Rejestracja na grupowy zakup paneli słonecznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 11/01/10, 20:58

bham napisał:1- Przejście przez rzemieślnika jest z pewnością dobrym pomysłem, ale znalezienie rzemieślnika, który zgodzi się wykonać operację bez marży, może być trudne. Ponadto ryzykuje, że odmówi, aby uniknąć kłopotów z ewentualną gwarancją lub problemem technicznym,...


Nie mówię, że jest odwrotnie. To tylko JEDNO rozwiązanie. Mnie osobiście zastrzyk sieciowy nie interesuje więc nie wiem nic więcej. Zaproponowałem to rozwiązanie, czekając, aż ktoś stwierdzi, czy dana osoba może samodzielnie zainstalować tego rodzaju system.
Nieuchronnie wielu instalatorów odmówi, zwłaszcza tych największych. Ale jest też sporo drobnych rzemieślników elektryków, którzy mają uprawnienia iz którymi dużo łatwiej się dogadać.

bham napisał:2- Jeśli chodzi o gwarancje, te na 12 i 25 lat, to fajka, żaden z producentów, którzy je oferują, czyli prawie wszyscy, nie ma środków, by uszanować to, co mówią. Bo to implikuje, że trzeba już udowodnić, że nastąpił spadek produkcji, a potem dowiedzieć się, skąd on pochodzi, ewentualnie który panel jest uszkodzony. A jeśli udało nam się wyizolować kulawą kaczkę (kaczki), musimy przystąpić do wymiany w ramach gwarancji.
Jak myślisz, co ludzie powiedzą ci za 20 lat? Cóż, szanowny panie, dawno nie robiono takich paneli, a my nie mamy już ich na stanie, więc wystarczy je zostawić na dachu i odłączyć.

W przypadku 2-letniej gwarancji na sprzęt należy upewnić się, że jest to gwarancja producenta i obowiązuje w Europie, co nie zawsze ma miejsce w przypadku sprzętu, który pochodzi bezpośrednio z Chin, bez przechodzenia przez zatwierdzonego importera / przedstawiciel marki.


Wydaje mi się, że ten temat był już poruszany w innym temacie i doszliśmy do wniosku, że z wyjątkiem niektórych bardzo dużych producentów te gwarancje są „fałszywe”.
Należy to raczej traktować jako dane techniczne, trochę jak MTBF przystosowany do solarów.
Gdy producent silnika wskazuje MTBF na x tysięcy godzin, nie oznacza to, że gwarantuje, że ten silnik faktycznie będzie działał przez taką liczbę godzin bez awarii.
I szczerze mówiąc, kto wie, gdzie będziemy za 20 lat? jeśli jest to w tym dniu, panele słoneczne będą kosztować 0.1 €/Wp, a my całkowicie zignorujemy tego rodzaju gwarancję. Być może nawet te kupione w tym roku będą na tyle przestarzałe, że zostaną zdemontowane na długo przed tym terminem.

Z drugiej strony 2-letnia gwarancja jest prawdziwą gwarancją, ponieważ nie jest to gwarancja producenta w Azji, ale sprzedawca we Francji wskazany na swojej stronie.

bham napisał:"Brak marki" jest moim zdaniem trochę irytujący, nie wiemy jak to jest zrobione, datasheet może nie odzwierciedlać rzeczywistości, nie wiemy czy moduły są posegregowane według błysków testowych.


To dla ciebie do zobaczenia. Albo preferujemy cenę, albo markę, ale szczerze mówiąc wydaje się, że trudno jest mieć jedno i drugie.
Już u niego kupowałem i panel który mam wychodzi ze wskazanej mocy. Może miałem szczęście (zobaczymy wkrótce, kupiłem dziś jeszcze 6 na inny projekt)
Zgłaszam to tutaj jako wskazówkę, aby mieć podstawę do porównania. Kto znajdzie lepsze i/lub tańsze niech da znać.

Tak czy inaczej, nie możemy powiedzieć, że ten CGP ekscytuje wiele osób… w tej chwili rozmawiamy o tym we czterech i nikt nie wykazuje zamiaru zakupu.

Na razie mamy to:
Panel 180Wp w cenie 388 € z VAT (19.6% VAT) demontowalny we Francji.
W najgorszym przypadku jest to maksymalna cena, jaką trzeba będzie zapłacić, jeśli weźmiemy dobrą setkę.
Jeśli będzie nas więcej i/lub znajdziemy lepszego dostawcę, to cena może jeszcze bardziej spaść.

Kto to bierze? Ile ?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 11/01/10, 21:33

Moje pytanie mogło nie być jednoznaczne, ale co oznacza CGP?
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 11/01/10, 22:01

Ben „Zamówienie grupowe” : Chichot:
0 x
2d słońce
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/03/10, 11:07
Lokalizacja: Tournai Belgia

Belgijska grupa zakupowa za 1,56 € bez VAT/Wp z dostawą Tournai




przez 2d słońce » 16/01/11, 15:25

Witam, dopiero teraz zobaczyłem wątek.

Właśnie otrzymaliśmy ostatnią dostawę po propozycji zakupów grupowych z października 2010.

Rozważamy nową grupę zakupową na kwiecień-maj.

Obecna cena to 1,56 € bez VAT/Wc z dostawą do Tournai w Belgii.

