Samofinansowanie fotowoltaiczne KOMPLETNE ... idealne rozwiązanie?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
phil69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/03/10, 17:37

Samofinansowanie fotowoltaiczne KOMPLETNE ... idealne rozwiązanie?




przez phil69 » 02/03/10, 17:42

Witam,

Właśnie skontaktował się ze mną sprzedawca z firmy brokerskiej zajmującej się panelami fotowoltaicznymi (nie wiem, czy mam prawo ich wymienić). Ta firma oferuje mi koncepcję, której nie znałem, ale uważam ją za cudowną:
- Koszt instalacji 23000 XNUMX €
- Produkcja 3000Wp
- Kredyt samofinansujący (objaśnienia poniżej): 10 lat
- Ubezpieczenie od przerwy w działalności
- Gwarancja na falownik na 20 lat (wydaje się, że w ciągu 20 lat konieczna będzie prawie 3-krotna wymiana falownika!!!???)
- Ubezpieczenie od awarii maszyny (kradzież, wandalizm itp.)
- Całościowe zarządzanie procedurami administracyjnymi

Zasada całkowitego samofinansowania:
Otwarte jest konto, na które wypłacana jest „premia ECO” w wysokości około 1200 euro. Z tego tytułu otwierana jest pożyczka na 10 lat z rocznym odroczeniem spłaty. Otrzymany z góry „Premia EKO” pozwoli Ci na spłatę odsetek bankowych przez pierwszy rok. Następnie czek otrzymany przez EDF zostanie wpłacony na to konto i sfinansuje cały następny rok, i tak dalej.

Zatem duża zaleta systemu: NIC NIE PŁACI! Całość jest w całości finansowana przez system.
Dla danych mam to:
- Zysk finansowy: 26563 20 euro (dochód EFR bez podatku / XNUMX lat łącznie z inflacją cen energii – w tym ulga podatkowa na koszty instalacji i ewentualne dotacje)
- Finansowy zwrot z inwestycji: 10,93% (stosunek przychodów EFR / koszt instalacji netto)
- Emisje CO2 zaoszczędzone w ciągu 20 lat: 9 ton (co odpowiada emisji 5 samochodów w ruchu przez 1 rok)
Tak naprawdę z ulgi podatkowej nie skorzystam, bo już z niej skorzystałem 2 lata temu dla mojej elektrowni geotermalnej.
Wszystko to wydaje mi się takie dobre, posiadanie własnych paneli słonecznych i brak konieczności wydawania 1€ wydaje mi się raczej świetną rzeczą (nawet jeśli dopiero po 10 latach), ale wciąż zastanawiam się, czy nie kryje się za nimi wilk tę ofertę. Co myślisz ? Czy ktoś już korzystał z tego systemu?

Z góry dziękujemy za Twoją opinię.
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki

Re: Fotowoltaika w CAŁOŚCIOWYM samofinansowaniu…idealne rozwiązanie




przez Korben Dallas » 02/03/10, 19:55

phil69 napisał:Zasada całkowitego samofinansowania:
Otwarte jest konto, na które wypłacana jest „premia ECO” w wysokości około 1200 euro. Z tego tytułu otwierana jest pożyczka na 10 lat z rocznym odroczeniem spłaty. Otrzymany z góry „Premia EKO” pozwoli Ci na spłatę odsetek bankowych przez pierwszy rok. Następnie czek otrzymany przez EDF zostanie wpłacony na to konto i sfinansuje cały następny rok, i tak dalej.

1/ Skąd pochodzi ten bonus ECO?
2/ Czy zobowiązują się do poziomu produkcji, który ma zapewnić finansowanie na kolejne lata?
Instalator tego typu paneli przyznał mi, że produkcja może się znacznie różnić. Jedną z przyczyn zróżnicowania jest sama sieć ErDF. Jeśli nie jest zbyt stabilna, falownik automatycznie odłącza produkcję od sieci (jakby ErDF przeciął linię na swojej stronie), w związku z czym panele już nie produkują (właściwie nadal produkują, ale nic się nie liczy, bo nic jest wprowadzany do sieci).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 02/03/10, 19:58

Przepraszam, że przerywam Twój entuzjazm, ale to oszustwo... lub pół oszustwo.

