Numer dzwoniącego wyświetlany nieprawidłowo (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Numer dzwoniącego wyświetlany nieprawidłowo (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez phil59 » 11/09/21, 13:29

Tam, gdzie pracuję, zarządzam telefonią, a pewnego dnia przestawiłem część małych struktur na VOIP.

Poproszono mnie o pokazanie numeru telefonu tych małych struktur, kiedy dzwonią (nadal były na liniach RTC).

OK, wiedziałem, gdzie to skonfigurować i przeprowadziłem kilka testów.

Najpierw wywołaj jedną ze stu liczb, które mamy.

Bez obaw.

Powiedziałem sobie, spróbujmy tak bardzo, jak to możliwe, uda mi się sprawić, że pojawi się ostatnie 10 cyfr.

I pojawił się numer, który był obecny podczas tego testu, 03 11 11 11 11...
Tylko początkowe 03, nie mogę go skasować (łatwo, bo wystarczyłoby przekonfigurować na podstawie np. 01, żeby było 01)...

Uważaj więc, numer widoczny na Twoim telefonie komórkowym niekoniecznie jest prawdziwy...

To trochę tak, jak e-mail, który pojawia się w wiadomości, niekoniecznie jest tym właściwym....

NIEUFAJ!

Możemy kupić także numery, które nie są numerami regionu, czy nawet kraju.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez Christophe » 11/09/21, 13:46

Ciekawe i niepokojące... czy możesz nam powiedzieć więcej o technice osiągnięcia tego? Czy każdy nowicjusz taki jak ja mógłby to zrobić za pomocą aplikacji, czy jest to trochę bardziej skomplikowane?

Od jakiegoś czasu faktycznie zauważam połączenia sprzedażowe z call center, które rozpoczęły się w 06 lub 07, podczas gdy wcześniej były to telefony stacjonarne lub nieznajomi…
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez phil59 » 11/09/21, 14:02

Mam centralę Alcatel PABX, która ma około 11 lat i wymieniliśmy kilka kart oraz procesor, aby móc także zarządzać VoIP.

Jest natywny, w menu centrali PABX znajduje się pole, które należy zaznaczyć i wpisać żądany numer.

Centrale Alcatel PABX są niezniszczalne...

Nadal mam 1 osobę, która ma ponad 20 lat, w innej małej strukturze....

Awarie zdarzają się niezwykle rzadko. Jest niezawodny, drogi, bo nie można go mieszać z innymi markami, ale tani, bo niezawodny.
Nie ma potrzeby zmieniać wszystkiego po X latach, możemy się poprawić.

Sama wymiana terminali DECT (w telefonach bezprzewodowych) będzie kosztować około 15 000 euro...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez Christophe » 11/09/21, 14:06

Nic nie rozumiem, ale wygląda interesująco! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Cóż, zrozumiałem, że nie było to takie łatwe… takie dobre!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez phil59 » 11/09/21, 14:17

Tak, jest to bardzo łatwe do zrobienia, jeśli zarządzasz standardem i trochę się znasz.
Niektórzy specjaliści od technologii, nieliczni, nie wiedzą.

Świat telefonii w biznesie to „świat złodziei”, oni to wykorzystują, bo generalnie ludzie przed nimi nie wiedzą.

Właściwie to jest coś, poza tym, co można zrobić w komputerach...

ALE, jeśli włożysz w to trochę nosa, wykonanie BABA jest całkiem proste.

Jeśli jesteś zależny od firmy zarządzającej Twoją centralą telefoniczną i masz zepsuty telefon, poprosimy Cię o 30 EUR za zdalne powiązanie nowego.

Jeśli masz flotę składającą się z ponad 100 telefonów bezprzewodowych (obecnie prawie 140) i wymieniasz je około 30 rocznie, to może się to zsumować.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez phil59 » 11/09/21, 14:27

Tak, jest to bardzo łatwe do zrobienia, jeśli zarządzasz standardem i trochę się znasz.
Niektórzy specjaliści od technologii, nieliczni, nie wiedzą.

Świat telefonii w biznesie to „świat złodziei”, oni to wykorzystują, bo generalnie ludzie przed nimi nie wiedzą.

Właściwie to jest coś, poza tym, co można zrobić w komputerach...

ALE, jeśli włożysz w to trochę nosa, wykonanie BABA jest całkiem proste.

Jeśli jesteś zależny od firmy zarządzającej Twoją centralą telefoniczną i masz zepsuty telefon, poprosimy Cię o 30 EUR za zdalne powiązanie nowego.

Jeśli masz flotę ponad 100 telefonów bezprzewodowych (obecnie prawie 140) i wymieniasz je około 30 rocznie, mini
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez Christophe » 11/09/21, 15:16

phil59 napisał:Tak, jest to bardzo łatwe do zrobienia, jeśli zarządzasz standardem i trochę się znasz.


Dlatego właśnie to mówię: nie jest to dostępne dla każdego! A tym lepiej!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez phil59 » 11/09/21, 15:36

1.jpg
1.jpg (180.44 KB) Oglądane razy 1092


numer tel.JPG
num tel.JPG (193.12 KiB) Wyświetlono 1092 razy
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez Obamot » 12/09/21, 23:26

Dobrze byłoby wiedzieć, czy „obcy” numer mógłby, poprzez tego typu podstęp:
- „ubierz się we francuski numer” :?

A jeśli tak, szczerze, przypominamy sobie:
- „nalicz nam opłatę za połączenie po rzeczywistej stawce zagranicznego numeru bez naszej wiedzy..”. ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14824
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Numer dzwoniącego wyświetlany niepoprawnie (sfałszowany) ... nowe oszustwa w zasięgu wzroku?




przez GuyGadeboisTheBack » 12/09/21, 23:38

Nigdy bezpośrednio nie oddzwaniam, przeglądam kontakty, bo oszustwo nie jest nowe, ma już swoje lata!
https://fr.spoofmyphone.com/
0 x

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 44