samochód elektryczny i transportu, punkt startu 2010

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

samochód elektryczny i transportu, punkt startu 2010

przez Christophe » 25/01/10, 12:47

Kilka dni temu zadałem pytanie Pierre Langlois (ekspert od „odfosylizowanego transportu”, podoba mi się to określenie) ewentualnego wprowadzenia na rynek w najbliższym czasie (2011-2012) samochodu elektrycznego za „akceptowalną” cenę i osiągi.

Oznacza to cenę podobną do samochodu termicznego tej samej wielkości (+ 20% maks.) I co najmniej 100 km autonomii. Nie proszę więcej!

Pierre jest w szczególności autorem Transport 21 magazynów internetowych, Czytać naprawdę, aby być na bieżąco z ewolucjami.

Oto jego odpowiedź (w US $, ponieważ pochodzi z Quebecu, wolę ją podać)

Bonjour Christophe

Sądząc po cenie iMiev, która pojawi się w tym roku w Ameryce i Europie, jest to subkompakt w wysokości 48 000 USD, prawie trzy razy więcej niż tradycyjny samochód.

Problem z samochodami w pełni elektrycznymi polega na tym, że mają niepotrzebnie dużą baterię. W Ameryce 75% ludzi robi mniej niż 65 km dziennie, a 65% ludzi robi mniej niż 50 km dziennie. W Europie ludzie nadal podróżują średnio mniej kilometrów. Dlatego ciągłe przeciąganie akumulatora o zasięgu 160 km jest kosztowne (20 000 USD za 100 km zasięgu w przypadku samochodu średniej wielkości).

Lepsza hybryda typu plug-in z akumulatorem 50 km w trybie całkowicie elektrycznym i dodanie generatora paliwa, który kosztuje mniej niż 4 USD. Następnie oszczędzamy ponad 000 15 USD i nadal zużywamy 000% naszego kilometra na energię elektryczną.

Na przykład Chevrolet Volt powinien sprzedać za 40 000 USD na koniec 2010 roku i być w stanie przejechać 65 km w trybie całkowicie elektrycznym po naładowaniu akumulatora. I to samochód średniej wielkości, a nie subkompakt. IMiev tego samego rozmiaru sprzedałby się za ponad 55 000 USD.

Samochód przyszłości na następne 30 lat to zdecydowanie hybryda plug-in, a nie w pełni elektryczny, Baterie są za drogie i za ciężkie. Raport Syrota zlecony przez Élysée dochodzi do tego samego wniosku, podobnie jak kilka badań.

Osobiście kupiłem sobie niepodłączalny Prius 2010, który przekształcę w hybrydę plug-in za 3 lub 4 lata, kiedy wydajne akumulatory litowo-jonowe będą tańsze. Moje średnie zużycie spadnie do mniej niż 2 litrów / 100 km.

Mam nadzieję, że te kilka myśli się przyda.

Szczerze


Pierre Langlois, Ph.D.
Fizyk konsultant / autor

www.planglois-pca.com


W rzeczywistości Pierre broni, z dużym zdrowym rozsądkiem, koncepcji samochodu elektrycznego typu plug-in z przedłużaczem zasięgu: jest to koncepcja Cleanova, że ​​... Renault nie chce, Chociaż nie jestem pewien, czy cleanova można podłączyć, ale bardzo łatwo byłoby ją skonfigurować!

Renault w tej chwili "koncentruje się" na samochodzie w 100% elektrycznym (żeby po awarii za 2-3 lata przejść na coś innego?) ... Renault nie dba o nas, ale "my" chcemy więcej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

przez Remundo » 25/01/10, 13:10

To dobra analiza pana Langloisa.

Dla mnie, do typowego zastosowania w Europie pojedynczego samochodu, ideałem jest seryjna hybryda z 50 km akumulatorami, szablon Citroëna ZX lub R19.

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

przez Christophe » 25/01/10, 13:29

Tak, jasna, precyzyjna, a przede wszystkim krótka i dobrze uzasadniona analiza!

W rzeczywistości twój ideał = Prius 3 pluginable lub 2 lub 1 zhakowany :)

Chociaż nie jestem pewien, czy pokonują 50 km w pełni elektrycznie ...
0 x
camille1972
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/01/10, 10:42

przez camille1972 » 25/01/10, 13:42

Bonjour.
Osobiście nie mogę się doczekać. Nawet jeśli jego wersja 1 nie będzie wysokiej klasy pod względem jakości i recyklingu baterii, ta koncepcja jest interesująca.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

przez Remundo » 25/01/10, 14:26

Prius są bardzo słabo zhybrydyzowane ...

Słyszałem o kilku kilometrach w trybie czysto elektrycznym i wciąż poniżej 50 km / h.

