Rejestracja na grupowy zakup paneli słonecznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 06/01/10, 11:50

Forhorse napisał:Przepraszam, ale wiedza, czy osoba prywatna może dokonać instalacji odsprzedaży energii fotowoltaicznej, jest szczerze mówiąc nieistotna, prawda?
O ile wiem, nie jest to jedyna możliwa aplikacja do PV.

Jeśli taka debata jeszcze nie istnieje w Internecie forum, dobrze byłoby stworzyć go na marginesie tego tematu, aby skupić się tylko na zakupie tych paneli.


+10 ... Nie możemy wygrać na wszystkich punktach ... pierwszym celem zakupu grupowego jest przede wszystkim wyposażenie się w sprzęt w lepszej cenie, a nie inwestycja finansowa!

Potem, jeśli możemy zrobić obie rzeczy o wiele lepiej, ale to nie jest cel ... więc HS ...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 06/01/10, 12:28

Witam,
bham napisał:Zachowaj spokój Bernard 8)


Jestem nawet bardzo fajny, biorąc pod uwagę temperaturę ;-) Nie wywołuje informacji o moim stanie emocjonalnym z zdania, które go nie zawiera.

Chciałem tylko powiedzieć, żebyś przyniósł bardziej szczegółowe informacje, wiedząc, że umowy EDF i EFRR są dostępne online.

bham napisał:Jest to możliwe, ale można znaleźć podobne lub nieco wyższe ceny w znanych markach, które mają tę zaletę, że są bezpieczne.


Myślę, że w tej kwestii, która jest w temacie, bardzo pozytywnie byłoby przynieść te ceny. Osobiście nie wiem i nie ujawniają się w badaniach, które przeprowadziłem w Internecie.

bham napisał:problemy w Chinach to legion, między melaminą zawartą w mleku dla niemowląt lub ekologicznej soi, różnymi podróbkami i tak dalej, rząd chiński ciągnie wiele patelni w tyłek.


Jeśli polegasz na rządzie, który ocenia jakość pracy firmy i liczbę doniczek na mieszkańca ...
nie jesteśmy gotowi na eksport z Francji :-)
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/10, 14:38

Cześć Forhorse.
Jeśli chcesz zamówić cały pojemnik z panelami, aby uzyskać atrakcyjne ceny, musisz znaleźć klientów; i większość klientów będzie chciała odsprzedać tę energię elektryczną. Ludzie, którzy cię lubią, jedzą to, co produkują, są rzadkie.
Nie jest zatem wykluczone zadawanie tego rodzaju pytań i informowanie ludzi o możliwościach zakupu i zadawanie sobie pytania, wiedząc, że mogą odsprzedać. Ale rzeczywiście możemy otworzyć specjalny temat.

Słodki tyłek!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 06/01/10, 14:46

Nie na bham, ponieważ istnieje możliwość zarabiania na teledysku bez (tych gówna) dotacji, szczególnie jeśli dotkniesz go za 3 € Wc!

Widzę już 2 z których 1 jest natychmiast dostępny!

a) dostawa w 100% autonomicznego ogrzewania termodynamicznego, dobra ok, nie będzie się nagrzewać w nocy, ale przy dobrym przesunięciu fazowym lub niektórych akumulatorach wygładzających ... może to zrobić!

b) ładowanie pojazdów drogowych: opłaca się BEZ dotacji!

Z pewnością istnieje wiele innych zastosowań, które nie wymagają oficjalnego „ponownego wstrzyknięcia”!

Kopać, prawda?

ps: tak w przypadku tworzenia nowego tematu, ale wydaje mi się (do sprawdzenia), że mówiliśmy już o pliku połączenia EFRR i że istnieje skrzynka instalacyjna utworzona przez „prywatny”
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/10, 15:00

bernardd napisał:
bham napisał:Jest to możliwe, ale można znaleźć podobne lub nieco wyższe ceny w znanych markach, które mają tę zaletę, że są bezpieczne.


Myślę, że w tej kwestii, która jest w temacie, bardzo pozytywnie byłoby przynieść te ceny. Osobiście nie wiem i nie ujawniają się w badaniach, które przeprowadziłem w Internecie.
Bernard, mieliśmy już wymianę cen na inny post (nie wiem, który), gdzie mówiłem o Kyocera za 1,90 € / Wp, myślę, więc pomyślałem, że pamiętasz.
bernardd napisał:
bham napisał:problemy w Chinach to legion, między melaminą zawartą w mleku dla niemowląt lub ekologicznej soi, różnymi podróbkami i tak dalej, rząd chiński ciągnie wiele patelni w tyłek.


Jeśli polegasz na rządzie, który ocenia jakość pracy firmy i liczbę doniczek na mieszkańca ...
nie jesteśmy gotowi na eksport z Francji :-)
Czy muszę ci przypominać o tym, co powiedziałeś?
bernardd napisał:Z pewnością jest to ważny problem, ponieważ zakup odbywa się w Chinach. Ale chiński dostawca nie jest bardziej zainteresowany byciem źle postrzeganym niż inny. Ponadto to jego rząd nie chce opowieści, a konsekwencje mogą być poważne dla tych, którzy stracą twarz.


Bernard, podsumowując, moja osobista sprawa wygląda następująco: mogę umieścić panele o wysokości od 8 do 10 m na panelu dachowym pod kątem 45 °, więc dla mnie nie ma mowy. I dopóki nie znajdę dekarza, który zgodzi się mnie zapytać, nie kupię bezpośrednio.
Jeśli więc interweniuję w tym poście, to przede wszystkim zwrócę uwagę (waszą) na kwestie, które wydają mi się niezbędne. Teraz widzę, że doprowadzi to do opinii i kontr-opinii, więc rób, co chcesz i powodzenia przy zakupie grupy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 06/01/10, 15:08

1.90 € / Wp ???

