istnieje Koło biologiczne?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

istnieje Koło biologiczne?




przez Christophe » 13/10/10, 11:21

Niektórzy będą się śmiać podczas czytania tego tematu, nie przeszkadza to, że jest poważny (myślę, że ...)

Zastanawiam się, czy istniało zwierzę, które porusza się dzięki koncepcji koła? Tak naprawdę nie przeprowadziłem badań, ale o ile wiem, nie znalazłem odpowiedzi ...

Krótko mówiąc, czy w naturze możemy znaleźć „koło biologiczne”, tj. Zwierzę, które ma jedno lub więcej kół w swoim ciele, których używałoby do poruszania się?

Koło jest środkiem transportu, który jest interesujący pod względem energetycznym, ale ewolucja zawsze szuka minimalnego wydatku energii ... Więc natura i ewolucja nie spóźniłyby się na koło?

Musi istnieć mechaniczny przegub pomiędzy "ramą" (ciałem) a tym biologicznym kołem, co biologicznie jest delikatne (jak zaopatrzyć koło w krew lub impuls nerwowy, gdy się obraca ...?) To może wyjaśniać być tym ...

Nie przeszkadza to w znalezieniu tak wielu dziwnych rzeczy w naturze, że pytanie zasługuje na zbadanie ... nie?

Dobre myśli 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 13/10/10, 11:25

Tak. Istnieje owad (jak gnojówka), który zaczyna się toczyć i który toczy się, aby się poruszać ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/10/10, 11:33

Cóż, tak, zrozumiałeś wszystko: niemożliwe jest stworzenie żywego koła: obracająca się część nie miałaby naczyń krwionośnych ani nerwów ... więc nie mogła zbudować się sama, jak wszystko, co żyje!

a jedynym żywym silnikiem jest mięsień, który wykonuje ruchy postępowo-zwrotne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/10/10, 11:37

Och tak, to po prostu jest pochyłe, czy ma siłę napędową? W każdym razie ma także nogi, więc nie jest to jego jedyny sposób podróżowania.

Są też inne owady, które polegają na kulach (nasiona, wysuszone błoto) ... aby ruszyć do przodu ... a raczej pchnąć kulę ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 13/10/10, 11:46

Bonjour à tous, :D

Na deser na Saharze toczy się pająk, który spływa po wydmach.
Składa nogi tak, że jeden oferuje okrągły obrzeże.
Potem przewraca się na bok i stacza się po wydmie.
odniesienie tutaj
A potem silnik wiciowy komórki, te, które dzielą naukowców teoria ewolucji.

A+
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/10/10, 11:55

Dla pająka dołącza do żuka gnojowego: jest to możliwość przemieszczenia się, ale nie jest to jedyne, ponieważ wciąż ma łapy ... z drugiej strony odpowiada na jedno z moich pytań powyżej:

Ten sposób ruchu był wcześniej znany tylko u dwóch gatunków pająków, a mianowicie pająka wilka z pustyni na Florydzie i pająka złotego (Carparachne aureoflava), który żyje w południowo-zachodniej Afryce, w pustynia Namibii. Ten ostatni jest jednak pasywnie staczany na zboczu wydm, podczas gdy pająk odkryty na Saharze aktywnie używa łap, aby przyspieszyć.


Jest to zatem biologiczny czerwony silnik (kula)!

W przypadku komórki z silnikiem wici tak, jest ona zamknięta, ale komórka nie używa bezpośrednio ruchu obrotowego do poruszania się i jej mikroologia ... Chciałbym zobaczyć makro koła ... : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 13/10/10, 12:10

Obraz

: Chichot:
Ostatnio edytowane przez Obamot 13 / 10 / 10, 12: 30, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/10/10, 12:26

Ach ah ah ale nie Obamot, jeśli koła zostały wykonane z drewna (bio :D) Chciałbym, ale najwyraźniej jest to złom ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 13/10/10, 12:32

... Istnieje, pyta biegacz drogowy:

Obraz

... beep beep .............................

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie żartuj, wyścig jest prekursorem koła, co więcej, mówiąc o wypadnięciu koła, mówimy o „jego wyścigu”. A jeśli „zwrot” nie jest zakończony, to po prostu możemy oszacować nasze wsparcie jako wewnątrzokręgu wirtualnego koła, które w zasadzie porusza się do przodu:

Obraz

@ puchatek :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/10/10, 13:26

: Lol: : Lol: : Lol:

Powiedz, czy jadłeś dziś rano klauna?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 296