Moim ideałem jest Kangoo Elect'road, ponieważ często majstruję, a na wsi furgonetki są bardzo przydatne.

Samochodem miejskim zmarła Cleanova była w porządku, choć trochę ciężka (ponieważ na dużych podwoziach malowniczych lub kangoo).

Powiedziałeś, że Renault naśmiewa się ze świata, w rzeczywistości produkował seryjnie Kangoo Elect'road, w tym czasie z akumulatorami Ni Cd i małymi silnikami cieplnymi. działał tak dobrze przy niewielkiej konserwacji i zużyciu paliwa, że ​​zatrzymali wszystko. :|

Uważam wówczas, że niejaki Carlos G był dyrektorem grupy ds. Badań i rozwoju. :P
0 x
Obraz
rico22290
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 08/12/09, 10:12
Lokalizacja: 22/35 Bretania

przez rico22290 » 25/01/10, 14:26

jest jeszcze jeden mały problem, którego nie bierzesz pod uwagę, to ilość CO2 niezbędna do wyprodukowania pojazdu, że jest termiczny, hybrydowy, wodór lub całkowicie elektryczny.
Baterie są bardzo zanieczyszczające.
Jeśli weźmiemy wszystko pod uwagę, wracamy do starego dobrego wozu ciągniętego przez starego dobrego konia.
Coraz częściej o tym myślę. : Lol:
0 x
czasami całkowita zmiana stylu życia jest konieczna, a nawet bardziej korzystna.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

przez Remundo » 25/01/10, 14:27

camille1972 napisał:Bonjour.
Osobiście nie mogę się doczekać. Nawet jeśli jego wersja 1 nie będzie wysokiej klasy pod względem jakości i recyklingu baterii, ta koncepcja jest interesująca.

Cześć Camille,

czy wolt można sprzedać w Europie ... bez wypożyczenia akumulatorów, po akceptowalnych kosztach i przed 50 lat : Lol:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

przez Christophe » 25/01/10, 14:36

rico22290 napisał:Jeśli weźmiemy wszystko pod uwagę, wracamy do starego dobrego wozu ciągniętego przez starego dobrego konia.
Coraz częściej o tym myślę. : Lol:


Hej, ty, który chcesz podsumować, czy jesteś pewien, że to interesujący Canasson?

Ponieważ jeśli przejedziesz tyle kilometrów dziennie z samochodem benzynowym, będzie gorzej ... ponieważ energia zwierzęca (mięśniowa) ma raczej słabą wydajność (20%) i ta wydajność jest oparta w sprawie produkcji żywności zużywającej ropę naftową ... i nie mówię o czasie konserwacji, pomieszczeniach ... itp. itp. niezbędnych dla konia.

Nie zapominaj, że mały samochód o mocy 50 KM odpowiada 50 prawdziwym koniom pod względem średniej mocy w dniu roboczym! Spójrz na autostradę i wyobraź sobie potrzebny obszar?

Nie, podstawowym problemem jest to, że staliśmy się (zostaliśmy oddani?) Zbyt MOBILNI ... w pseudoideologicznym dyskursie przeciwko oszustowi, który rozpoczął się w latach 30-tych mojego 2 stylu „Samochód c” to wolność ”i„ wolność dla wszystkich ”...

Oto kilka liczb dotyczących zanieczyszczenia (przynajmniej CO2) z samochodu elektrycznego: https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... t7716.html
et https://www.econologie.com/forums/mitsubishi ... t6280.html
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24

przez oiseautempete » 25/01/10, 15:41

Remundo napisał:Prius są bardzo słabo zhybrydyzowane ...

Słyszałem o kilku kilometrach w trybie czysto elektrycznym i wciąż poniżej 50 km / h.



tylko 2 km w czystej instalacji elektrycznej ... ale znacznie więcej dzięki zestawowi przedłużającemu sprzedawanemu w USA ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

przez I Citro » 25/01/10, 16:24

: Mrgreen: Znakomita prezentacja Pierre'a LANGLOIS, jak zawsze.

Podzielam to w tych szerokich liniach ze szczegółami, które uważam, że prius jest źle zaprojektowany do stworzenia wtyczki.

Rzeczywiście, jego silnik elektryczny nie jest tak duży, aby przenieść go ponad 50 kmh ...
Ponadto jego silnik benzynowy nie jest zaprojektowany według racjonalnej architektury.

W ramach Mobil'éco prowadzę kampanię na rzecz ekstremalnie hybrydowego pojazdu, więc podstawową zasadą jest 100% trakcja elektryczna.
W razie potrzeby zasilanie elektryczne pochodzi z generatora ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249