Czy znalazłeś katalog Świętego Mikołaja? : Mrgreen:

Ponieważ tutaj jest https://www.econologie.com/forums/infos-et-a ... 10-40.html jest zainstalowany 7.8 € / Wp ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/10, 15:18

Christophe napisał:Nie na bham, ponieważ istnieje możliwość zarabiania na teledysku bez (tych gówna) dotacji, szczególnie jeśli dotkniesz go za 3 € Wc!

Widzę już 2 z których 1 jest natychmiast dostępny! ....
Kopać, prawda?


Tak, tak, ale Twoje dwa rozwiązania są nadal trochę bardziej „techniczne” niż odsprzedaż, ponieważ musisz dodać baterie, a także sprawdzić, jakiej mocy potrzebujesz.

A przy 3 € / Wp nadal daje ci zestaw 3KWp przy 9000 €. Nawet jeśli pozwala to zaoszczędzić na paliwie samochodowym lub na ogrzewaniu, 9000 XNUMX EUR musi już zostać wyjęte, a następnie, aby były opłacalne, ponieważ nadal musisz o tym mówić, ben tintin ...

Odsprzedając RSI za 9000 € wynosi 6 lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostarczyć samochód elektryczny lub ogrzewanie, jeśli moc jest wystarczająca.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 06/01/10, 15:24

bham napisał:Bernard, mieliśmy już wymianę cen na inny post (nie wiem który), gdzie mówiłem o Kyocera za 1,90 € / Wp Myślę, więc pomyślałem, że pamiętasz


Przepraszamy, nie zanotowałem tej ceny :-( czy masz link?

To naprawdę nie jest złe. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć mniej niż 1 € / Wp, zanim panele drukowane (typ nanosolarny) pojawią się na rynku w 2011 r. Normalnie.

Ponieważ 1 € / Wp jest dla mnie konkurencyjnym punktem progowym dla panelu słonecznego.

bham napisał: Czy muszę ci przypominać o tym, co powiedziałeś?


Przepraszam, nie rozumiem. Pozostawienie elementów niejawnych jest moją obsesją w dyskusjach w forum...

bham napisał:Bernard, podsumowując, moja osobista sprawa wygląda następująco: mogę umieścić panele o wysokości od 8 do 10 m na panelu dachowym pod kątem 45 °, więc dla mnie nie ma mowy. I dopóki nie znajdę dekarza, który zgodzi się mnie zapytać, nie kupię bezpośrednio.


45 ° czy to właściwy średni kąt we Francji? Ale łamanie dachu jest przerażające. Czasami lepiej jest zbudować garaż o powierzchni 20 m2 ;-) Jest to odpowiedni rozmiar z panelami o mocy 250 W, aby osiągnąć 3 kW!

bham napisał:Jeśli więc interweniuję w tym poście, to przede wszystkim zwrócę uwagę (waszą) na kwestie, które wydają mi się niezbędne. Teraz widzę, że doprowadzi to do opinii i kontr-opinii, więc rób, co chcesz i powodzenia przy zakupie grupy.


Dziękuję.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/01/10, 15:26

Christophe napisał:Nie na bham, ponieważ istnieje możliwość zarabiania na teledysku bez (tych gówna) dotacji, szczególnie jeśli dotkniesz go za 3 € Wc!

Widzę już 2 z których 1 jest natychmiast dostępny!

a) dostawa w 100% autonomicznego ogrzewania termodynamicznego, dobra ok, nie będzie się nagrzewać w nocy, ale przy dobrym przesunięciu fazowym lub niektórych akumulatorach wygładzających ... może to zrobić!

b) ładowanie pojazdów drogowych: opłaca się BEZ dotacji!

Z pewnością istnieje wiele innych zastosowań, które nie wymagają oficjalnego „ponownego wstrzyknięcia”!

Kopać, prawda?
Oczywiście, prawie nie mam połączenia z siecią, a już stwierdziłem, że kafelki wokół moich paneli są nieestetyczne ...
: Lol:
Istnieje inna możliwość odsprzedaży energii elektrycznej, zwana „odsprzedażą nadwyżki”.
Obejmuje to wytwarzanie i wykorzystywanie energii elektrycznej na własny użytek oraz odsprzedaż jedynie „nadwyżkowej” części energii elektrycznej.
Samodzielny falownik (który może działać bez prądu sieciowego), taki jak ten, o którym mówiliśmy w innym poście, jest zatem pożądany, ponieważ pozwala mieć własną energię elektryczną, nawet w przypadku braku sieci.
Dane te nabierają pełnego znaczenia w chwili, gdy Bretania jest na krawędzi cięcia.
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/10, 15:29

Christophe napisał:1.90 € / Wp ???

Czy znalazłeś katalog Świętego Mikołaja? : Mrgreen:

Ponieważ tutaj jest https://www.econologie.com/forums/infos-et-a ... 10-40.html jest zainstalowany 7.8 € / Wp ...


to jest właśnie znalazłem wiadomość, uff!
Cytat:
Kyocera KD 180W w partiach po 100 kW w niewiarygodnej cenie !!!!

na każde żądanie: w .....

dla informacji przy okazji: cena <1,90 € / W bez VAT z dostawą do Francji

widziany http://forum.forum-photovoltaique.fr/pr ... ht=kyocera
tam: https://www.econologie.com/forums/post153478.html#153478
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272