Kalendarz sezonowych owoców i warzyw oraz lokalne

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 28/01/16, 17:58

Ahmed
Janic, przepraszam, ale niewiele rozumiem z Twojej reakcji na moją uwagę, która miała na celu uzupełnienie wypowiedzi Did, a nie kwestionowanie treści Twojej wiadomości, która ją poprzedzała...
Ach, trudność w zrozumieniu się w skrócie. Moja odpowiedź jest ściśle powiązana z tym, co podkreśla Did (częściowo, ale tylko częściowo, słusznie), dlatego też moja odpowiedź uwzględnia dwie refleksje (a nie intencje) i poprzednią aluzję do ran.
Cytat:
Powiedziałbym, że kolejną z zasad ekonomicznych, o których wspomina Janic, jest także sprzedaż tego, za co klient jest skłonny zapłacić, jeśli uda nam się go przekonać, że ilość etykiety ma wpływ na „wartość” produktu. Wiele przykładów potwierdza tę psychologiczną stronę.
Rzeczywiście sformułowanie, którego używasz, można rozumieć na dwa różne sposoby: albo jako prostą obserwację, że za wszystko trzeba zapłacić po uczciwej cenie (nie kupujesz Rollsa po cenie 2CV), ale resztę sformułowanie " jeśli uda nam się go przekonać, że ilość etykiety ma wpływ na „wartość” produktu » sugeruje, że klientem tego typu produktu jest albo gogo, albo bobo, a nie konsument oświecony, który na podstawie refleksji i dlatego z uzasadnionych powodów, takich jak ekologia, etyka, zdrowie, dokonuje wyboru innego niż reszta populacji obecnie najpowszechniejsze przyczyny.
Jeżeli nie ma już niejasności, na tym kończę moją wypowiedź.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 28/01/16, 18:44

Jesteśmy w złej debacie, to nie ma z tym nic wspólnego:

— z jednej strony mamy PRAWDZIWE produkty lokalne, które należy kupować LOKALNIE, produkowane w taki sposób, aby zminimalizować wpływ na środowisko i uniknąć wyczerpywania gleby, Janic broni kilku innych ze względu na ich jakość, a z drugiej strony W rzeczywistości, nieco wyższy koszt (a często nawet nie taki) jest jedynie anegdotyczny dla osób, które dokonały innego wyboru zgodnie ze swoją wolną wolą!

— podczas gdy z drugiej strony mamy złodziei, którzy próbują sprzedać produkty wytwarzane przemysłowo tak, jakby były autentycznymi i lokalnymi produktami rzemieślniczymi (z wyjątkiem tego, że aby je zdobyć, trzeba przejść 56 godzin pieszo)... to armia spamerzy typu „Francine", czyli tak naprawdę mężczyzna udający kobietę:

francine59 napisała:Zdecydowanie lepiej jest spożywać je w zależności od pory roku, niż kupować południowoamerykańskie wiśnie w środku zimy.
Ja WSPANIAŁY obrońca lokalne produkcje, po co szukać daleko (i drogo) tego, co znajdziemy w pobliżu. zawsze jest blisko Ciebie producent, który przygotuje dla Ciebie lokalne produkty.

Źródło, powyżej: https://www.econologie.com/forums/calendrier ... tml#297621


...wysławiać jego rzekome zalety.

Gdyby ktoś zadał sobie trud i zobaczył, jak tutaj, CE Francine w zaledwie 3 lub 4 postach umieszcza swoje linki >>> i godne ubolewania jest włączenie się do debaty poprzez oszustwo, ponieważ w międzyczasie kontynuuje się:

TUTAJ CASSOULET A 22,- € za kg
https://www.econologie.com/forums/consommer- ... tml#298101

TAM OLIWA Z OLIWEK AT 36 € — za litr:

Raymon napisał:
Jeśli szukasz dobrych produktów bez zbytniego poruszania się, polecam stronę url[http://terroirsmarket.com/fr/], znajdziesz dobre rzeczy z całej Francji

Za 36 euro za litr oliwy z oliwek, nawet organicznej… kolejne artystyczne miejsce


I HERBATA Z NAPAREM POKRZYWY AT 195,- € za kg (7,80 € za 40 g pokrzywy + odrobina tymianku i natki pietruszki/kolendry do smaku)

- „Nie tak drogo, powiedział” (Francja)...

Naprawdę nie dbają o ludzkie głowy!!!

ABY UNIKNĄĆ JAKICHKOLWIEK POMYSŁÓW, MYŚLĘ, ŻE DOBRZE byłoby USUNĄĆ LINKI Z OBU POSTÓW!!!
(tutaj >>> i także tutaj >>> )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Kalendarz sezonowych i lokalnych owoców i warzyw




przez Christophe » 17/09/21, 14:20

Właśnie opublikowałem krótki artykuł na temat organicznego stylu życia: https://www.econologie.com/mode-de-vie- ... economies/

0 x
Gerardline
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/02/22, 18:20
x 1

Re: Kalendarz sezonowych i lokalnych owoców i warzyw




przez Gerardline » 26/02/22, 19:04

Dziękuję za podzielenie się. Wspaniale.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92