Tylko cena:

- Koszt instalacji 23000 XNUMX €
- Produkcja 3000Wp


3000 Wc kosztuje obecnie nie więcej niż 15 000 euro...

Oto ceny z zeszłego lata, a od tego czasu spadły jeszcze bardziej: https://www.econologie.com/forums/rentabilit ... t8234.html

W każdym razie: WSZYSTKIE „SPONTANICZNE” PERSPEKTYWY HANDLOWE SĄ WEZWANIEM DO PIEPRZENIA KLIENTA!!

Jest to powszechne w pompach ciepła i staje się powszechne w panelach fotowoltaicznych...

Już o tym rozmawialiśmy obszernie, spójrz na to forum https://www.econologie.com/forums/photovolta ... -vf79.html i/lub korzysta z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/03/10, 20:13

Mówiłem już o nich kilka razy forums że (oczywiście jeśli cena jest prawidłowa), panel fotowoltaiczny jest INWESTYCJĄ (inwestycją, jeśli wolisz).
Nie pożyczamy, żeby oszczędzać! : Evil:

W instalacji zintegrowanej (Francja): nie akceptować niczego powyżej 7 euro/KWp.
W zgłoszonej pozie, Belgia: spróbuj uzyskać 5,5 lub nawet mniej.

(dla wartości rzędu 2 do 4 KWp) poniżej, np. dla bardzo małej instalacji w mieście normalne jest, że jest ona droższa (koszty budowy, wynajem windy, różne trudności)

i oczywiście pamiętaj, że pieniądze należy najpierw zainwestować w izolację i ulepszenie kotła, zanim zainwestujesz w fotowoltaikę! (najlepszy stosunek oszczędności energii do inwestycji)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
phil69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/03/10, 17:37




przez phil69 » 03/03/10, 00:22

Przede wszystkim dziękujemy za świadomą opinię.

Korben Dallas:
1/ Skąd pochodzi ten bonus ECO?

Ten „Eko Bonus” jest wypłacany przez firmę jako drobny upominek w celu uruchomienia systemu samofinansowania. Konkretnie rzecz biorąc, kwota instalacji mieści się już w granicach 23000 XNUMX euro.

2/ Czy zobowiązują się do poziomu produkcji, który ma zapewnić finansowanie na kolejne lata?

Ubezpieczenie na wypadek przerwy w działalności obejmuje tylko 10 lat pożyczki. Jeśli wyprodukujemy mniej, ubezpieczenie pokryje różnicę (jeśli wyprodukujemy więcej, zostanie to w naszej kieszeni), co oznacza, że ​​przez pozostałe 10 lat nie ma już gwarancji, ale skoro instalacja została opłacona, to nie ma dramatu. Nie pamiętam marki paneli, o których mi opowiadał, ale wiem, że to niemiecki materiał monokrystaliczny. Mam jednak pewność, że falownik to SMA.

Christophe:
Przepraszam, że przerywam Twój entuzjazm, ale to oszustwo... lub pół oszustwo.

Nie ma problemu, wysłałem tę wiadomość, aby uniknąć oszustwa.

słoń:
Nie pożyczamy, żeby oszczędzać!

Tak, ok, ale co jeśli nie będziemy musieli nic płacić?

W instalacji zintegrowanej (Francja): nie akceptować niczego powyżej 7 euro/KWp.

To rzeczywiście jest instalacja zintegrowana. To podnosi koszt projektu do 7,67 EUR/KWp, ale bardziej niż interesujące okazało się, że obejmuje to ubezpieczenie sprzętu i ubezpieczenie od przerw w działalności.

i oczywiście pamiętaj, że pieniądze należy najpierw zainwestować w izolację i ulepszenie kotła, zanim zainwestujesz w fotowoltaikę! (najlepszy stosunek oszczędności energii do inwestycji)

Całkowicie się zgadzam. Zintegrowałem ogrzewanie geotermalne z konstrukcją domu, a dom ma 2 i pół roku, więc mam nadzieję, że izolacja nadal będzie się trzymać.


