Wymiana ogrzewania elektrycznego> PAC

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Wymiana ogrzewania elektrycznego> PAC




przez netshaman » 18/07/10, 08:55

Witam, posiadam dom w trakcie remontu, który był w całości ogrzewany elektrycznie.
Użyła starych konwektorów typu „toster”.
Jaki system radziłbyś mi zamiast tego, który byłby jak najmniej energochłonny?
Myślałem o niskotemperaturowej pompie ciepła powietrze/woda z odwracalnymi klimakonwektorami i dodatkowo solarnym zbiornikiem ciepłej wody: systemem Daikin altherma.
Czy jest lepszy system niż ten?
Czy ten system jest naprawdę ekonomiczny, jak twierdzą w swojej dokumentacji?
Pompa ciepła byłaby tą na początku zakresu 5.86 Kw, ma policjanta 5.56 i 2.86, glina gorąca/zimna.
Inna sprawa, od jakiej temperatury zewnętrznej pompa ciepła wyzwala swój opór?
Na dokumencie piszą, że działa do -20°C, nie podając żadnych prawdziwych szczegółów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wymiana instalacji grzewczej




przez Christophe » 18/07/10, 11:01

Ponieważ nie masz hydraulicznej sieci grzewczej, myślę, że powietrzna pompa ciepła może być dobrym wyborem...do sprawdzenia w zależności od Twojej strefy klimatycznej...

netshaman napisał:Inna sprawa, od jakiej temperatury zewnętrznej pompa ciepła wyzwala swój opór?


hmm jaki rezystor? :zaszokować:

Poza termodynamicznymi zasobnikami CWU (technologiczny bełkot moim zdaniem) pompa ciepła nie ma oporów "wewnętrznych"...no chyba :D

Oto bardzo kompletny dokument dotyczący działania pomp ciepła: https://www.econologie.com/la-technologi ... -3389.html

Istnieją krzywe COP / T° i wszystko, co musisz wiedzieć o pompach ciepła, oto jego podsumowanie:

1 Wybór i wymiarowanie pomp ciepła
2 Pompa ciepła powietrze / woda
3 Pompa ciepła solanka / woda
4 Pompa ciepła woda / woda
5 Montaż pomp ciepła
6 Produkcja i wentylacja ciepłej wody użytkowej za pomocą pomp ciepła
Sterowanie i ustawienia 7
8 Integracja pomp ciepła z systemem grzewczym
9 Pomoc w planowaniu
Akcesoria 10

.pdf ze stron 160 i 7 Mo.


ps: opowiedz nam więcej o swoim domu i sprzęcie, do którego dążysz...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/07/10, 13:28

aby mieć dobrego glinę konieczne jest, aby temperatura gorącej części była jak najniższa: dlatego aby mieć jak największą powierzchnię stykającą się z wnętrzem domu: stąd zainteresowanie ogrzewaniem gruntem: można podgrzać wodą o temperaturze 30°

z klimakonwektorami pompy ciepła split potrzebujesz wyższej temperatury, glina będzie mniej dobra (ale wciąż lepsza niż tostery)

aby zadowolić się niską temperaturą, potrzebujesz dużej prędkości wentylatora: akceptowalnej dla obiektów przemysłowych, ale zbyt głośnej dla domu

dla konkretnego zastosowania myślę o panelach blaszanych i rurach, aby wykorzystać całą powierzchnię ściany do ogrzewania lub chłodzenia: w moim przypadku blacha nie będzie dodatkową ceną, ale materiały budowlane

to samo rozumowanie na zewnątrz: ponieważ użycie dużej powierzchni bez wentylacji jest bardziej wydajne niż wymiennik i wentylator, jednostka zewnętrzna będzie również wykorzystywać sieć rur pod wszystkimi blaszanymi powierzchniami budynku: południowa strona zimą, aby wykorzystać słońca i północnej twarzy latem
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 19/07/10, 14:43

Christophe o opór, to ten, który jest wbudowany (jest to opór elektryczny) w pompie ciepła i który uruchamia się, gdy temperatura zewnętrzna nie jest już wystarczająca do normalnej pracy, co znacznie obniża glinę.

