Co sądzisz o tym silniku? Domowa kogeneracja!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 30/11/09, 16:51

Citro napisał:Producenci zestawów CNG są często ci sami, jak producenci zestawów LPG.

Zmień tylko:
- Zbiornik przy 200 barach w przypadku CNG w porównaniu do 8 barów w przypadku LPG
- reduktor wstępny CNG (nie występuje w przypadku LPG)
- Komputer wtrysku bo schematy spalania trochę się różnią...


O, dziękuję, nawet nie wiedziałem, że istnieją zestawy CNG. :zaszokować:

Czyli jeśli podsumowujemy tryb CNG w domu na bazie silnika benzynowego CNG kited jest to możliwe i nie ma potrzeby stosowania 200 barowego zbiornika (prawdopodobnie drogiego)!

Jednak jego osiągi i niezawodność będą gorsze od przemysłowych silników gazowych elektrowni cieplnych (kogeneracyjnych lub nie) pochodzących z silników Diesla.

Chętnie oszacowałbym opłacalność takiego montażu!

Ile nowego „all-inclusive” kWh gazu w GDF?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 30/11/09, 21:21

Did67 napisał:
Christophe napisał:
b) Kogeneracja na LPG/butan propan to ekonomiczny nonsens...

.


1) Moc: tak, nie obliczyłem; to nawiązanie do Twojego 3-cylindrowego silnika widzianego w stanach wzbudziło moją reakcję i zmyliło...

2) Nie mówiłem o LPG do coge, ale o gazie (np. propan w zbiorniku – po co płacić podatki, skoro nie jeździ się po drogach?). Chciałem tylko powiedzieć, że 3-cylindrowa benzyna musi mieć możliwość łatwego przystosowania się do zasilania gazem, ponieważ mój jest na LPG i jeździ bardzo dobrze. I jest dużo czyściej.

3) Dlaczego możliwa byłaby kogeneracja oleju napędowego, a nie silników benzynowych? Musisz mi to wyjaśnić. Nie mogę znaleźć tak oczywistego powodu... (gaz do ogrzewania, oczywiście nieopodatkowany TIPP).

I byłoby znacznie czyściej! Czy widzieliście kiedyś te małe chińskie diesle kręcące się i co plują???? (są bardzo powszechne w Afryce, gdzie ożywiają pompy, młyny itp.. Zawsze z małą chmurą cząstek na wylocie!). Katastrofa ekologiczna, ale niezniszczalna, to prawda!


Cześć, Did67!

Można używać gazu ziemnego do napędzania małego silnika benzynowego, o ile jest on używany w kotle, dlaczego nie produkować prądu i ciepła.

Małe chińskie silniki wysokoprężne przedstawione w filmie zostały zatwierdzone w Kalifornii, więc nie zanieczyszczają środowiska, a poza tym są zasilane biodieslem, mogą być również zasilane dobrze przefiltrowanym i podgrzanym olejem roślinnym pochodzącym z recyklingu.

Model na filmie ma moc od 22 do 25 KM na pojedynczy cylinder, całkiem nieźle, pompa wtryskowa jest regulowana.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/11/09, 21:37

Christophe napisał:Ile nowego „all-inclusive” kWh gazu w GDF?
W Bordeaux, przy 25% wzroście mojego abonamentu za 6 kWh i zużyciu prawie 17.000 XNUMX kWh na moim rocznym rachunku w lutym;

Cena kWh gazu wraz z podatkiem wynosi 0,0653 €.

Zużycie gazu w moim mieście spowoduje emisję 6,5 tony CO2 w ciągu jednego roku. :?
0 x
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 03/12/09, 23:04

:D

Ten silnik to metronom :zaszokować:

90 dB przy 1500 obr./min : Evil:

Teraz myślę o wymiennikach i izolacji akustycznej...

Będzie to oczywiście olej roślinny lub rzepakowy : Mrgreen:
0 x
Zrób to sam ...
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 03/12/09, 23:49

Dziękuję.

Do wszystkich, ale mam mały problem z podążaniem za tobą :|

: Mrgreen:

Celem jest recykling oleju i rzepaku 8)


Niech żyje larzac i (...) Dobry sposób na życie bez stresu : Mrgreen:
0 x
Zrób to sam ...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/12/09, 16:23

Dla domu, który dziś ogrzewany jest gazem lub olejem, wówczas ciekawa jest wymiana kotła na silnik gazowy lub olejowy, ponieważ tyle samo spalimy paliwa kopalnego, ale też odzyskamy prąd. Wystarczy, że zakup i utrzymanie silnika zostaną opłacone z dodatkowo wyprodukowanego prądu, którego się nie wygra...

Wykorzystanie odzyskanego oleju jest od razu bardziej opłacalne, ale nie będzie dla każdego.

W porównaniu do spalania pelletu drzewnego, myślę, że pellet wygrywa, zwłaszcza gdy ceny spadają.

Ale nie mogę się doczekać niezawodnego małego silnika parowego wytwarzającego moc elektryczną od 1 do 10 kW, ciepło pozostałe do podgrzewania wody i ogrzewania, parę podgrzewaną albo przez koncentratory słoneczne, albo przez pelety z biomasy, a wysokość maszyny do pelletu domu, za wszystkie odpady organiczne... Pomarzyć zawsze możemy :-)
0 x
A bientôt!
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 13/12/09, 21:11

Zdjęcie pary....

Że wyjdę za mąż: mrgreen:

[Img] https://www.econologie.info/share/partag ... kHhNDf.JPG [/img]

Jest Taffe!
0 x
Zrób to sam ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110