Zrób sobie wiercenia ubijania jak?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 13/03/10, 16:13

No tak, trzeba jeszcze kupić generator (około 100€ z tego co tu i ówdzie widziałem) i pojechać na miejsce autem (dla przypomnienia jeżdżę 4x4) podczas gdy obecnie jestem na miejscu idź na piechotę.
Oprócz tego, że nie mieści się to w moich możliwościach (mam też trudne końcówki miesiąca) to wszystko jest mało ekonomiczne 8)

Uwaga: tak, powiedziałem na początku tego posta, że ​​możemy pożyczyć mi grupę spawalniczą. Ale to pożyczka krótkoterminowa, na jeden lub dwa dni, czas na wiercenie sondą; nie przez kilka miesięcy czasu na ręczne kopanie studni
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 14/03/10, 09:55

Chwila, już o tym nie myślałem, ale kilka lat temu, aby posadzić tyczki w bardzo kamienistym gruncie, aby zrobić schronienie dla koni, sąsiad (który pracował we France Telecom) przyszedł mi pomóc z jakimś wielkim petardą: dziura w łomie, petarda i wystarczy łyżeczką wyciągnąć proszek skalny!

To może nie być bardzo legalne, ale bardzo skuteczne!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/03/10, 14:40

jest to całkowicie legalne dla firmy, która uzyskała niezbędne zezwolenie i posiada przeszkolony personel

jeśli chcesz sprowadzić wyspecjalizowaną firmę używającą dynamitu, będzie cię to kosztować więcej niż generator: nawet tak drogie, jak wykonanie prawdziwej wiertarki...

oczywiście jeśli znasz kogoś, kto zna tę technikę i może zapewnić ci to, czego potrzebujesz, nie wahaj się z niej skorzystać

dynamit jest bardzo dobry do kopania w twardej skale: wystarczy wywiercić kilka otworów wiertarką udarową (jeszcze potrzebny jest generator) i włożyć do niego to, czego potrzebujesz, a jednym wysięgnikiem wykopiesz dół jak w tydzień pracy ręcznej ...

problem: niełatwo mieć poważne informacje, aby wybrać ilość materiału wybuchowego do umieszczenia i sposób wykonania otworów, aby były skuteczne
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 14/03/10, 14:54

Tak, w końcu jest to wciąż ekstremalne rozwiązanie, jakbyś natknął się na żyłę granitu. : Chichot:
I znowu z łamaczem skał zamontowanym na koparce też idzie dobrze.
Nie potrzebuję tego wszystkiego, gleba Ile-de-France składa się z warstw osadowych.
0 x
nieznany26
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/03/10, 00:18




przez nieznany26 » 23/03/10, 00:40

Forhorse napisał:Dzięki za linki Bernardd, nauczyłem się przydatnej wskazówki dla tego rodzaju projektów: użyj stożka, którego średnica u podstawy jest większa niż średnica rury, aby zmniejszyć tarcie rury w otworze.
Głupio, zrobiłbym stożek o tej samej średnicy.

W przeciwnym razie dzięki wyszukiwaniu w sieci i poznawaniu geologii zrozumiałem, jak sądzę, nakładanie się warstw.
W rzeczywistości jest odwrotnie niż myślałem i ma to sens.

Ponieważ znajduję się na skraju koryta rzeki (obecnie bardzo małej, ale niekoniecznie zawsze tak było), doszło do erozji różnych warstw geologicznych.
Margle ponadgipsowe, na które natrafię, są w rzeczywistości „podłogą” tego regionu.
Zielona glina jest nowsza i dlatego znajduje się powyżej, ale została zniszczona przez rzekę.
Najnowszą warstwą jest wapień Brie, również zerodowany jako pierwszy.
Jeśli wierzyć wgłębieniom geologicznym, które udało mi się znaleźć w innych zakątkach departamentu, pod marglami znajduje się jeszcze jeden starszy wapień.

Nie wiem tylko, jak głęboka jest dolina wykopana przez rzekę. Obecnie jest prawie całkowicie wypełniony osadami ze względu na bardzo niski przepływ ru i tak musiało być od niepamiętnych czasów.
Zamierzam więc kopać w tej mieszaninie osadów i aluwów, głównie glin i wapieni, które „zatopiły się” z nowszych warstw.
Można sobie wyobrazić, że pod tymi wolno płynącymi rzecznymi osadami aluwialnymi znajdują się większe osady aluwialne (piasek, żwir, otoczaki) ze starszej, ale szybszej rzeki.