Mój dom to dom o powierzchni około 70 m2, bardzo dobrze ocieplony, na chwilę obecną z grzejnikami elektrycznymi, skierowany elewacją na południowy-zachód, z częścią wewnętrzną zbudowaną z prefabrykatów następnie wyremontowaną i pokrytą dodatkową grubością ścian z co najmniej jednym warstwa waty szklanej o grubości 20 cm wewnątrz i 30 cm powyżej murowana w starym stylu z płaskiej cegły na przegrody wewnętrzne i stropy.
Brak obiegu wody, ale chyba można dołożyć.
Czy informacja o pompie ciepła powietrze/powietrze nie jest mniej interesująca? forum z niższym policjantem?
Cóż, istnieje również rozwiązanie polegające na wymianie grzejników elektrycznych na inne, z sercem ceramicznym (Aterno) lub żeliwnym (Airelec).
Ale czy to rozwiązanie jest ekonomiczne w użyciu w porównaniu z pompą ciepła?
I nie mówię o tym, że to wszystko działa z atomem, gdybym mógł obejść się bez tego jak najwięcej ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 19/07/10, 16:22

netshaman napisał:Christophe o opór, to ten, który jest wbudowany (jest to opór elektryczny) w pompie ciepła i który uruchamia się, gdy temperatura zewnętrzna nie jest już wystarczająca do normalnej pracy, co znacznie obniża glinę.


Cóż, wierzę ci, ale nigdy o tym nie słyszałem… W każdym razie osobiście nie podpiszę się z taką pompą ciepła… bo to oznacza przyznanie się do ograniczeń konstrukcyjnych… i jak potężna jest ten opór?

netshaman napisał:Brak obiegu wody, ale chyba można dołożyć.
Czy informacja o pompie ciepła powietrze/powietrze nie jest mniej interesująca? forum z niższym policjantem?


Jeśli nie masz sieci, musisz to uwzględnić w kosztach.

Wszystko sprowadza się do kosztów: wcale nie jestem pewien, czy inwestycja w sieć hydrauliczną PLUS HP POWIETRZE-WODA jest opłacalna w porównaniu z dobrym HP POWIETRZE-POWIETRZE...

Nawet jeśli oznacza to wykonanie sieci, równie dobrze można zastosować bardziej ekonomiczne ogrzewanie, prawda? Twój dom jest dobrze ocieplony, więc może dobrze ustawiony hydrauliczny piecyk na pelet (do CWU) wystarczyłby do ogrzania wszystkiego?

netshaman napisał:Cóż, istnieje również rozwiązanie polegające na wymianie grzejników elektrycznych na inne, z sercem ceramicznym (Aterno) lub żeliwnym (Airelec).
Ale czy to rozwiązanie jest ekonomiczne w użyciu w porównaniu z pompą ciepła?


Grzejniki bezwładnościowe to po prostu bzdura: interesuje ich tylko taryfa nocna... coraz rzadziej...

netshaman napisał:I nie mówię o tym, że to wszystko działa z atomem, gdybym mógł obejść się bez tego jak najwięcej ...


Ah josé (bové ah ah ah), mówiąc to :)
CQFD ... patrz moja druga uwaga powyżej
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 20/07/10, 13:09

Cóż, wierzę ci, ale nigdy o tym nie słyszałem


Jak to ?
Jednak wszędzie w forum to jest aluzja!
Dlatego zadałem pytanie.
Według forumwszystkie PAC takie są.
Ale twoja odpowiedź mnie wprawia w zakłopotanie.
Jak pompa ciepła może pracować do -20°C bez tego systemu?
Nawiasem mówiąc, w dokumencie nie ma aluzji do oporu.

W przypadku pieca nie odniosłbyś się przypadkowo do Bullerjean lub Bruneau?
Jak ogrzewać partycjonowaną objętość za pomocą pieca?
Zniszyc partycje?
Ponieważ oprócz ogrzewania tylko jednego pomieszczenia, w jaki sposób sprawiedliwie rozprowadzasz ciepło w tym przypadku?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 20/07/10, 15:36

netshaman napisał:Jednak wszędzie w forum to jest aluzja!

