Rejestracja na grupowy zakup paneli słonecznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 06/01/10, 18:03

Remundo napisał:Prawdziwa cena jest taka, że ​​po opłatach celnych, dla osób fizycznych, z doliczoną stawką VAT.


W przypadku podatku VAT w niektórych przypadkach może to być 5,5%, ale nie wiem...

Remundo napisał:Jeśli chodzi o celność, nic mi o tym nie wiadomo. Ale podobno istnieje.


W przypadku cła już odpowiedziałem na temat podatku, który wynosi zero. Z drugiej strony będzie cena „odprawy celnej” za opłacenie tranzytu, ale może być zintegrowana z transportem.

Remundo napisał:Ach tak, więc atrakcyjne ceny są bez systemu instalacyjnego... Ważna precyzja. : Idea:


Jest w tytule: zakup paneli...

Problem z wycenami polega na tym, że cena materiałów, a co za tym idzie paneli, nie jest oddzielona od usług: zła negocjacja, zmiana negocjacji...

Ale przy cenie już znalezionej myślę, że mali profesjonaliści skorzystaliby na wspólnym zakupie.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/10, 19:14

Christophe napisał:bham twój link nie działa (odnosi się do indeksu innego forum) i jeśli tak myślę a priori, cena odczytana na a forum nic nie warte lub niewiele...

Każdy może powiedzieć: 0.5€/Wp tak na wietrze…

Proszę pokazać nam wycenę podpisaną przez sprzedającego z dnia...

Nie chcesz też zobaczyć koloru moich majtek? : Mrgreen: :D
zaczynam od nowa:
http://forum.forum-photovoltaique.fr/pr ... ht=kyocera
a jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z:
atmagyarfr@gmail.com lub zwracasz się do członka alex92

Widziane również na tym forum z tym samym pomysłem:
kto mógłby podać orientacyjną cenę paneli SOLON w ilości około 500 KWp? Złożyli mi oferty po 2,2 €, ale myślę, że biorą mnie za Amerykanina!

http://forum.forum-photovoltaique.fr/pr ... ight=solon

Teraz nie mogę dać ci żadnego dowodu, weź go takim, jaki jest, wierz lub nie, zagłębij się w to forum a zobaczysz inne ceny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/01/10, 19:24

O dobrze, że działa!

Tak myślałem... to nonsens! Jest jeszcze gorzej!

To nie jest cytat, żadna nazwa firmy, e-mail @gmail, a nawet strona internetowa…

Wtedy 100kW... można to zamówić na gmailu?

Przepraszam bham, ale nie wierzę w tego rodzaju reklamy!

Wciąż jednak pachnie to trochę oszustwem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 11/01/10, 16:21

Właśnie wróciłem od mojego sprzedawcy paneli fotowoltaicznych i rozmawialiśmy trochę o tym zamówieniu grupowym (po zapytaniu o cenę, które mu złożyłem)

Jeśli naprawdę mamy dużą ilość, proponuje dodać nasze zamówienie do swojego przy następnej dostawie.
Cena netto wyniosłaby około 1.8 €/Wp (przy obecnym kursie wymiany), a nawet możemy mieć nadzieję na nieco lepszą.
Cena dotyczy paneli 180Wp lub 190Wp, „made in china”, ale wyposażonych w niemiecką jakość ogniw Q.cells (zapewnił mnie, że to referencja w świecie fotowoltaiki)

Jest to cena netto, ale bez kosztów wysyłki we Francji metropolitalnej. Ci, którzy mieszkają w Paryżu lub w jego pobliżu, mogą odebrać sprzęt bezpośrednio od niego.
Mogę ewentualnie dostarczyć do tych, którzy mieszkają na wschodzie Francji w pobliżu osi Paryż-Nancy (i ewentualnie popchnąć do Alzacji)
Dla pozostałych konieczne będzie doliczenie do tej ceny kosztów przesyłki we Francji.
Najlepiej byłoby, gdybyś był gotowy do zatwierdzenia zamówienia i dokonania płatności przed końcem marca.

Potem wszystko zależy od Ciebie.
Zapewnił mnie, że import nie jest, szczerze mówiąc, skomplikowany, ale mimo wszystko trochę ryzykowny i że przede wszystkim należy zachować przejrzystość celną.
Mamy więc opcję, która wciąż jest interesująca. Jeśli zdecydujemy się przejść przez niego, albo bernard będzie mógł nadal zajmować się tym CGP (nie zamierzam wyrywać mu dywanu z nóg), albo ja jestem gotów się tym zająć.

PS: wysłano pm do Christophe'a, aby podać mu dane kontaktowe danego dostawcy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 11/01/10, 16:46

Zobaczyłem, przeczytałem, odpowiedziałem
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 11/01/10, 17:02

Witam,

Forhorse napisał:Jeśli naprawdę mamy dużą ilość, proponuje dodać nasze zamówienie do swojego przy następnej dostawie.
Cena netto wyniosłaby około 1.8 €/Wp (przy obecnym kursie wymiany), a nawet możemy mieć nadzieję na nieco lepszą.


Rzeczywiście też ciekawe. Co oznacza „duża ilość”?

Forhorse napisał:Cena dotyczy paneli 180Wp lub 190Wp,


Ważna jest dla mnie moc szczytowa na m2, aby ograniczyć koszty instalacji.

Jakiego rodzaju i jakiej powierzchni są te panele?

Jaki VAT?

Forhorse napisał:Mamy więc opcję, która wciąż jest interesująca. Jeśli zdecydujemy się przejść przez niego, albo bernard będzie mógł nadal zajmować się tym CGP (nie zamierzam wyrywać mu dywanu z nóg), albo ja jestem gotów się tym zająć.


