedz je od razu, a zobaczymy, co da się zrobić.

Daj mi około 2 tygodni na zaprezentowanie pierwszej wersji „dyfuzyjnej”!
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 12 / 14, 22: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 24/06/11, 18:31

Hi Christopher,

Dziękuję za ten informacją 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/06/11, 19:59

Christophe, sprawdź swoje prywatne wiadomości.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 24/06/11, 20:05

Odpowiedziano...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/07/11, 11:21

Czy są kandydaci na beta testerów? 8)

Jeśli tak, wyślij mi wiadomość na PW, a wyjaśnię, jak tylko będzie można to przetestować w wersji beta

Oto przedsmak (układ może jeszcze ulec zmianie):

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270