Potrzebujesz porady benzyny montażową Gillierem-Pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/03/10, 23:39

Witaj Yael
yel napisała: 1 ---- GVI (jak opisano w zespole dla 205 D, który wykorzystuje dwie współosiowe rury włożone do wydechu i zawór o stałym poziomie).
Jak wyjaśniono zatem, jest to w rzeczywistości kocioł !!!javascript:emoticon(':frown:') I musi nawet wrzeć, biorąc pod uwagę temperaturę i przepływ gazów z silnika!
Wytworzenie również silnego ciśnienia wtłaczającego parę (czystą) do reaktora i wlotu silnika.


GVI z pewnością zapewnia parę typu bubbler. Z tego co widzę, faktycznie gdy ścianki GVI przekraczają 100° pod spalinami, to na ściankach wewnętrznych występuje zjawisko kalefacji.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Cal%C3%A9faction

Calefaction (z łac. calefacere: ciepło) to zjawisko izolacji cieplnej cieczy względem powierzchni grzewczej, która osiągnęła temperaturę progową Ts wyższą od temperatury wrzenia cieczy Te. Zjawisko to jest spowodowane tworzeniem się warstwy pary między powierzchnią grzewczą a cieczą, co znacznie spowalnia wymianę ciepła. Kiedy temperatura powierzchni spada (ale utrzymuje się pomiędzy Te i Ts) następuje nagłe wrzenie (przyczyna licznych wybuchów kotłów we wczesnych stadiach silnika parowego).

Wrzuć cielę.

Kalefacja jest powszechnie obserwowana, gdy kropla wody spadnie na gorącą płytę. Kropla wydaje się toczyć po powierzchni i nie odparowuje natychmiast. Podobnie ciekły azot wylany na powierzchnię w temperaturze pokojowej tworzy kropelki, które toczą się po powierzchni.


Para i woda mieszają się ze względu na wąską przestrzeń i pod ciśnieniem kilku milibarów z pary musi wydobywać się mgła kropelek wody. Zakładam, że w szerokim zakresie temperatur spalin ta operacja pozostaje „stała”, z wyjątkiem przepływu wody/pary, który musi zmieniać się wraz z podciśnieniem silnika.

Ale ci, którzy zamontowali bełkotki, powiedzieli, że woda nie może się gotować, bo reaktor ma awarię!? Co wydaje mi się sprzeczne???

To są dane eksperymentalne, które mówią, że działa lepiej bez gotowania .... dlaczego????

Moje pytanie brzmi: zgodnie z twoim doświadczeniem, jaką formę pary uzyskać?


O ile mi wiadomo, nikomu nie udało się naukowo scharakteryzować tej pary. Ze swojej strony przypuszczam, że są to miriady kropelek o średnicy Xmikronów w matrycy pary wodnej o żywotności kilku milisekund.

2 --- czy ktoś ma (uproszczony) schemat zaworu stałego poziomu (czy to jest jak system pływakowy węglowodanów?). Muszę zrozumieć, jak to działa, aby znaleźć odpowiednik tutaj. Skoro zawory grzewcze są w Tajlandii rzadkością, aw klimatyzacji ich nie ma!? Jakiś pomysł, jakiego rodzaju urządzenie mogłoby używać tych zaworów ???


Działa jak węglowodan. Kiedy poziom wody opadnie, pływak i jego igła opadną, wpuść pływak, który podniesie pływak i tym samym zamknie dopływ. I znów rusza na przejażdżkę. : Mrgreen:

Jedyną różnicą jest odpowietrzenie zbiornika, które należy ponownie podłączyć do wylotu reaktora, aby wyrównać ciśnienie.
Wcale nie jestem pewien, czy to dobry system, jeśli zbiornik + zespół reaktora jest pod lekkim nadciśnieniem, gdy zawór iglicowy się otworzy… wdmuchnie do rury wlotowej wody zamiast ją wpuścić…. z wibracjami garnka i zmianami ciśnienia w reaktorze, z łatwością robi wszystko oprócz regulacji poziomu wody. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
kamień węgielny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/04/09, 11:11




przez kamień węgielny » 09/03/10, 09:25

witam wszystkich, montaż reaktora na zmodyfikowanej rurze wydechowej zakończony (wreszcie!) ale co do produkcji pary potrzebowałbym kilku wyjaśnień od fachowców...