Jutro zadzwonię do gościa i zapytam, czy pobierana jest opłata za dostęp do sieci w wysokości 50 euro (Odkryłem to na forum) został uwzględniony w projekcie. Będę cię informował.
0 x
phil69
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/03/10, 17:37




przez phil69 » 03/03/10, 18:42

Miałem przedstawiciela handlowego, który potwierdził mi, że wynajem licznika EDF jest wliczony w finansowanie.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/03/10, 20:19

Aby dać Wam pojęcie o Waszych decyzjach i negocjacjach, zwróciłem się do odległych dostawców z prośbą o instalację do samodzielnego wykonania, a nie zintegrowaną:

Za „zestaw” o mocy 3 kWp składający się z 12 paneli monokrystalicznych o mocy 250 Wp, standardowych szyn i falownika sieciowego, dostarczony we Francji, wynosi 7000 USD, czyli 5600 EUR bez VAT według stawki dziennej: 1,9 EUR bez VAT/Wp, bez głównej grafiki.

Jeszcze tego nie testowałem :-)

Nie ma potrzeby, aby rysunek przedstawiał marżę, gdybym otrzymał od razu 23000 XNUMX euro w ramach kredytu, za który (prawdopodobnie...) podejmujesz ryzyko: mogę zapłacić trochę robocizny i kilka szyn za integrację. Mogę to nawet zagwarantować :-)

Uwaga: z 5600 euro bez podatku przypada 200 euro na dostawę do Francji/Francji i 400 euro na OPŁATY ADMINISTRACYJNE za wjazd do Francji.... Lepiej byłoby zabrać ze sobą kilka sztuk jednocześnie.
0 x
A bientôt!
emilie16
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/05/17, 13:25

Re: Fotowoltaika w CAŁOŚCIOWYM samofinansowaniu… idealne rozwiązanie?




przez emilie16 » 18/05/17, 13:49

Witam, idealne rozwiązanie, trzeba to szybko powiedzieć!!! po akwizycji komercyjnej ze strony firmy zajmującej się panelami fotowoltaicznymi 15 przyszedł do mojego domu doradca, twierdził, że nie prowadzi działalności komercyjnej i nie sprzedaje niczego, po czym otworzył akta, aby sprawdzić, czy kwalifikuję się do pomocy państwa, wspomina możliwości odsprzedaży energii elektrycznej spółce EDF i doradza, aby kwota, która zostałaby przydzielona przez państwo, mogła zostać wpłacona bezpośrednio na rzecz EDF i aby ostatecznie finansowanie zostało w całości pokryte z odsprzedaży energii elektrycznej + 09 euro.
Na koniec wypełnia plik, a ja uświadamiam sobie, że tak naprawdę jest to umowa sprzedaży i wniosek o kredyt na kwotę 26900 XNUMX euro z podatkiem – mówię mu, że chcę anulować ten plik, a on odpowiada, że ​​nie może tego zrobić, bo jego zamówienie książka jest numerowana! Wielkie oszustwo!!! Szukałem pomocy w Internecie i znalazłem stowarzyszenie ofiar fotowoltaiki http://victimesduphotovoltaique.com/ Skontaktowałem się z nimi i pomogli mi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Fotowoltaika w CAŁOŚCIOWYM samofinansowaniu… idealne rozwiązanie?




przez Gaston » 18/05/17, 15:20

7 lat i 2 miesiące...

Rekord świata w odkopywaniu słupów :? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Fotowoltaika w CAŁOŚCIOWYM samofinansowaniu… idealne rozwiązanie?




przez Grelinette » 18/05/17, 16:19

Gaston napisał:7 lat i 2 miesiące...

Rekord świata w odkopywaniu słupów :? : Mrgreen:

To pokazuje, że oszustwa są trwałe i działają jak Feniks: powstają z popiołów! : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110