Blokowanie rafinerii Total: stacje już suche

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Blokowanie rafinerii Total: stacje już suche




przez Christophe » 22/02/10, 20:10

„Ale nie, nie ma ryzyka niedoboru”… mówią wieśniacy, którzy służą jako nasz rząd…

Paliwo: już 132 stacje Elf i Tachi są suche

W poniedziałek na 132 z 2.000 stacji Elf i Total kończy się paliwo: ogłosiło to w środku popołudnia kierownictwo Total. Grupa zapewnia, że ​​podejmuje wszelkie działania, aby „ograniczyć ryzyko niedoborów”. Ministerstwo Ekologii i Energii wskazało w poniedziałek, że „odnośne stacje powinny być zasilane głównie w ciągu dnia”.

Jednak widmo niedoboru benzyny i oleju napędowego staje się coraz bardziej namacalne, zwłaszcza że sześć rafinerii* grupy odpowiada za 54% zużycia metropolitalnego. Natomiast we wtorek wieczorem największa rafineria grupy we Francji, zlokalizowana w Gonfreville (Seine-Maritime), zostanie całkowicie zamknięta. Według UFIP, cytowanego przez radio RTL, we Francji pozostało zaledwie siedem dni zapasów paliwa, a kierowcy w obawie przed ostrymi ruchami pędzą do dystrybutorów, aby zatankować zbiorniki.

Mobilizacja, która rozpoczęła się w środę w pięciu z sześciu rafinerii Totala*, nasiliła się po zerwaniu przez CGT negocjacji z zarządem w niedzielę wczesnym wieczorem. Spotkanie przedstawicieli związku i kierownictwa rozpoczęło się o godzinie 14:370 w siedzibie grupy w La Défense. W centrum dyskusji i konfliktu zamknięto rafinerię w Dunkierce (Północ), która zatrudnia 400 pracowników, a wśród podwykonawców od 450 do XNUMX, ale także szerzej przyszłość rafinerii w tej grupie naftowej.


Suite: http://www.leparisien.fr/economie/carbu ... 824175.php

To, co robi Total, wiedząc, że we Francji istnieje historyczny brak mocy produkcyjnych w zakresie rafinacji oleju napędowego, jest szczerze mówiąc niezrozumiałe... Total zamierza importować rumuńskie GO, czy to jest ich pomysł? : Evil: : Evil:

Nie mogę się doczekać, aż ta blokada będzie trwała!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 22/02/10, 20:46

stacje belgijska, szwajcarska, niemiecka, hiszpańska, andorska, monegaska i włoska zacierają ręce i napełniają kieszenie, natomiast inne nie skończyły się angażować......R

https://www.econologie.info/share/partag ... YfaIKe.pps

przepraszam, nie ma innego formatu!

Edytuj przez Christophe: cóż, jeśli tutaj jest wersja .pdf, zainstaluj OpenOffice http://fr.openoffice.org/ istnieje natywny konwerter

https://www.econologie.info/share/partag ... DM7GFQ.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/02/10, 13:53

Łącznie: pozostało od „siedmiu do dziesięciu dni” paliwa
Społeczny poniedziałek 22 lutego 2010

Zapasy paliwa pozostaną „od 7 do 10 dni” – oznajmił w poniedziałek Jean-Louis Schilansky, prezes Francuskiego Związku Przemysłu Naftowego (Ufip), szóstego dnia strajku w rafineriach Total. W zeszłym tygodniu firma Ufip wskazała, że ​​zapasy odpowiadają „od 10 do 20 dni” konsumpcji. „Zapasy spadły nieco bardziej niż oczekiwano” – powiedział Schilansky.

„Od wczoraj (niedziela, przyp. red.) trwają zakupy zapobiegawcze” ze strony kierowców w obawie przed wyczerpaniem się paliwa – wyjaśnił prezes Ufip, który ponownie nawoływał do tankowania tylko „kiedy tego potrzebujemy”. »

„To napięta sytuacja, ale nie mamy bezpośredniego kryzysu” – dodał. Pracownicy sześciu rafinerii Total strajkują, aby zaprotestować przeciwko zaprzestaniu rafinacji w Dunkierce i, szerzej, przeciwko stopniowemu wycofywaniu się grupy naftowej z rafinacji we Francji.


http://www.ouest-france.fr/ofdernmin_-T ... filDMA.Htm

Razem: 249 stacji z co najmniej jednego produktu we wtorek rano


Niech żyje dupkowa konfitura! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 23/02/10, 14:49

rafinerie
następnie porty Korsyki
później lotnictwo sncf
cgt zawsze postępowała zgodnie z polityką najgorszego
więc kiedy nic nie zostanie, nie będzie już CGT....

te same problemy gdzie indziej można rozwiązać w inny sposób
więc po co się dziwić, że szefowie pękają gdzie indziej. oni mają rację
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 23/02/10, 15:43

To jasne, że minęły lata, odkąd nie bronili już robotników, ale ich popychali, a ta troska miała charakter bardziej polityczny niż społeczny.
Ale hej, to tylko moja osobista opinia.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 23/02/10, 17:46

witam, przepraszam, że dodam swoje trzy grosze
ale myślę, że się mylisz, to nie CGT tak robi
strajk, ale pracownicy Total, którzy chcą zachować swoją pracę, przechodzą przez związek, aby strajkować, ponieważ we Francji jest to obowiązkowe, jeśli nie nielegalne (o ile się nie mylę)
państwo i ludzie również potrzebują związków zawodowych, aby zapobiec degeneracji konfliktu
wiedząc, że we Francji bardzo niewiele osób jest członkami związków zawodowych
Nie zapominajmy również, że we Francji nie ma już wielu pracowników, ale wielu pracowników najemnych, bezrobotnych, rzemieślników itp.

co dla mnie jest dużo głupsze i wyraźnie pokazuje niekompetencję wszystkich, to polityczna gładka rozmowa, a mianowicie to, że z jednej strony trzymamy ekologiczne grenelle, a z drugiej państwo prosi totalnie o utrzymanie swoich rafinerii we Francji

w jakim smutnym świecie żyjemy (przetrwać)

LV13R
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 23/02/10, 18:22

państwo i ludzie również potrzebują związków zawodowych, aby zapobiec degeneracji konfliktu

musiałeś nie wiedzieć 68 na ziemi.......
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 23/02/10, 19:19

cóż, nie, urodziłem się w 67 roku, więc oczywiście to po prostu
Cóż, to właśnie powiedziałem, nie zamierzam zaczynać od nowa 68
: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/02/10, 20:00

Pffff, to już koniec: http://www.challenges.fr/actualites/ent ... erque.html

To prawda, że ​​od 1968 roku staliśmy się miękcy : Chichot:
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 23/02/10, 20:23

cóż, tak, ale jesteśmy miękcy, ponieważ to czujemy (muuuu)
bien : Chichot:
(Powiedziałem cielęcinę, bo wołowina nie zadziałała)
: Mrgreen:
LV13R
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 290