Wytwarzania numery samochodu i środowiska!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Produkcja samochodu i środowisko: liczby




przez I Citro » 08/11/09, 10:15

Remundo napisał:http://www.manicore.com/documentation/voit_elect.html
Nie wyszczególnia już obliczeń, ale w zasadzie bilans CO2 jest jego zadaniem. :P
Poza tym jego poprawiony artykuł na temat samochodu elektrycznego wcale nie jest zły (jak zwykle) : Idea: )
Obraz Cóż, nie zgadzam się z nim... :?

W swoim artykule proponuje zamianę całego importu ropy na kilometry elektryczne... Postulat wydaje mi się fałszywy...

Myślę, że powinniśmy raczej myśleć w kategoriach liczby pojazdów x ich zużycia energii elektrycznej.
Ponadto łączy zużycie energii elektrycznej przez te wadliwe pojazdy elektryczne z bieżącym zużyciem energii elektrycznej, nie biorąc pod uwagę zarządzania siecią (GRID) i szczytów produkcyjnych. Analitycy zwykle twierdzą, że pojazdy elektryczne należy ładować w okresach, w których elektrownie wytwarzają nadwyżkę, aby wchłonąć nadwyżkę produkcji.

W każdym razie nie zastąpimy z dnia na dzień wszystkich obecnych samochodów samochodami elektrycznymi. Obecna infrastruktura umożliwia już zasilanie kilkuset tysięcy pojazdów elektrycznych.
Z mojej strony nie ma jednego rozwiązania, ale kilka rozwiązań problemu... A samochód, który jest obecnie głównym środkiem transportu indywidualnego, musi stracić ten status i podzielić się nim z innymi ZNACZNIE LŻEJSZYMI I WYDAJNYMI środkami (rower, welomobile) itp.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/11/09, 12:42

Remundo napisał:Cześć

To, co mówisz, jest uzasadnione w odniesieniu do „starego squasha”, ale jaka jest definicja? :D

Ze swojej strony mam wtrysk benzyny katalizowanej R19 1,4L z 1995 roku. Prawdą jest, że w starych Dieslach bez DPF jest to bardziej dyskusyjne.

.


1) Masz rację, że problem występuje częściej w starych Dieslach (większość!): pogarsza się jakość wtrysku (kto ma regulowaną pompę i wtryskiwacze???), brak DPF... Więc "pali" ...

Osiągasz 5,5 l/100: gratulacje za jazdę. Przy C1 byłoby to około 4 litry...

2) Masz również rację co do konserwacji: ile katalizatorów, które w ogóle niczego już nie katalizują?

3) Moje stare dynie to ZX Diesel z przebiegiem 325 000 km (chyba z 1990 r.) i Xantia TurboDiesel z przebiegiem 340 000 km (chyba z 1992 r.).

4) Oczywiście debata jest znacznie bardziej złożona.

Żeby wyjaśnić moje podejście, które jest tylko moje: mam licencję C5 GPL (nabytą na korzystnych warunkach: samochód „ekskluzywny”, epay, 23 000 km; 12 000 euro). „Bólowało” mnie, gdy pracowałam z tym sama.*
*
W przeciwieństwie do Citro, mam wątpliwości co do samochodów elektrycznych. Krótko mówiąc, nie zdecydowałem się na taki krok, więc przyznaję, że byłaby to logiczna kontynuacja moich przemyśleń.

Mając obecnie wszystkie zalety zdecydowałem się zatem na dodatkowy C1 przerobiony na LPG, z którym jeżdżę do pracy; wychodzimy i spacerujemy, gdy jest nas 2 lub 3 (lub nawet 4 bez bagażu)…

A C5 staje się czymś w rodzaju kampera: wypady całą rodziną (5) z psem i bagażem lub podróże z żoną (w nim śpimy). W efekcie jego żywotność będzie bardzo wydłużona i...to jest odwrotność tego co pisałem powyżej...

Dlatego mówię, że to bardziej skomplikowane!

