Porady dla małych turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/12/09, 14:31

darwenn napisał:Rozwiązanie ? mała turbina wiatrowa 400w 6 łopat. A najlepsze jest to, że zapłaciłem za niego nowego, z gwarancją na 1 rok za 500 euro (promocja, potem wróciło do 600 euro). Zintegrowany regulator 6 łopatek, hamulec elektroniczny i plan podłączenia wyłącznika stopu.


Myślę o aspekcie ekonomicznym.

Kiedy w innym wątku widzimy złożoność grupy generatorów diesla za 800 €, w porównaniu ze złożonością turbiny wiatrowej i jej mocą szczytową, pozostaje mi trochę zamyślony...

Interesujące będzie również zobaczenie rzeczywistej produkcji w ciągu 1 roku w odniesieniu do mocy szczytowej i w odniesieniu do panelu słonecznego. Zrozumiałem, że głównym celem jest możliwość produkcji, gdy bezpośrednie słońce nie jest dostępne.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 25/12/09, 16:43

Nie widzę nic nieproporcjonalnego pomiędzy tymi 2, ten ma 3000w ale trzeba dać mu paliwo i olej i wytrzyma 2000 lub 4000h

drugi ma tylko 400w max i średnio mniej ale wytrzyma długo nic nie zużywając i przy pierwszej awarii za kilka lat będzie łatwo go naprawić

gdy zepsuje się silnik diesla, konieczna będzie wymiana części, których nie da się znaleźć lub są tak drogie, że pójdą na złom
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/12/09, 17:43

Witam,

chatelot16 napisał:Nie widzę nic nieproporcjonalnego pomiędzy tymi 2, ten ma 3000w ale trzeba dać mu paliwo i olej i wytrzyma 2000 lub 4000h


Zgadzam się co do różnic w kosztach operacyjnych, dlatego zależało mi na poznaniu średniej produkcji energii, aby móc to określić ilościowo.

Ale nie oceniałem tej dwójki, po prostu mówiłem o moim stanie zamyślenia, który znam całkiem dobrze, ponieważ dotyczy mnie :-)

Dzięki temu forum i podczas tych 2 równoległych dyskusji, za które mimochodem dziękuję uczestnikom, uświadomiłem sobie zasadniczą różnicę w cenie rynkowej, o której nie wiedziałem i której nie mogę uzasadnić kosztem wytworzenia. Już sama różnica w cenie za kilogram musi robić wrażenie.

Po prostu, żeby zrobić turbinę wiatrową, może powinienem kupić generator z grupy Diesel, a łopaty z drugiej :-)

Ponieważ zwykle generator o mocy 3 kW jest droższy niż generator o mocy 0,4 kW, a łopaty mogą mieć złożony kształt do opracowania w projekcie, ale są łatwe do formowania w produkcji masowej. Czy nie powinniśmy już rozpocząć masowej produkcji?
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 25/12/09, 18:12

Nie wiem o co chodzi z tym agregatem prądotwórczym z silnikiem Diesla (z pewnością jest to kolejny temat, o którym nie czytałem forum) ale jeśli planujesz odzyskać generator 3kW z tej grupy na turbinę wiatrową to upewnij się jaki potencjał wiatru masz tam gdzie chcesz go umieścić, bo przy takiej mocy turbina wiatrowa nie może mieć średnicy 1m : Chichot: i nagle, aby wytresować bestię, będziesz potrzebował dobrego, stałego wiatru, w przeciwnym razie nie będzie to w ogóle opłacalne, jeśli bestia nie będzie się obracała lub obracała się za mało.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 25/12/09, 18:18

masa i co za tym idzie cena alternatora zależy przede wszystkim od momentu obrotowego, a nie od mocy

ponieważ alternator turbiny wiatrowej obraca się dość wolno, jest on również ciężki przy niższej mocy

gorzej poniżej pewnej prędkości wzbudzenie cewkowe zjadałoby więcej niż wytwarza, więc potrzebujesz magnesów trwałych droższych niż żelazo i miedź w normalnym alternatorze

ale po co upierać się przy produkcji alternatorów bezpośrednio połączonych z turbiną wiatrową?

w przypadku wzmacniacza biegów wystarczyłby znacznie tańszy alternator

unikając pułapek w postaci alternatorów samochodowych, które są zbyt źle wykonane... zbyt grube żelazo i ogromne straty w postaci prądów wirowych...