Dlatego zadałem pytanie.
Według forumwszystkie PAC takie są.


Ach dobrze? Czy masz przykłady?

netshaman napisał:Ale twoja odpowiedź mnie wprawia w zakłopotanie.
Jak pompa ciepła może pracować do -20°C bez tego systemu?


No to działa jak przy 20°C ale z dużo gorszym COP, czasem mniejszym niż 1, aw tym przypadku klasyczny konwektor radzi sobie lepiej...

Ale pompa ciepła Air-X zaczyna działać znacznie gorzej DUŻO przed -20°C... są takie, których COP załamuje się, gdy tylko zamarznie...

Zobacz przykład na końcu tego filmu: https://www.econologie.com/dpe-en-france ... -4163.html

netshaman napisał:Nawiasem mówiąc, w dokumencie nie ma aluzji do oporu.


To właśnie mnie niepokoi: nigdy nie widziałem, żeby jakikolwiek oficjalny lekarz mówił o tym „oporze”, więc… miejska legenda?

netshaman napisał:W przypadku pieca nie odniosłbyś się przypadkowo do Bullerjean lub Bruneau?
Jak ogrzewać partycjonowaną objętość za pomocą pieca?
Zniszyc partycje?
Ponieważ oprócz ogrzewania tylko jednego pomieszczenia, w jaki sposób sprawiedliwie rozprowadzasz ciepło w tym przypadku?


Nie, ale możesz zyskać i postawić VMC („ogrzewanie”).
Wiele osób układa swoje kominki w ten sposób, jest nawet kilka przykładów na forums (wyszukaj „gorące powietrze”). https://www.econologie.com/forums/search.php

Przykłady: https://www.econologie.com/forums/circulatio ... t6513.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 20/07/10, 18:22

Witam,

Christophe napisał:Nie, ale możesz zyskać i postawić VMC („ogrzewanie”).


To rozwiązanie byłoby ciekawe, gdyby zamiast pieca wybrać pompę ciepła powietrze/powietrze! Kanały, które powinny być tańsze i mniej widoczne niż szczeliny (przejście na poddaszu)

W niektórych powietrznych pompach ciepła rzeczywiście występuje opór elektryczny
która jest wyzwalana w okolicach +5° iw zależności od wilgotności powietrza, marznąca mgła
katastrofalne dla pomp ciepła powietrze/powietrze! (patrz książka Bruno Bérangera o pompach ciepła)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/07/10, 21:02

nawet gdy parownik na zewnątrz zamieni się w bryłę lodu, pompa ciepła będzie miała zły glin, ale zawsze większy niż 1: dlatego nie ma potrzeby oporu

może się zdarzyć, że maksymalna moc tej pompy przy niskim glinie daje niewystarczającą moc na największe przeziębienie: czasami dodatek może się przydać...
0 x
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 20/07/10, 22:59

netshaman napisał:Inna sprawa, od jakiej temperatury zewnętrznej pompa ciepła wyzwala swój opór?



Christophe napisał:hmm jaki rezystor?
Poza termodynamicznymi zasobnikami CWU (technologiczny bełkot moim zdaniem) pompa ciepła nie ma oporów "wewnętrznych"...no chyba



netshaman napisał:Christophe o opór, to ten, który jest wbudowany (jest to opór elektryczny) w pompie ciepła i który uruchamia się, gdy temperatura zewnętrzna nie jest już wystarczająca do normalnej pracy, co znacznie obniża glinę.


Christophe napisał:Cóż, wierzę ci, ale nigdy o tym nie słyszałem… W każdym razie osobiście nie podpiszę się z taką pompą ciepła… bo to oznacza przyznanie się do ograniczeń konstrukcyjnych… i jak potężna jest ten opór?



netshaman napisał:Jednak wszędzie w forum to jest aluzja!

Dlatego zadałem pytanie.
Według forumwszystkie PAC takie są.


Christophe napisał:Ach dobrze? Czy masz przykłady?


http://www.atlantic.fr/documents/alfea- ... lantic.pdf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 361