Jak myślisz, co to za silnik?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
grubas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/12/09, 18:14
Lokalizacja: Aisne

Jak myślisz, co to za silnik?




przez grubas » 08/12/09, 20:29

bonjour,

W [img] s celu przekształcenia go (jeśli to możliwe) w generator kupiłem z drugiej ręki silnik ARDAM.
Charakterystyka na etykiecie silnika:

MOT ASYN 1-50hz

V220 CLE Rot Cage
---------------------------------
TYP 300 CII / EGXI
---------------------------------
WATT 180 60
----------------------------------
RPM 2750 41a
---------------------------------
A 3 1
---------------------------------
cond
µF 55 9
----------------------------------
cond
V 275 400
---------------------------------
Serwis S1 S1

2 czerwone i 2 czarne przewody dochodzą odpowiednio do czegoś, co wygląda jak 2 kondensatory

4 przewody (biały brązowy zielony niebieski) dochodzą do domina

Wewnątrz na „dnie” silnika „widelec” połączony przewodem
styka się z wirnikiem poprzez dużą podkładkę (kolektor?) przymocowaną do wirnika.

Podczas demontażu ani wirnik, ani stojan nie są namagnesowane (oba muszą być zasilane energią elektryczną, aby wywołać magnetyzm? Lub wystarczy zasilić tylko wirnik, stojan integralny z obudową stanowi uzwojenie).

Kiedy kręcę wirnikiem, z 4 drutów domina nie wydobywa się żaden „sok”, z drugiej strony coś wydaje się „przyklejać” do wnętrza i wydaje „klik” przy zwalnianiu.

Krótko mówiąc, jakie jest zastosowanie tego typu silnika? czy można go przekształcić w generator? Jak? ”Lub„ Co?

Próbowałem przekazać zdjęcia, ale są za duże lub uszkodzone! (Spróbuję ponownie)

Z góry dziękuję ekonologom, którzy dotykają elektryczności i są już bardzo poszukiwani
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 08/12/09, 20:46

dobry wieczór fatfreddy
Kiedy kręcę wirnikiem, z 4 drutów domina nie wydobywa się żaden „sok”, z drugiej strony coś wydaje się „przyklejać” do wnętrza i wydaje „klik” przy zwalnianiu.

Krótko mówiąc, jakie jest zastosowanie tego typu silnika? czy można go przekształcić w generator? Jak? ”Lub„ Co?

silnik jednofazowy ze stykiem odśrodkowym, 1 mieszkanie rozruchowe i stałe mieszkanie.
1 uzwojenie rozrusznika i jednofazowe
bardzo trudne do przystosowania do wykonania generatora

a biorąc pod uwagę moc 180 w, naprawdę nie wiem, co można z tym zrobić :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 08/12/09, 22:20

Teoretycznie wszystkie obracające się maszyny są odwracalne ... ale tutaj szczerze mówiąc trudno będzie wykonać generację. Przyznaję, że nawet nie wiem, jak to zrobić.
Już dla silnika trójfazowego klatkowego jest to trudne, a następnie dla silnika mono :zaszokować:
0 x
grubas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/12/09, 18:14
Lokalizacja: Aisne

dziękuję




przez grubas » 10/12/09, 10:28

ok, dziękuję za twoje odpowiedzi, kupiłem te rzeczy naprawdę od ściany
(2 euro) Jeśli nadal masz cierpliwość, aby mi odpowiedzieć, czy możesz mi powiedzieć, czy zaryzykuję coś spalonego, podając domonino 4 drutów trochę „z mankietu”.
Zrozumiałeś, że nie wiedziałem nic o elektryczności, tylko o
przeglądanie forums Wnioskuję, że są (mogą być) 2 przewody do zasilania napięciem 220 V, aby wytworzyć magnetyzm w wirniku (przez "widełki" stykające się z wirnikiem) i dwa pozostałe do zasilania nie ???
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: dziękuję




przez Alain G » 10/12/09, 14:01

fatfreddy napisał:ok, dziękuję za twoje odpowiedzi, kupiłem te rzeczy naprawdę od ściany
(2 euro) Jeśli nadal masz cierpliwość, aby mi odpowiedzieć, czy możesz mi powiedzieć, czy zaryzykuję coś spalonego, podając domonino 4 drutów trochę „z mankietu”.
Zrozumiałeś, że nie wiedziałem nic o elektryczności, tylko o
przeglądanie forums Wnioskuję, że są (mogą być) 2 przewody do zasilania napięciem 220 V, aby wytworzyć magnetyzm w wirniku (przez "widełki" stykające się z wirnikiem) i dwa pozostałe do zasilania nie ???



grubas

Nie trać czasu na ten silnik!

Nawet jeśli uda ci się stworzyć z nim generator, wynik będzie tak zły, że go porzucisz.

Znajdź szczotkowany silnik prądu stałego, który przynajmniej będzie działał, nawet jeśli wydajność nie jest świetna.

Co planujesz zrobić z genem?

Turbina wiatrowa?


:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 325