PMC?

W przeciwnym razie nie mógłbym zrobić wszystkiego, wolę dalej szukać chińskich dostawców, aby mieć wiarygodne odniesienie cenowe dla wszystkich niezbędnych elementów.

Na chwilę obecną nie mam jeszcze kompletnej oferty od kilku dostawców, wymiany trwają długo bo zadaję dużo pytań :-)
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/01/10, 18:11

Forhorse napisał:Cena netto wyniosłaby około 1.8 €/Wp (przy obecnym kursie wymiany), a nawet możemy mieć nadzieję na nieco lepszą.

Więc Christophe wciąż jest tak samo sceptyczny?
Forhorse napisał:Cena dotyczy paneli 180Wp lub 190Wp, „made in china”, ale wyposażonych w niemiecką jakość ogniw Q.cells (zapewnił mnie, że to referencja w świecie fotowoltaiki)

Forhorse zajęłoby przynajmniej kartę techniczną i markę, abyśmy mogli zobaczyć, co to jest.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 11/01/10, 18:47

Uh tak, kiedy mówię cena netto, to nie zawiera podatku VAT.
Jeśli kupujesz jako osoba fizyczna, musisz oczywiście doliczyć 19.6% VAT. Za VAT na poziomie 5.5% to chyba nie jest możliwe, ten pan nie jest redaktorem, tylko sprzedawcą.

Z drugiej strony myślę, że w tym temacie, dla tych, którzy chcą się wyposażyć w network injection, najlepiej udać się do poważnego redaktora w domu.
Proponujesz mu sam zakup sprzętu i powierzasz montaż, więc nie ma problemu z uzgodnieniami i towarzystwem do umowy i podłączeniem do EFRR.
Możemy nawet popchnąć imadła dalej, prawdopodobnie przechodząc przez niego w celu zakupu paneli, ale u naszego dealera nagle może on sprawić, że skorzystasz z podatku VAT w wysokości 5.5%, ponieważ z pewnością może kupić HT od danego dealera.
Oczywiście potem to już nie jest budowa we własnym zakresie, trzeba jeszcze opłacić robociznę montera, ale na zakupie paneli sporo się zarabia.
Jest to rozwiązanie mieszane pomiędzy czystą samodzielną budową, a zakupem rozwiązania pod klucz...

Panele, o których mowa, są „bez marki”. Jak powiedziałem, tylko ogniwa to Q.cells, ale panele to klasycznie made in china.
Do charakterystyki proponowanych paneli oto, co można znaleźć na jego stronie


Typ ogniw fotowoltaicznych Monokrystaliczne
Rozmiar ogniw fotowoltaicznych 125 x 125 mm
Ilość ogniw fotowoltaicznych 72 (6 x 12)
Moc szczytowa (Pmax) 180Wp
Tolerancja mocy ±3%
Napięcie przy maksymalnej mocy (Ump) 36,73 V
Prąd przy maksymalnej mocy (Imp) 4.91A
Napięcie obwodu otwartego (Uoc) 44.30 V
Prąd zwarciowy (Isc) 5.20A
Sprawność ogniwa 17,5%
Wydajność modułu 14,8%
Maksymalne napięcie systemu 1000V DC
Współczynnik temperaturowy (Pmax) -0.47%/°C
Współczynnik temperaturowy (Uoc) -0.38%/°C
Współczynnik temperaturowy (Isc) +0.10%/°C
Puszka połączeniowa 900mm kable, 3 diody bocznikujące, klasa II TUV
Wymiary 1580mm x 808mm x 45mm
Waga 18 kg
Certyfikat IEC 61215
2 lata gwarancji na produkt
Gwarancja mocy przy 90% Pmax 12 lat
Gwarancja mocy przy 80% Pmax 25 lat


EDIT: małe wyjaśnienie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 11/01/10, 19:18

bham napisał:Więc Christophe wciąż jest tak samo sceptyczny?


Cóż, trochę mniej, przyznaję, ale nadal nie mam przed sobą ceny czarno na białym… więc… : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/01/10, 19:25

2 rzeczy:

1- Przejście przez rzemieślnika jest z pewnością dobrym pomysłem, ale znalezienie rzemieślnika, który zgodzi się wykonać operację bez marży, może być trudne. Ponadto ryzykuje, że odmówi, aby uniknąć kłopotów z ewentualną gwarancją lub problemem technicznym,...

2- Jeśli chodzi o gwarancje, te na 12 i 25 lat, to fajka, żaden z producentów, którzy je oferują, czyli prawie wszyscy, nie ma środków, by uszanować to, co mówią. Bo to implikuje, że trzeba już udowodnić, że nastąpił spadek produkcji, a potem dowiedzieć się, skąd on pochodzi, ewentualnie który panel jest uszkodzony. A jeśli udało nam się wyizolować kulawą kaczkę (kaczki), musimy przystąpić do wymiany w ramach gwarancji.
Jak myślisz, co ludzie powiedzą ci za 20 lat? Cóż, szanowny panie, dawno nie robiono takich paneli, a my nie mamy już ich na stanie, więc wystarczy je zostawić na dachu i odłączyć.

W przypadku 2-letniej gwarancji na sprzęt należy upewnić się, że jest to gwarancja producenta i obowiązuje w Europie, co nie zawsze ma miejsce w przypadku sprzętu, który pochodzi bezpośrednio z Chin, bez przechodzenia przez zatwierdzonego importera / przedstawiciel marki.

"Brak marki" jest moim zdaniem trochę irytujący, nie wiemy jak to jest zrobione, datasheet może nie odzwierciedlać rzeczywistości, nie wiemy czy moduły są posegregowane według błysków testowych.
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212