Całkowity koszt tej floty: około 22 000 euro (po odliczeniu pomocy na transformację LPG).

Zrobię podsumowanie, ale zużycie paliwa w rodzinie (a tym samym „uzależnienie od ropy naftowej”) gwałtownie spada. Myślę, że co najmniej 30%. Zatem CO² proporcjonalnie. Oraz emisje inne niż CO² (znacznie więcej ze względu na wykorzystanie floty na LPG).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 08/11/09, 14:00

@Did67: zrobiłeś dobry interes

@Citro: Oczywiście EV to złożony problem. Wolę widzieć rzeczy po prostu, w kolejności priorytetów:
1. Skłaniam się w stronę hybrydy typu plug-in, bo nie jestem przekonany do 100% EV, z wyjątkiem 100% mieszkańców miast
2. Zazieleniaj miks elektryczny.
3. Rozwijajcie paliwa z biomasy/odpadów organicznych (przy dobrze zaprojektowanych samochodach ich umiarkowane zużycie benzyny prawdopodobnie będzie współmierne do zasobów biomasy).

Ale w przypadku 1/ jest to bardzo powolne, w przypadku 2/ uważam, że we Francji jest to mało prawdopodobne nawet za 30 lub 40 lat, w przypadku 3/ jest to nadal myślenie życzeniowe. :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/11/09, 15:50

Did67 napisał:
Mam licencję C5 GPL (nabytą na korzystnych warunkach: samochód „ekskluzywny”, epay, 23 000 km; 12 000 euro).


Dużo rozmawiałem! Dwoma palcami...

Żeby było zrozumiałe: „samochody wiejskie” nie, takich nie ma; Mówiłem o „samochodzie”. papieża"

PS: znalezione w Internecie; jest w zasięgu każdego.

Wybierz samochód z konotacją „starego” (stary C5 był doskonałym przykładem); w wersji benzynowej (na LPG) dlatego wyprzedany; Wersja „high-end/all options” = oznaka wysokich dochodów, dlatego samochód zadbany, leży w garażu...

Tego prawie nigdy nie brakuje. A podczas transakcji będziesz miał babciną kawę i ciasta! (PRAWDA!)...

To były czasy, gdy olej napędowy kosztował 1,50 euro! To było nie do sprzedania! Znalazłem ten sam V6 jeszcze tańszy!

Jedyny problem, na który należy zwrócić uwagę: nie będzie już ulgi podatkowej za transformację, jeśli pojazd emituje więcej niż 160 g CO² przed transformacją (140 g 1 stycznia). Dałem się nabrać... W przeciwnym razie mój budżet był o 2 euro mniejszy!

Oczywiście nie działa to w przypadku Golfa GTI!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/11/09, 16:11

Remundo napisał:
1. Skłaniam się w stronę hybrydy typu plug-in, bo nie jestem przekonany do 100% EV, z wyjątkiem 100% mieszkańców miast


Też tak uważałem jeszcze kilka miesięcy temu, zanim całkowicie zmieniłem zdanie.

Zredukowana do inwestycji o wartości 1 euro, nie jestem pewien, czy hybryda jest na równi.

Dziś jestem przekonany, że jest odwrotnie.

Dlatego zamierzamy przejść od dwóch wspomnianych dyni do dwóch C1 (+ 1 C5, które zatrzymamy), wszystkie zasilane LPG.

Zaczynam oczywiście od zdobytej wiedzy: C5.

Albo zastąpiłem squasha Priusem. I jeden z nas dalej jechał do pracy w C5 LPG (w skrócie przejechał 1,5 tony; 8 litrów średniego ekwiwalentu benzyny). A drugi wziął Priusa (nie wiem ile ton, w realnych warunkach jakieś 4,5 l/100, trasa krótka, zygzakowata). Zatem 8 + 4,5 l = 12,5 l / 100 (i proporcjonalnie CO²).

