Wytwarzania numery samochodu i środowiska!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Wytwarzania numery samochodu i środowiska!




przez Christophe » 05/11/09, 18:13

W końcu udało mi się zdobyć kilka osób (prawdopodobnie tajna obrona, ponieważ nigdy nie udało mi się znaleźć źródeł publicznych od 2000 !!) dotyczących wpływ produkcji samochodu na środowisko!

Cóż, pochodzi z magazynu BMW (przepraszam Flytox!) I dlatego niekoniecznie jest „bezstronny”, ale przynajmniej daje pewien pomysł.

Oto kilka liczb, które zostały podane (analizy poniżej):

- CO2: w latach 10 CO2 na samochód wyprodukowany przez grupę BM spadł o 28% przechodząc do ton 0.84 CO2 / samochód

- Energia elektryczna: w latach 10 zużycie energii spadło o 26% do 2780 kWh / samochód

- Lotne związki organiczne (farby, obróbka powierzchni ...): redukcja 37%: 2.36 kg LZO / samochód (w zestawie także WWA) http://fr.wikipedia.org/wiki/Hydrocarbu ... lycyclique

- Woda: w latach 10 prawie 50% redukcji do 640 L na samochód.

Co powinniśmy zachować z tych danych za lata 2008-2009? (uwaga dotyczy przeciętnie BM i w zależności od „ich źródła” może się znacznie różnić w zależności od miejsca produkcji, co ma być potwierdzone przez inne źródła)?

- Woda: w przybliżeniu 40-50% masy pojazdu (wcześniej 100%)

- Elektryczność: 2780 kWh = 7500 kWh EP w przybliżeniu lub 750 L oleju opałowego do zrobienia (6L / 100): 750 / 6 * = 12 500 km (Miałem na myśli 30 na 40 000 km, co powinno być prawdą przez jakiś czas)

- CO2: około 50% masy pojazdu


Niemniej jednak od razu widzimy, że istnieje coś, co nie przylega !!

Rzeczywiście, w Niemczech (gdzie produkuje się większość BM) elektryczna kWh emituje 0.6 kg CO2. Zatem 2780 kWh energii elektrycznej emituje 2780 * 0.6 = 1 668 kg CO2.

Zakładam zatem, że wyświetlany CO2 jest odrzucany bezpośrednio przez fabryki BM (odlewnia w przeważającej części ...)! Konieczne byłoby zatem zwiększenie o 1.7 T 0.84 T i dlatego natrafilibyśmy na około 2.5 ton CO2 / wyprodukowanego samochodu! 2500 kg CO2 ca oznacza przy 140 g / km około 18 Przejechany 000 km !!

Więc zmień samochód (premia za złomowanie, eko-premia za moje korony ...) pod pretekstem, że to ponoć „zielony” gest będzie musiał mi to ponownie udowodnić!

Oto raport „zrównoważony rozwój BM” (dużo propagandy, ale to lepsze niż nic): https://www.econologie.info/share/partag ... 55DJQS.pdf

„Odpowiedzialny” portal BM: http://www.bmwgroup.com/responsibility/

Temat pokrewny: https://www.econologie.com/forums/voitures-c ... t8710.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 03 / 10, 15: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/11/09, 18:24

Sztuczka nie polega na tym, ile kilometrów pokonamy za pomocą tego C02, ale ile kilometrów będziemy musieli pokonać, aby różnica w zużyciu między starym a nowym samochodem była dodatnia.
Jeśli zdobywamy 20 g na km między samochodami 2, przechodzimy z 18000 km do 126000 km (7x18000), aby zużycie paliwa pokrywało CO2 emitowane przez produkcję pojazdu.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 05/11/09, 18:34

Tak, oczywiście Océano, ale to nie było celem tych obliczeń! Wystarczy powiedzieć, że na 0.0 km twój samochód wykonał już równowartość 18 000 km odrzucenia w CO2 ... Oczywiście to średnia!