Mam kilku znajomych zainteresowanych importem 1 kontenera lub więcej paneli identycznych z tymi, które już zainstalowałem (monokrystaliczny 175 Wp 0/+3% 1580mm*808mm*50mm) patrz plik. http://www.2dsun.com/telechargement/panneau%20photovoltaique%20risen%20solar%20monocristallin.jpg

Obraz

Można kupić +-70 kWp/kontener w najlepszej aktualnej cenie i zainstalować je na odpowiedni sezon.

Według naszych pierwszych przewidywań, panele możemy przywieźć do Tournai za:

- 1,56 € bez VAT/Wp (100% depozytu)
à
- 1,79 € bez VAT/Wp (15% depozytu), czyli od 20 do 30% taniej niż obecne „dobre” ceny.

Wraz z inwerterami, wyposażeniem i montażem instalacja o mocy od 3 kWp do 5 kWp może kosztować nieco poniżej 3 € bez podatku/kWp lub mniej niż 9.000 15.000 z XNUMX XNUMX € bez podatku.

A ++

JDW

PS: Z ostatniego kontenera zostało nam +- 80 paneli, które można sprzedać za +- 1,95 € bez VAT/Wp za monokrystaliczny 175 Wp 0/+3% (a nie -3%/+3%). Te same, które już zainstalowałem.
0 x
Jess Windels, Tournai
9975 Wp Mono Risen Solar / 2 SMA 4600 A Farma i biuro Niskie zużycie energii, PDM, PV, energia słoneczna
Mathieu T
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/02/11, 03:19




przez Mathieu T » 25/02/11, 03:21

Witam,

Właśnie śledziłem waszą dyskusję dotyczącą waszej grupy zakupowej i uważam ją za bardzo interesującą.
Jestem nabywcą sprzętu fotowoltaicznego i mamy dwie struktury (Francja i Chiny), aby ułatwić pozyskiwanie / kontrolę oraz import i dostawę w Europie.
Obecnie we Francji posiadamy 1176 paneli 185Wp (0/+3%) (średnio 187Wp), rozmiar 1580*808*45.
Panele są pochodzenia chińskiego i są dostępne od ręki.
Możemy dostarczyć Ci raporty z testów Flash, certyfikaty i wszystkie potrzebne informacje.
Jeśli chodzi o metody płatności, możemy zapewnić 100% TT przy dostawie w Tournai. Cena 1,55 Euro/Wp
Fakturowanie przez naszą firmę we Francji.
Mamy więcej falowników, jeśli chcesz.

Nie wahaj się skontaktować ze mną przez prywatną wiadomość, aby móc dokładniej omówić, jeśli jesteś zainteresowany.

Z poważaniem,

Mathieu
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/02/11, 18:57

Czy to efekt moratorium na taryfy gwarantowane? Istniejące zapasy nie będą już wykorzystywane w planowanych wcześniej projektach?

1,55 €/Wp 286 € za panel 185m1,3 2Wp

A więc 16 paneli za 3KW w cenie 4576€.

W przypadku osobistego montażu na wiatę garażową (tj. bez problemu z uszczelnieniem) cena wynosi 0,06 €/kWh przy produkcji 1000 Wh rocznie przez 25 lat: bardziej interesująca niż EDF, bez obecnych podwyżek i przyszłości.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 25/02/11, 19:12

Na pewno w tej cenie jest to interesujące... ale przypuszczam, że reklamowana cena nie zawiera podatków!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/02/11, 19:43

przy okazji, właśnie przyjrzałem się bliżej statystykom z ostatnich 12 miesięcy dotyczącym produkcji fotowoltaiki słonecznej:
http://www.bdpv.fr/top_ten.php

Istnieją tylko 4 regiony poniżej 1000Wh/Wc.rok: a najniższy to 962Wh/Wc.rok.

Więc wzięcie 1000Wh/Wc.rok jest dobrym przybliżeniem, ponieważ łatwo to obliczyć ;-)

Ale dom-tom i paca osiągnęły limit 1300Wh/Wc.rok, tylko 30% więcej: myślałem, że radzą sobie lepiej...

Oznacza to również, że w przypadku termicznych kolektorów słonecznych produkcja musi być 4 razy większa przy znacznie niższej cenie kolektora i żywotności ponad 25 lat: jest to NAPRAWDĘ opłacalne.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 26/02/11, 11:57

bernardd napisał:przy okazji, właśnie przyjrzałem się bliżej statystykom z ostatnich 12 miesięcy dotyczącym produkcji fotowoltaiki słonecznej:
http://www.bdpv.fr/top_ten.php

Istnieją tylko 4 regiony poniżej 1000Wh/Wc.rok: a najniższy to 962Wh/Wc.rok.

Więc wzięcie 1000Wh/Wc.rok jest dobrym przybliżeniem, ponieważ łatwo to obliczyć ;-)

Ale dom-tom i paca osiągnęły limit 1300Wh/Wc.rok, tylko 30% więcej: myślałem, że radzą sobie lepiej...

Oznacza to również, że w przypadku termicznych kolektorów słonecznych produkcja musi być 4 razy większa przy znacznie niższej cenie kolektora i żywotności ponad 25 lat: jest to NAPRAWDĘ opłacalne.

Dziękuję Bernardowi za te dane,

rzeczywiścieBDPV to bardzo dobra strona : Idea:
0 x
Obraz

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 140