Google Web Elements: Wiadomości na temat forums? (Twoje opinie)

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Google Web Elements: Wiadomości na temat forums? (Twoje opinie)




przez Christophe » 25/02/11, 17:55

Obecnie analizuję możliwość i zainteresowanie użytkowników bezpośrednią integracją wiadomości z Google News http://news.google.fr/ na forums.

Jest kilka rzeczy do zdefiniowania:

a) położenie ramki informacyjnej mianowicie, że w tej chwili są tylko 2 możliwe formaty, co mocno ogranicza wybór:

- duży baner o szerokości 728 px, który można wkomponować w górną część serwisu (pod tytułami tematów?)
- kwadrat 300x250 px wkomponowany w tematy

Wersja baneru:

Obraz

b) Niestety słowa kluczowe są stałe i muszą być zdefiniowane PRZED (google nie skanuje strony automatycznie, aby dostosować wiadomości do kontekstu, jak ma to miejsce w przypadku adsense).

Musimy więc zdefiniować tzw słowa kluczowe istotnych.

Właśnie przeprowadziłem test integracji z kwadratem i słowami kluczowymi „Ekologia energia”, jest widoczny tylko dla odwiedzających (lub niezamieszkałych członków), co daje:

Obraz

Jeśli jako członek chcesz go zobaczyć, po prostu wyloguj się, a pojawi się on po pierwszym poście na każdy temat.

Istnieje rotacja 8 wiadomości, które są odświeżane co X minut (jeszcze nie znaleziono X, myślę, że zależy to od odświeżenia wiadomości Google)...

Preferowałbym baner pod tytułem tematu widoczny dla wszystkich (ale grozi to zmniejszeniem widoczności tematów… trzeba przetestować)…

W przeciwnym razie istnieją inne narzędzia Google, które można zintegrować z witrynami: http://www.google.com/webelements jeśli widzisz jakieś, które Ci się podobają, powiedz o tym, a my omówimy je tutaj ...

A jeśli potrzebujesz innych funkcji, powiedz mi, a zobaczymy, co jest możliwe.

Tutaj czekam na wasze opinie, aby zobaczyć, czy jest to istotne! DZIĘKI !
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/02/11, 18:22

Duży baner wydaje mi się mniej uciążliwy, zwłaszcza jeśli jest umieszczony nad tytułem tematu.
Przy ekranach 16/9 kolumna reklamowa po prawej stronie nie kolidowałaby z czytelnością komunikatów
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 25/02/11, 18:28

Ok, jeśli chodzi o baner, myślę tak samo.

Z drugiej strony nie jest możliwe umieszczenie jednego lub drugiego po prawej lub lewej stronie, ponieważ naruszałoby to widoczność wiadomości dla zbyt wielu odwiedzających.

Już z ramką „Nowe pliki” wywołała małe kontrowersje wśród niektórych stałych bywalców. Byłoby to możliwe, gdyby Google miał wąski format o szerokości stu pikseli, ale w tej chwili nie jest to możliwe.

Dzięki za opinie.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 18:45

Hej! jestem wyróżniony! : Mrgreen:


Nie ma dla mnie problemu, w każdym razie taka jest dzisiejsza rzeczywistość sieci!

Jeśli chodzi o baner z boku, nie widzę problemu w Firefoksie, w którym można zmienić rozmiar po prostu naciskając klawisz „Control” i używając kółka myszy!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 25/02/11, 23:02

Uh, to nie jest reklama komercyjna we właściwym tego słowa znaczeniu, ale po prostu dodatkowa usługa informacyjna dla odwiedzających forums.

Cóż, z tego, co widziałem, odświeżanie jest dość powolne, przynajmniej z 2 testowymi słowami kluczowymi ... :? Od czasu wstawienia pojawił się tylko jeden dodatek... :|
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 23:07

Nie jest to dla mnie wolniejsze z moją najnowszą bombą PC, ale podejrzewam, że osoby ze starszymi komputerami zobaczą spowolnienie!


Poza tym wasza strona jest bardzo szybka nawet tutaj, w Kanadzie!
Ostatnio edytowane przez Alain G 25 / 02 / 11, 23: 30, 1 edytowany raz.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 25/02/11, 23:15

Nie, Alain, mówiłem o odświeżaniu wiadomości Google, a nie ładowaniu stron forum.

To znaczy wyświetlanie nowych wiadomości.

Jeśli chodzi o szybkość strony, to dlatego, że stawiamy na środki 8)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 23:34

OK!


Miałem okazję wcześniej poeksperymentować z dodatkiem i nie widziałem też żadnego spowolnienia przy klikaniu w przewijanie stron! 8)

Mam nadzieję, że wieści przejdą przez Amerykę Północną! : Chichot:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 28/02/11, 14:22

Mały poniedziałek!

Położyłem baner dla wszystkich?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 28/02/11, 17:14

To jak brak opinii, zdecydowałem za ciebie i umieściłem baner Google News pomiędzy najnowszymi nowymi wiadomościami a treścią forums.

Widoczne dla wszystkich: członków i osób niebędących członkami.

Zostawiam tak 48 godzin... lub więcej, czekając na Wasze reakcje...(Czuję, że będzie krzyczeć wśród niektórych stałych bywalców...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179