Inny członek, nie wiem kto, w prawdziwych przypadkach rozważał, że musi to zrobić 180 000 km, aby „zarabiać na CO2” nowy samochód (podobno „czysty z CO2”) w porównaniu ze starym ...

Więc CO2 tutaj, CO2 tam ... Naprawdę nie dbamy o nasze usta, ale nic nie jest za mało dla producentów samochodów ...

CO2 stał się głównie argumentem marketingowym ... aby sprzedać więcej samochodów !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/11/09, 18:41

Czy w swoich obliczeniach CO2 uwzględniają produkcję elementów samochodu.
Stal wyprodukowana w Chinach i ponownie importowana.
Tworzywa sztuczne, elektronika ...

Czy to CO2 podczas produkcji czy całkowity CO2? Ponieważ w tym przypadku im bardziej delokalizujemy, tym więcej jest transportu, a zatem więcej emitowanego CO2 ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 05/11/09, 18:57

Ze wszystkich elementów, których nie znam, ale z silnika tak! Czy teraz każda śruba jest brana pod uwagę? Nie wiem!

Musisz przeszukać stronę, którą podałem powyżej ... może jest wszystko, czego chcemy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/11/09, 22:32

: Arrow: Nie lubię być adwokatem diabła, ale cytując mój przypadek, obliczyłem rzeczywistą emisję CO2 z moich sedanów LPG (sprzedałem jedną w tym roku), a na 90.000km są na 228g / km
:zaszokować:
O ile nie wymienisz swojego pojazdu na 4x4 lub inny pickup, łatwiej jest zrobić lepiej w nowym, mam nadzieję, że tak ... :?

Teraz jeżdżę elektrycznie ... to kolejna debata. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Re: Produkcja samochodu i środowisko: liczby




przez Remundo » 05/11/09, 23:06

Christophe napisał:- CO2: około 50% masy pojazdu

Niemniej jednak od razu widzimy, że istnieje coś, co nie przylega !!

Rzeczywiście, w Niemczech (gdzie produkuje się większość BM) elektryczna kWh emituje 0.6 kg CO2. Zatem 2780 kWh energii elektrycznej emituje 2780 * 0.6 = 1 668 kg CO2.

Zakładam zatem, że wyświetlany CO2 jest odrzucany bezpośrednio przez fabryki BM (odlewnia w przeważającej części ...)! Konieczne byłoby zatem zwiększenie o 1.7 T 0.84 T i dlatego natrafilibyśmy na około 2.5 ton CO2 / wyprodukowanego samochodu! 2500 kg CO2 ca oznacza przy 140 g / km około 18 Przejechany 000 km !!

Oto raport „zrównoważony rozwój BM” (dużo propagandy, ale to lepsze niż nic): https://www.econologie.info/share/partag ... 55DJQS.pdf

„Odpowiedzialny” portal BM: http://www.bmwgroup.com/responsibility/

Temat pokrewny: https://www.econologie.com/forums/voitures-c ... t8710.html

to dobry temat.

Myślę, że można policzyć emisję CO2 odpowiadającą masie samochodu.
Więc zmień samochód (premia za złomowanie, eko-premia za moje korony ...) pod pretekstem, że to ponoć „zielony” gest będzie musiał mi to ponownie udowodnić!

To jest bardzo jasne. Widzę, że z moim tytanowym R19 od 1995 wykonuję 5,5L / 100 km.

1L / 100, chodzi o 23g CO2 / km

Nawet jeśli dobrze napędzana benzyna BMW 1 serii 1500 kg może obsługiwać 5L / 100, musisz prowadzić 1 500 000 / (23x (5.5-5) = 130 500 km, aby zrekompensować szarą energię nowego samochodu.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Re: Produkcja samochodu i środowisko: liczby




przez Remundo » 07/11/09, 16:21

Christophe napisał:W końcu udało mi się zdobyć kilka osób (prawdopodobnie tajna obrona, ponieważ nigdy nie udało mi się znaleźć źródeł publicznych od 2000 !!) dotyczących wpływ produkcji samochodu na środowisko!

