Porady dla małych turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 30/12/09, 11:49

Cóż, tutaj trochę się „kręci”, wiatr wieje dziś rano w moim domu tylko z prędkością 7 km/h, 14 km/h według sondy pogodowej Lille. Więc to nie jest straszne. minął prawie 1 miesiąc odkąd zainstalowałem turbinę wiatrową, 1 miesiąc odkąd nie przekroczyłem 10/12km/h wiatru : Evil: podczas gdy w listopadzie puszczało pełną parą, to irytuje, nawet latem miałem więcej wiatru.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Batbat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/12/09, 21:18
Lokalizacja: Lotaryngia - Domgermain

MW 400 Lotaryngia




przez Batbat » 30/12/09, 12:16

Tutaj wiatr wieje z prędkością 10-20 km/h w , dostarcza średnio 1 do 2 amperów, na razie jest jeszcze dość słaby, ale nie ustanie przez 2 dni :)
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 30/12/09, 12:55

Batbat, jak wysoko go umieściłeś? czy jesteś dobrze zlokalizowany? Przydałoby się czasem małe zdjęcie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 30/12/09, 14:24

Przepraszam za ten mały off-topic: czytałem wszędzie wiele komentarzy na temat braku wiatru, który często powoduje, że małe turbiny wiatrowe są nieproduktywne. Aby przeprowadzić mały eksperyment, zrobiłem sobie małą turbinę wiatrową z 2 przeciwbieżnymi wirnikami: jeden obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a drugi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Byłem zaskoczony, widząc, że ostrza obracają się idealnie przy każdym lekkim wietrze. W rezultacie względna prędkość obrotowa jest prawie podwojona.
Czy wiesz, czy istnieją małe turbiny wiatrowe wykorzystujące tę technologię?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Batbat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/12/09, 21:18
Lokalizacja: Lotaryngia - Domgermain

position




przez Batbat » 30/12/09, 14:44

Darwenn,

wiatrak stoi na 3m maszcie na dachu domu, nie mam możliwości postawienia go gdzie indziej, na pierwszym zdjęciu MW-400 na swoim maszcie, to jedyne zdjęcie jakie mam w tej chwili, na drugim air-x (maszt miał wtedy 6m).

po lewej stronie jest ściana sąsiedniego domu na wysokości około 4m (zdjęcie z dzwonnicą) to ona według mnie jest odpowiedzialna za turbulencje, ma problem z dostosowaniem się do kierunku wiatru i ma tendencję do ciągłego skręcania z prawej strony na lewą: S

https://www.econologie.info/share/partag ... OecMQt.JPG

https://www.econologie.info/share/partag ... Wz7aUg.JPG
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 30/12/09, 19:09

Witam,

Grelinette napisał:Przepraszam za ten mały off-topic: czytałem wszędzie wiele komentarzy na temat braku wiatru, który często powoduje, że małe turbiny wiatrowe są nieproduktywne. Aby przeprowadzić mały eksperyment, zrobiłem sobie małą turbinę wiatrową z 2 przeciwbieżnymi wirnikami: jeden obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a drugi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Byłem zaskoczony, widząc, że ostrza obracają się idealnie przy każdym lekkim wietrze. W rezultacie względna prędkość obrotowa jest prawie podwojona.
Czy wiesz, czy istnieją małe turbiny wiatrowe wykorzystujące tę technologię?


Nie uważam tego za nie na temat: myślę, że to bardzo dobre pytanie. Ale tak naprawdę nie widzę, co to dałoby poziomowi generatora. Ponieważ jeśli to zbyt skomplikowane, równie dobrze możesz wziąć 2 turbiny wiatrowe jedna za drugą. I w tym przypadku nie jestem pewien, czy jest to tańsze niż zwiększenie jego rozmiaru za pomocą jednego generatora nieco większego, ponieważ wydaje mi się, że pamiętam, że moc potencjalna jest więcej niż proporcjonalna do średnicy ...

Właśnie znalazłem cela...

Interesujące byłoby jednak dokładne zmierzenie prędkości, aby zobaczyć, czy jest podwójne, czy też występuje niewielka strata.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/12/09, 20:16

Co byłoby bardzo interesujące.
Szczytem byłoby zbudowanie generatora wiatrowego poprzez połączenie części wewnętrznej ze śmigłem, a części zewnętrznej z drugim śmigłem. Względna prędkość obrotowa zostałaby podwojona mechanicznie.
Więc jeśli jedno śmigło obraca się z prędkością 10 obr./min, a drugie z prędkością 10 obr./min w przeciwnym kierunku, generator obraca się przy różnicy obrotów między wirnikiem a „stojanem” 10-(-10) = 20 obr./min.
Turbina wiatrowa byłaby wydajna przy słabszym wietrze, a ponadto nie zmienia to maksymalnej prędkości obrotowej każdego śmigła.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 30/12/09, 21:04

Dobrze zrozumiał przemianę stojana w wirnik wraz ze wzrostem prędkości względnej.

Nie zrozumiałem, gdzie podłączasz przewód elektryczny, aby wydobyć energię elektryczną? Jest problem z techno, może łożysko przewodzące?
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 30/12/09, 21:06

Jutro robię testy, żeby postawić nowy maszt (pusty, żeby wszystko sprawdzić), wiatrak będzie na prawie 7 metrach, już będzie dużo lepiej. Dobrą wiadomością jest to, że w zależności od prognozy pogody spodziewany jest jutro wiatr o prędkości 60/70 km/h (a także śnieg, będzie dobry dla palców podczas majsterkowania).
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 30/12/09, 21:11

Zwróć szczególną uwagę na siebie, wspinanie się na 7-metrowy maszt przy wietrze wiejącym z prędkością 60 km/h, niezbyt...
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241