W przeciwnym razie zawsze z tego, czego dowiedziałem się o geologii tego obszaru, wydawałoby się, że źródła znajdują się generalnie na dnie warstwy wapienia, czyli na wierzchu warstwy gliny (logiczne)
Ponieważ jestem około 400 m od tego rozgraniczenia wapienno-gliniastego, jest to jeszcze jedna wskazówka, która sprawia, że ​​myślę, że nie jestem zbyt źle położony, aby zdobyć wodę (jak staram się uspokoić, aby nie kopać na darmo : Chichot: )



Cześć
po włożeniu rury na głębokość 10 metrów należy wykonać kieszeń, aby usunąć piasek, który może uszkodzić pompę.
Więc jak to zrobimy?
Czy jest więcej niż jeden sposób, w jaki słyszałem o kompresorze, który może nam powiedzieć więcej.
Wszystkim dziękujemy
Ostatnio edytowane przez nieznany26 23 / 03 / 10, 23: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/03/10, 22:09

do przepompowywania piasku jest winda powietrzna: jeśli odwiert zejdzie 2 metry poniżej poziomu wody, jeśli spuścimy sprężone powietrze na dno, aby emulsja była 10 razy lżejsza od wody, może ona wznieść się 20 metrów wyżej i przelewać się na powierzchnia! z piaskiem! więc wykop dużą kieszeń na dole

stało się to w pobliżu mojego domu z odwiertem o długości ponad 100 m: przez kilka dni wpuszczali powietrze do swojej dziury: wydobywało się z wody i ton piasku: jeździłem wahadłowo moim samochodem i przyczepą, aby zrzucić piasek, który nagromadził się na krawędzi małego potoku, który wypłynął z ich wiercenia
0 x
nieznany26
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/03/10, 00:18




przez nieznany26 » 23/03/10, 22:46

Witam Chatelot i dziękuję za odpowiedź.
ale aby uzyskać więcej informacji, jaki typ sprężarki jest potrzebny?
gdzie wkładasz wąż powietrza w rurę? dobrze uszczelniony podłączony do głowy kota?
lub wsadzamy wąż w rurę do dna i jednocześnie wyciągamy wodę i piasek
kto mi powie
Zatopiłem 2-calową rurę 50/60 z 70-kilogramowym baranem na głębokość 10 metrów.
2 metry ziemi, potem 8 metrów żwiru, kamyków i piasku
ze statywem o wysokości 5 metrów i sterownicą, którą zmodyfikowałem, aby podnieść przeciwwagę (70 kg) genialne!!.
Zrobiłem dziurę ręcznym wiertłem wojskowym na około 2.5 metra w 6 godzin.
następnie sterownicą w mniej niż 4 godziny na 7.5 metra przez zespawanie dwóch odcinków o długości 2.5 metra.
ale wciąż mam kieszeń do zrobienia.
Chciałem wypożyczyć pompę membranową lub ropuchę w zależności od nazwy ale nie ma takiej możliwości bo pompa nie podnosi wody wyżej niż 7.5 metra więc mam jeszcze kompresor
ale nie mam żadnych informacji do kieszeni i nie mogę znaleźć niczego w sieci
więc mam nadzieję, że pojawi się kilka osób, które przyniosą wodę do mojego młyna (lol)

dziękuję wszystkim i dobry wieczór dla twojego biz klawiatury
nieznany26
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 24/03/10, 10:12

Cześć nieznany26
: Chichot:

Widzę, że już wykonałeś kawał dobrej roboty.

Z wężem 50 musisz spaść na zbiornik wodny, a nie na wodę powierzchniową (dla przyszłego przepływu, prawda?)

Aby kieszeń w piasku była rozwiązaniem Chatelot16 wydaje się być odpowiedni.

Oczywiste jest, że wyjście rury powietrznej należy umieścić na samym dnie pod wodą, a nawet zagłębić trochę w piasku, aby ją podnieść, myślę.

Opróżniając zbiornik powietrza niemal natychmiast.

Jest samochód sanitarny, który robi to bardzo dobrze, ale myślę, że ich rura jest większa niż twoja studnia...

problem: jeśli chcesz zrobić zamknięty obieg wody, dla energii geotermalnej, OK.
Ale jeśli chcesz przepompować wodę na 10 m, jak zamierzasz to zrobić?
Potrzebujesz pompy głębinowej i średnicy 5 cm, nie wiem.
:zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/03/10, 10:14

gegyx mój kumpel!!

https://www.econologie.com/forums/post163823.html#163823

Wysłano: środa, 24 marca 2010, 10:12:57


: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 24/03/10, 10:31

Kumpel-kumpel...

2 wiadomości w 2 różnych tematach zostały opublikowane w tej samej sekundzie?

Więc co? Czy to zbugowało serwer? :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172