Hej Christophe, tak mówi o tym przyjaciel Jancovici:
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że emisje związane z produkcją samochodu elektrycznego są tego samego rzędu wielkości, co w przypadku samochodu na olej, to znaczy, że 1,5 tonę ekwiwalentu węgla (5,4 tony ekwiwalentu CO2) na tonę wyprodukowanego samochodui że pojazd przejechałby średnio 200.000 40 km w okresie swojego życia, a każdy kilometr przejechany pojazdem elektrycznym generuje około 2 „nieściśliwych” gramów COXNUMX. Od teraz nie jesteśmy już całkowicie czyści!

http://www.manicore.com/documentation/voit_elect.html
Nie wyszczególnia już obliczeń, ale w zasadzie bilans CO2 jest jego zadaniem. :P

Poza tym jego poprawiony artykuł na temat samochodu elektrycznego wcale nie jest zły (jak zwykle) : Idea: )
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/11/09, 17:01

Bardzo interesujące, te elementy. I podobnie jak Citro, moje osobiste ziarno soli:

1) Możemy zrobić znacznie lepiej niż „skrobanie” 20 g CO² / km. Złomuję mój Xantia Turbodiesel (nie HDI). Nie mam jego cech. Oceniam go na 160 g / km. Zamieniam go na C1 GPL (ci, którzy mnie czytają, otrzymają wiedzę!). Idę do 95 g / km.

2) Przestańmy myśleć tylko o CO² (i nagle zacznijmy grać w grę multimedialną). Istnieje wiele innych zanieczyszczeń. Znacznie bardziej redukuję emisję cząstek stałych (moja stara Xantia zaczynała „dymić” - gdy mówię „zaczynam” delikatnie mówiąc - nawet lekką stopą). Dopiero zaczynamy odkrywać szkodliwość PM !!! Moja licencja C1 GPL już nie emituje.

To samo dla CO (podzielone przez 10). I, jak sądzę, NOx (zmniejszone o jedną trzecią) ...

Przestańmy więc liczyć tylko CO² (jest to wciąż najgorsze z punktu widzenia zdrowia ludzkiego! Dajmy znać).

Nadal jestem zgorszony, że ta strona gdzieś robi, niekoniecznie chcąc, przeprosiny za „stare tykwy”. Nie oznacza to, że musimy unikać debaty na temat „szarej emisji” związanej z produkcją nowych samochodów. Jest gdzieś punkt przegięcia; podane wyżej elementy pozwalają go nieco zlokalizować.

Tak, wymiana „starego” samochodu na nowszy nie zawsze jest „przyjazna dla środowiska” - jeśli stary nie jest „amortyzowany ekologicznie”; nie, jazda z squashem, ze względu na to, że produkcja nowego samochodu powoduje zanieczyszczenie, nie jest uzasadniona tymi względami ekologicznymi - kiedy przekroczymy 250/300 000 km. Jak często, trochę zdrowego rozsądku, umiar i niuansów, a prawda nie jest daleko!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232




przez Remundo » 07/11/09, 23:09

Cześć

To, co mówisz, jest uzasadnione dla „starych tykw”, ale jaka jest definicja? :D

Ze swojej strony mam wtrysk R19 1,4 katalizowany benzyną 1995 (kocioł, który zmieniłem po wewnętrznym wylutowaniu w 70 Mkm). Za każdym razem podaje palce CT w nos. To robi 5.5L / 100 z ekologiczną jazdą.

Nie rozumiem, co nowego gatunku vraiment lepszy. A jednak jest to „stary” samochód. Prawdą jest, że na starym Dieslu bez DPF jest to bardziej dyskusyjne.

Mój właściciel garażu od dawna chciał mi sprzedać nowy i nie winię go, to jego praca.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory producenci sprzedają nam wywrotki i powiem, że dopóki nie będzie hybrydy plug-in u siebie w domu z równoważną skrajnią R19 lub ZX przy wartości mniejszej niż 30000 € TTC.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153