Prezentacja forum, ramka „nowe pliki”

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne

Prezentacja forum, ramka „nowe pliki”




przez coucou789456 » 28/05/10, 23:23

dobry wieczór

za mało miejsca w tytule, żeby wszystko napisać.

przez pewien czas po lewej stronie okna pliku forum, z pewnością ten baner nie jest nowy, ale właśnie przetestowałem go również w Internet Explorerze, wynik jest taki sam jak w przypadku Firefoxa.
tak długo, jak niezarejestrowana osoba konsultuje się z tematami, tylko tematy, a nie inne nagłówki, nie martw się, pionowy baner znajduje się po lewej stronie i pozostawia widok wiadomości całkowicie wolny, przynajmniej pierwszy, a także to, co jest w -Dessus.

zmienia się, gdy jesteś zarejestrowany i podłączony do swojego konta: tam baner jest zawsze w tym samym miejscu, ale widoczna część tematów jest całkowicie otoczona po lewej stronie, a zatem część jest przez to ukryta słynny sztandar.

mój komputer ma rozdzielczość 1024x768, możliwe, że w 16/9 tego rodzaju problem nie istnieje, ale faktem jest, że nie zrobił tego 2 dni temu i dość denerwuje. Muszę się wylogować przed skonsultowaniem forum, nawet ostatnia ramka tematów jest częściowo ukryta inaczej !!!

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 29/05/10, 00:08

Taka sama konfiguracja, ale bez problemu z Firefoksem pod Ubuntu 10.04.

Edycja: aby odpowiedzieć na poniższe pytanie ...
Ostatnio edytowane przez highfly-nałogowiec 29 / 05 / 10, 00: 43, 1 edytowany raz.
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 29/05/10, 00:18

re

to jest nowy problem, całkiem nowy, powiem, że tylko 1 lub 2 dni nie więcej, co występuje tylko po zalogowaniu się na konto; konsultując się z osobami bez połączenia, nie ma już problemów.

szkoda, że ​​nie mogę zrobić dla ciebie zrzutu ekranu.

gdy nie masz połączenia, baner znajduje się u góry i tuż pod reklamą sklepu ekologicznego, która przesuwa ramkę tematu po prawej stronie.

Ubuntu w wersji 10?

Jeff
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

uwagi na temat tego problemu




przez dedeleco » 29/05/10, 00:41

Ten problem, jeśli dobrze zrozumiałem, występuje dla mnie, jeśli moje okno jest zbyt wąskie, ale nie, jeśli rozciągnę je w lewo w 16/9.
Ten nowy pionowy baner, nawet w 16/9, w węższym częściowym oknie, nie wie, gdzie umieścić, a zatem pozostać widoczny, jest umieszczony na wierzchu !!
Nie zarządza nim pasek przewijania u dołu, który pojawia się, jeśli okno jest zbyt wąskie, aby pozostawić biały pasek po lewej stronie, ale jest wymagany powyżej jako priorytet i tylko!

Przyczyną jest to, że prawy i lewy biały margines są usuwane, gdy okno staje się wąskie, zanim pojawi się dolny pasek przewijania (logiczny i praktyczny), tak że ten lewy baner u góry nie wie już, gdzie umieścić i nakłada się ponad !!
Najlepiej byłoby, gdyby ten pionowy baner ukrył się w tle i przechodził przed nim tylko w razie potrzeby, klikając to, co zostało! I zrób to samo dla nakładających się pasm w wąskim oknie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 29/05/10, 00:59

Rzeczywiście mam ten sam „problem”, ale bez realnego wpływu na mnie, ponieważ mój ekran jest w rozdzielczości 1152x864.

identyczne w IE8, Firefox 3.6.3, Google Chrome i nieco mniej widoczne w operze.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 29/05/10, 10:43

Przede wszystkim musimy pochwalić bardzo dobre zarządzanie tym forum, jest wielu, którzy mogą wziąć przykład.

Będąc w 16/10 RAS.

Korzystając z okazji, mogę wskazać kilka punktów:

Za każdym razem, gdy chcesz umieścić „buźkę” w tekście, jest ona systematycznie umieszczana na końcu tekstu!

Uważam również, że skuteczne byłoby umieszczanie „zakładek” na tematach, które nas interesują i na temat których jesteśmy ogólnie szczególnie dobrze poinformowani, co pozwoliłoby zaoszczędzić wiele czasu.