Witam i gratuluję edycji przez przypadek, czy masz jakieś zdjęcia, to byłoby dobre

Punkt 1: GVI nie jest kotłem, jest wymiennikiem ciepła, wytwarza mniej lub więcej pary w zależności od prędkości obrotowej silnika, a co za tym idzie prędkości i ciepła spalin.

Zgodnie z rozmiarami, które można znaleźć na tej stronie, system ten umożliwia wytwarzanie pary o temperaturze od 90°C do 100°C, ale w ilościach dostosowanych do prędkości obrotowej silnika. To jest najciekawsze w tym systemie. Z drugiej strony konieczne jest, aby mieszanina, która przechodzi przez silnik, była bardziej naładowana w otaczającym powietrzu, którego nie można przepuszczać tylko oparów powstających w wyniku SG w silniku, dlatego konieczne jest, aby móc skierować maksimum powietrza w kierunku reaktora. Zostawiłem post wcześniej z pewnym wyjaśnieniem. Następnie wzbogacasz tę melodię strachem przed GV. Interesujące jest wykonanie tutaj zestawu z zaworami, który pozwala ustawić różne wartości procentowe każdego produktu (Powietrze i Para), ponieważ myślę, że w zależności od pojazdów i ich wykorzystania możemy w ten sposób udoskonalić ustawienia

W rzeczywistości para wydobywająca się z GVI jest lekko pod ciśnieniem, możliwe jest również, że wystąpi to samo zjawisko, co w ekspresie do kawy i kilka kropel może zostać wyrzuconych, konieczne jest zapewnienie tych węży lub systemu, aby zapobiec zatkaniu węży przez pozostałości wody lub dostaniu się do reaktora, a następnie do silnika. Krótko mówiąc, fakt utrzymywania go pod ciśnieniem jest interesujący, ponieważ ułatwia jego podróż do reaktora, gdzie naprawdę ważne jest dobre podciśnienie, aby doprowadzić opary do silnika (patrz układ Venturiego)

2 --- czy ktoś ma (uproszczony) schemat zaworu stałego poziomu (czy to jest jak system pływakowy węglowodanów?). Muszę zrozumieć, jak to działa, aby znaleźć odpowiednik tutaj. Skoro zawory grzewcze są w Tajlandii rzadkością, aw klimatyzacji ich nie ma!? Jakiś pomysł, jakiego rodzaju urządzenie mogłoby używać tych zaworów ???

Robiąc recharceh w internecie z łatwością znajdziesz kartę techniczną, a jeśli nie chcesz się męczyć myślę, że możesz ją łatwo kupić w internecie. Przez wady myślę, że można go znaleźć w Tajlandii, ponieważ jest również używany do produkcji ciepłej wody, zbliż się do hydraulika, który może ci powiedzieć.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem trochę na twoje pytania. Życzę powodzenia w dalszej części projektu.
0 x
Stowarzyszenie na rzecz promocji i rozwoju Organic Building i Zarządzania Energią
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:20

dziekuje za odpowiedzi, pomogly mi...
Jeśli chodzi o słabe wyniki z bełkotkami podgrzanymi do temperatury wrzenia, prawdopodobnie wynika to z faktu, że reaktor jest zasilany zbyt „czystą” mokrą parą.
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.
Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:21

Pozwól mi wyjaśnić:

W przypadku bełkotki, jeśli dobrze zrozumiałem, to podciśnienie/ssanie pochodzące z reaktora wymusza przejście otaczającego powietrza przez wodę w bełkotce. (przez rurę zanurzoną w wodzie)
Ale jeśli woda się zagotuje, wówczas ciśnienie spowodowane rozprężaniem powstających gazów zrekompensuje to podciśnienie/zasysanie pochodzące z silnika. (jak w szybkowarze gaz nie wchodzi ale jak się zagotuje to widać że wydobywa się duży strumień gazu, gaz wyłącznie z wrzenia!!!)
Tak więc więcej (lub bardzo mało) otaczającego powietrza przechodzi przez rury powietrzne bełkotki, a reaktor zasysa parę bardzo bogatą w wodę z kropelkami w zawiesinie, która byłaby mokrą parą. I bardzo ubogi w otaczające powietrze.
Co według przeprowadzonych eksperymentów nie działa dobrze?!
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:24

Z GVI mogłoby się wydawać, że wydobywa się z niego tylko para (jest podłączony tylko do węża z płynną wodą, powietrze z otoczenia nie dostaje się do niego). Ale różnica w przypadku bełkotki polegałaby na tym, że powietrze z otoczenia jest dodawane za wytwarzaniem pary przez zawór wlotu powietrza między GVI a reaktorem
Więc na GVI, jak widziałem, możesz dostosować bogactwo mieszanki WET STEAM/ROOM AIR.

Który wydaje się działać lepiej, prawda?!
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:26

Moje wrażenie jest takie, że musisz wytworzyć mokrą parę, gotując konwencjonalną wodę, a następnie dodając pewną ilość powietrza z otoczenia.
W pewnym sensie rozcieńcza mokrą parę.
A to, że wytwarzanie pary w "zamkniętym" zbiorniku, pod ciśnieniem, wymuszałoby zasysanie przez reaktor i byłoby tylko wydajniejsze.
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:27

Dziękuję, że powiedziałeś mi, czy jestem na właściwej „teoretycznej” ścieżce???!!!.

Z drugiej strony technicznie nie mogę znaleźć węża High T*, tylko klasyczne węże paliwowe, które na pewno dobrze znoszą ciepło, ale obawiam się, że gazy na wylocie z reaktora są na to za gorące?? Czy ktoś próbował?

Do zobaczenia.(':pomysł:')




obrazku:
Obraz

PS: dlaczego nie mogłem wysłać wiadomości od razu??? więc to cięcie na 6 działa? za ciężki ?
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia




przez Yael » 11/03/10, 07:30

a przed montażem... jest to bardziej widoczne.

Obraz
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/03/10, 21:53

Witaj Yael
yel napisała:Dziękuję, że powiedziałeś mi, czy jestem na właściwej „teoretycznej” ścieżce???!!!.

Istnieją bardzo różne montaże, które działają ..... stąd, aby powiedzieć, że absolutnie konieczne jest zrobienie tego czy tamtego ????. Zamiast tego powinieneś zaplanować dostosowanie, aby móc zmieniać miejsca, w które wprowadzasz powietrze. Ideałem byłaby możliwość zmiany ilości i temperatury powietrza napływającego do kilku różnych miejsc, jeśli zespół jest do tego odpowiedni. : Mrgreen:

Z drugiej strony technicznie nie mogę znaleźć węża High T*, tylko klasyczne węże paliwowe, które na pewno dobrze znoszą ciepło, ale obawiam się, że gazy na wylocie z reaktora są na to za gorące?? Czy ktoś próbował?


W przypadku rur istnieje kilka szkół. Tych, którzy wkładają rurki silikonowe (trzyma 350°) lub starają się umieścić jak najwięcej rurek metalowych (miedzianych, ze stali nierdzewnej itp.) oraz tych, którzy mieszają te dwa rozwiązania.

Wąż gumowy znajdujący się zbyt blisko reaktora szybko się psuje (maksymalnie 250°?), raczej z powodu kontaktu z garnkiem > 300° niż kontaktu z parą. Wąż gotuje się pod zaciskiem Serflex i prawie nigdzie indziej.

Cóż, zespół reaktora! Możesz podać nam jakieś wymiary, średnice, długość pręta, objętości itp.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/03/10, 22:01

Na zdjęciu nie widać jak podłączyłeś wyloty cylindrów nr 2 i 3 do reaktora. Pojedyncza rura czy oddzielna?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93