Wymiana ogrzewania elektrycznego> PAC

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/07/10, 16:50

To bardziej kwestia gustu niż rzeczywistości moim zdaniem, bo grzejniki nawiewowe z regulowaną temperaturą (20°C) z termostatem (w bardzo niskiej cenie) bardzo mi się sprawdzają jako szybkie doładowanie lub uzupełnienie nagrzewania szybko przewietrzyć w chłodnym pomieszczeniu, bez konieczności wielogodzinnego czekania na ogrzanie ścian a dobrze je kierując, ogrzewają powietrze zgodnie z potrzebami, czas rozpalić kominek!!
Uważam za absurd płacenie znacznie więcej za te grzejniki, które nie działają dla mnie lepiej niż wentylator o mocy 2 kW za 10 euro.
Znacznie lepiej, te drogie i nieporęczne promienniki, które miałem, mają opór, który pali się i gaśnie przy pierwszym pająku, a którego wymiana kosztuje 450 €! Pożegnaj „Do toalet”, grzejniki i dmuchawy za 10 € wytrzymują nieskończenie dłużej!!!

oiseautempete jest trochę wyjątkowy, zobacz inne forum z ekonomii podobna dyskusja: on lubi spać przy otwartym oknie z żoną bardzo blisko promiennika, żeby było ciepło, jeśli dobrze pamiętam!! !
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 24/07/10, 09:55

dedeleco napisał:To bardziej kwestia gustu niż rzeczywistości moim zdaniem, bo grzejniki nawiewowe z regulowaną temperaturą (20°C) z termostatem (w bardzo niskiej cenie) bardzo mi się sprawdzają jako szybkie doładowanie lub uzupełnienie nagrzewania szybko przewietrzyć w chłodnym pomieszczeniu, bez konieczności wielogodzinnego czekania na ogrzanie ścian a dobrze je kierując, ogrzewają powietrze zgodnie z potrzebami, czas rozpalić kominek!!
Uważam za absurd płacenie znacznie więcej za te grzejniki, które nie działają dla mnie lepiej niż wentylator o mocy 2 kW za 10 euro.
Znacznie lepiej, te drogie i nieporęczne promienniki, które miałem, mają opór, który pali się i gaśnie przy pierwszym pająku, a którego wymiana kosztuje 450 €! Pożegnaj „Do toalet”, grzejniki i dmuchawy za 10 € wytrzymują nieskończenie dłużej!!!

oiseautempete jest trochę wyjątkowy, zobacz inne forum z ekonomii podobna dyskusja: on lubi spać przy otwartym oknie z żoną bardzo blisko promiennika, żeby było ciepło, jeśli dobrze pamiętam!! !


Nie wiesz o czym mówisz:
-Promienniki to płyta z metalu lub gładkiej ceramiki, nie ma widocznego oporu, ponieważ cała płyta zapewnia opór...Promienniki z widocznym oporem to konwektory...
-Aby zmienić temperaturę w łazience z 16 na 22°, potrzeba 15 minut przy specjalnie wybranym promienniku o mocy 2 razy większej niż to konieczne (2500 W na niecałe 9 m²)
- Termowentylator jest niezdrowy (odkurzacz) i głośny: w moim domu nic takiego nie występuje!

Okno otwarte i włączony grzejnik? Moje ramiona opadają :zaszokować:...Wreszcie! śpimy przy otwartym oknie przez cały rok, byle temperatura była powyżej 0°C (5°C przy wilgotnej pogodzie) i grzejnik był oczywiście ZAWSZE wyłączony (właściwie to prawie nigdy nie działa, nawet w ciągu dnia). grzejnik to „bestia z Wogezów” (mój pseudonim w marynarce wojennej), która jest 2 razy większa od jego własnej wagi (ja): zaletą jest to, że sprzyja zbliżeniu... : Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/07/10, 14:08

Zabawny ptak burzowy:
Termowentylator jest niezdrowy (odkurzacz) i głośny: w moim domu nic takiego nie występuje!

Archifaux, kurz to kurz domowy i powietrze, które osiada wszędzie, a także promienie oiseautempete, które przez kilka minut będą śmierdzieć spalonym kurzem po 6 miesiącach odpoczynku w lecie, także jeśli dom nie jest pełen Dmuchawy nie zmieniają pyłu i znacznie szybciej normalizują temperaturę powietrza do wartości ustawionej na ich termostacie 20°C! Hałas zależy od prędkości obrotowej i podparcia, wystarczy tylko dobrze wybrać dmuchawę.

Uważam za absurd wydawanie o wiele więcej na ogrzewanie bez lepszych rezultatów!
Wreszcie, oiseautempete przywiązuje szczególną wagę do swojego metabolizmu, śpi przy otwartym oknie (zawsze za gorąco), ale potrzebuje 2500 W na 9 m2 swojej łazienki!!!
W moim przypadku 20°C, śpię przy zamkniętym oknie, ale nie mam grzejnika w łazience, bo gorąca para wodna z prysznica wystarczy do ogrzania pomieszczenia, nawet gdy początkowo temperatura była niższa niż 10°C, zimny weekend za krótki, aby ogrzać cały dom drugorzędny!!
Wytrzymuję kilka sekund na zimnie, ale nie podczas snu z obniżonym metabolizmem całą noc!!!

Nie wszystkie gusta i wrażenia są takie same!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 09/08/10, 10:12

chatelot16 napisał:nawet gdy parownik na zewnątrz zamieni się w bryłę lodu, pompa ciepła będzie miała zły glin, ale zawsze większy niż 1: dlatego nie ma potrzeby oporu

może się zdarzyć, że maksymalna moc tej pompy przy niskim glinie daje niewystarczającą moc na największe przeziębienie: czasami dodatek może się przydać...


Tak więc, jeśli masz inne źródło ciepła dobrej jakości, interesujące byłoby zatrzymanie pompy ciepła poniżej pewnej niskiej temperatury.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/08/10, 14:07

Na pewno jako zabezpieczenie, ale jeśli nie będziesz miał już prądu, burzy, czy czegoś innego, to i tak nie będziesz miał już ogrzewania, pompy ciepła ani grzejników elektrycznych!!!
Pod koniec 1999 roku burza wokół mojego drugiego domu zakupionego rok wcześniej, spowodowała odcięcie prądu na 2 tygodnie, 800 metrów drzew zostało powalonych na EDF!!
Bardzo się ucieszyłem, że mam wkład zapewniający ogrzewanie.
Dla mnie zawsze należy mieć zapasowe źródło ogrzewania bez EDF.
Poza tym drewno jest znacznie tańsze, a EDF będzie podnosić jego ceny, bo ceny są znacznie niższe od ceny realnej, jeśli weźmiemy pod uwagę likwidację elektrowni jądrowych (tak kosztowną jak ich budowa) oraz składowanie i zagospodarowanie odpadów na tysiąclecia!!!

Zatem ekologiczne ogrzewanie drewnem to dobre bezpieczeństwo i realne oszczędności w dłuższej perspektywie!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 09/08/10, 14:19

Całkowicie się z Tobą zgadzam, w domu to grzejnik żeliwny Noirot, wkład turbo w kominku granitowym.

w projektach jest to dodatek do air pac w obwodzie vmc df i tunelu rolkowym.

Nie wkładaj jajek do jednego koszyka.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 183