(Wiem jednak, że to wszystko łatwiej powiedzieć niż zrobić i jestem świadomy, że nie wszystkie wersje PhpBB na to pozwalają ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Prezentacja forum, ramka „nowe pliki &




przez Christophe » 29/05/10, 10:57

Rzeczywiście, wczoraj reaktywowałem tę „funkcję” dla członków, zauważając, że wielu członków nie odwiedzało regularnie drugiej części strony. Dzięki za opinie.

Już kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym dodaniu tutaj: https://www.econologie.com/forums/nouveautes ... t9238.html

coucou789456 napisał:mój komputer ma rozdzielczość 1024x768,


Nie jestem w 16/9 i testowałem w tej rozdzielczości na FF, IE i GC, poszło limit (w przypadku nakładania się to było kilka pikseli, więc nie denerwujące) ...z wyjątkiem (starych) obiektów z DUŻYMI ​​obrazami poszerzającymi przedmiotowy temat.

Ponadto osoby w 1024 stały się raczej rzadkie w Internecie. Pkoi nie zdasz w 1280? To jest jeszcze przyjemniejsze.

Obecnie standardem jest 1600 (jestem „nadal” 1280).

W przeciwnym razie możesz także grać na CRTL + Wheel, aby zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar czcionki.

Obamot napisał:Za każdym razem, gdy chcesz umieścić „buźkę” w tekście, jest ona systematycznie umieszczana na końcu tekstu!


Dokładnie, jest to niewytłumaczalny błąd tylko w FF ... w IE działa normalnie ...

W przypadku zakładek możesz zapisać się, aby otrzymywać powiadomienia e-mailem o każdym temacie, w którym opublikowałeś przynajmniej 1 wiadomośćw tym celu zaznacz pole „Ostrzegaj mnie o opublikowaniu odpowiedzi”:
a) w każdym interesującym Cię temacie
b) w twoim profilu i zostanie on sprawdzony automatycznie

ps: więc jeśli aktywuję reklamę dla członków po hello, to „rozwiąże” jego problem? Po prostu nie chciałem być zbyt nachalny ...

reps: artykuł o wszystkich rozdzielczościach IT http://en.wikipedia.org/wiki/Display_resolution
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Prezentacja forum, ramka „nowe pliki &




przez Obamot » 29/05/10, 11:15

Dziękuję za odpowiedzi.

Christophe napisał:Dokładnie, jest to niewytłumaczalny błąd tylko w FF ... w IE działa normalnie ...

Ok szkoda.

Christophe napisał:W przypadku zakładek możesz zapisać się, aby otrzymywać powiadomienia e-mailem o każdym temacie, w którym opublikowałeś przynajmniej 1 wiadomośćw tym celu zaznacz pole „Ostrzegaj mnie o opublikowaniu odpowiedzi”:
a) w każdym interesującym Cię temacie
b) w twoim profilu i zostanie on sprawdzony automatycznie

No nie, użycie zakładki jest szczególnie dobre, ponieważ pozwala ci nie zostać zaatakowanym przez niepilne e-maile!
Zakładki pozwalają również wybrać sobie tematy, które nas interesują, i nie narzucać się czytaniem przez kogoś, kto opublikował i którego nie spieszy się z czytaniem komentarzy ... (a przynajmniej byłoby to konieczne "Lista ignorowanych" ale to stanowi problem społeczny / etyczny i jestem temu przeciwny, to tylko historia priorytetowego czytania ...).

Christophe napisał:ps: więc jeśli aktywuję reklamę dla członków po hello, to „rozwiąże” jego problem? Po prostu nie chciałem być zbyt nachalny ...

Ała! Naaaaan nie reklamy Googeule, naaaaaan na litość! Nie, nie! : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Obamot 29 / 05 / 10, 11: 23, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Prezentacja forum, ramka „nowe pliki &




przez Christophe » 29/05/10, 11:22

Obamot napisał:Ała! Naaaaan nie reklamy Googeule, naaaaaan na litość! Nie, nie! : Mrgreen:


Nie nie to nie to!

Jeśli rozumiem kukułkę, u dołu ramki wiadomości po lewej stronie pojawia się skycrapper (pionowy baner) sklepu. Wyloguj się, aby zobaczyć ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 29/05/10, 11:24

PS: czy to także Firefox, który, gdy umieszczamy tekst z atrybutami (na przykład „kursywą”) systematycznie przenosi nas na górę strony?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 256