Czasami sprzeciwia się hałasowi wzmacniacza biegów: są też paski zębate, które krytykuję ze względu na rozmieszczenie silników, ale które są bardzo dobre dla małych turbin wiatrowych!

wszystkie paski, które w samochodach są systematycznie wymieniane po 100 000 km, mogłyby jeszcze długo służyć w turbinach wiatrowych: jak się zepsują, to nikomu nie zaszkodzi
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/12/09, 19:31

darwenn napisał:Nie wiem o co chodzi z tym agregatem prądotwórczym z silnikiem Diesla (z pewnością jest to kolejny temat, o którym nie czytałem forum)


Tak, przepraszam, że nie podałem tego linku:
[url]https://www.econologie.com/forums/grupa-generatorów-hvb-dla-domu-t8940-120.html
[/ Url]

To jest post Sima z 16:00.

darwenn napisał:ale jeśli planujesz odzyskać generator 3 kW z tej grupy do budowy turbiny wiatrowej, upewnij się, jaki potencjał wiatru masz w miejscu, w którym chcesz go umieścić,


Umieściłem :-) po (przepraszam, mam tylko odruchy ASCII). Ale nie było to jasne, powiedziałem, że dla przykładu, nie mam zamiaru tego robić.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Batbat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/12/09, 21:18
Lokalizacja: Lotaryngia - Domgermain

Turbina wiatrowa SDC




przez Batbat » 25/12/09, 20:29

Witam,

Niedawno zamówiłem turbinę wiatrową w firmie SDC, jest to rzeczywiście sprzedawca we Francji.

Materiał ma jako odniesienie „MW-400” dla modelu 400W. Wyszukując w Google, można znaleźć więcej informacji.

http://www.macro-wind.com/MW400.htm

Miałem AIR-X400 przez rok, prawdziwa męka, gwizd nie do zniesienia, tak że 500 m dalej było słychać hałas naprawdę za dużo.

Wyjaśniam, że jestem w Lotaryngii, w sercu wioski, a wiatry są zbyt słabe dla AIR X.

Wracając do turbiny wiatrowej SDC, od wczoraj stoi ona na swoim miejscu, zaczyna się kręcić i dziwnie... nie słychać :) Przyznam, że jestem w tej chwili zdumiony.

Więcej wkrótce!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/12/09, 20:59

Dzięki Batbat!

Strona jest bardzo prosta i bardzo interesująca: wydaje się, że naprawdę jest ukierunkowana na 1 rodzaj produktu.

Czekamy na opinie na temat Twojej instalacji :-)

Czy to wersja 12V czy 24V? Na miejscu jest napięcie 24 V.
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 25/12/09, 21:06

Dziękuję za stronę, jest spoko, jest już sporo informacji na temat tej turbiny wiatrowej. Tak, to prawda, że ​​turbina wiatrowa jest bardzo cicha, nawet gdy obraca czasze do dołu. Osobiście to hałas wytwarzany przez air x (oprócz jego ceny) sprawił, że go nie kupiłem. Przy mocy równej powietrzu x mamy znacznie niższą cenę, ciszę i dodatkowo 6 łopatek do obracania przy słabszych wiatrach. Informuj nas o swojej instalacji.

Jest to napięcie 24 V, które jest przedstawione na ich stronie. Zastanawiam się, czy podobnie jak w przypadku wielu małych turbin wiatrowych, nie jest to wewnętrzny przełącznik, który daje wybór pomiędzy 12 a 24 V na wyjściu. Wyślę im e-mail z prośbą o dokumentację techniczną, zawsze się przyda. Typ to zatem MW400 (marka MacroWind). Dziękujemy za informację.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 30/12/09, 10:52

Witaj Darwennie,

Jak się ma dzisiaj Twoja turbina wiatrowa?

Bo biorąc pod uwagę wiatr w okolicy, wróciło jak w 1999...
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 299