Lub dwa LPG C1. Każdy przenosi 900 kg. Zużycie = 2 x 4,5 l = 9 l/100 (w realnych warunkach zygzakiem do nas z równiny Alzacji). Myślę, że możemy osiągnąć nawet trochę lepszy wynik. Badania w toku...

Koszt na mój koszt dwóch LPG C1: około 16 000 euro (w tym jeden klimatyzowany)... Czyli znacznie mniej niż pojedynczy Prius!!!

I jak już powiedziałem, nie mówię o innych emisjach (CO, NOx, cząstki stałe, o których we Francji mówi się tak mało - i nie bez powodu jest to słaby punkt Diesela, który ma przewagę pod względem CO²) . Dwa C1 LPG miażdżą Priusa od 3 do 10 razy!

Więc dla mnie hybryda rodzi się martwa.

Czekam na prawdziwy prąd, niezawodność i w ogóle, z infrastrukturą, na prawdziwy przełom... W międzyczasie podjąłem decyzję. A bez hybrydy znacznie obniżę emisję spalin… (drugi zakup dopiero się kończy).

Dwa problemy z moim rozumowaniem (które natychmiast potępiam):

1) bezpieczeństwo: oczywiście jestem słabiej chroniony przed zjechaniem z drogi, a zwłaszcza kierowcy z pojazdami o 1,5 m wyżej od pozostałych... Należy jednak pamiętać, że C1 nie jest pod tym względem śmieszny: tarcze wentylowane z przodu, poduszki powietrzne (przód + bok w serii „comfort”), paski z napinaczami, kontrola trajektorii... To już nie jest 2CV!

2) jeszcze jedna umowa ubezpieczenia (oczywiście tańsza)...

PS: Mówię C1, bo w październiku była to najlepsza oferta. Dziś myślę, że to Aygo, w Toyocie (to samo). Jutro w Peugeot będzie 107...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Produkcja samochodu i środowisko: liczby




przez Obamot » 08/11/09, 16:36

Christophe napisał:Niemniej jednak od razu widzimy, że istnieje coś, co nie przylega !!

Rzeczywiście, w Niemczech (gdzie produkuje się większość BM) elektryczna kWh emituje 0.6 kg CO2. Zatem 2780 kWh energii elektrycznej emituje 2780 * 0.6 = 1 668 kg CO2.

Zakładam zatem, że wyświetlany CO2 jest odrzucany bezpośrednio przez fabryki BM (odlewnia w przeważającej części ...)! Konieczne byłoby zatem zwiększenie o 1.7 T 0.84 T i dlatego natrafilibyśmy na około 2.5 ton CO2 / wyprodukowanego samochodu! 2500 kg CO2 ca oznacza przy 140 g / km około 18 Przejechany 000 km !!

Więc zmień samochód (premia za złomowanie, eko-premia za moje korony ...) pod pretekstem, że to ponoć „zielony” gest będzie musiał mi to ponownie udowodnić!

Oto raport „zrównoważony rozwój BM” (dużo propagandy, ale to lepsze niż nic): https://www.econologie.info/share/partag ... 55DJQS.pdf

„Odpowiedzialny” portal BM: http://www.bmwgroup.com/responsibility/

Temat pokrewny: https://www.econologie.com/forums/voitures-c ... t8710.html


Tym, co nie „przykleja się” szczególnie do wody, nie byłoby przypadkiem to, że sami poddali recyklingowi część wody, której używają do produkcji swoich samochodów? Mówię to, ale to czysta hipoteza.

Z drugiej strony gigantycznym źródłem oszczędności byłoby, gdyby koncepcja „wbudowanego starzenia się” była nie tylko zakazana, ale wręcz niezwykle surowo karana przez prawo (ale to niestety nie jutro)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/11/09, 13:22

Did67 napisał:[...]2) Przestańmy myśleć tylko o CO1 (i tym samym bawić się w media). Jest mnóstwo innych zanieczyszczeń. Znacznie bardziej redukuję emisję cząstek stałych (moja stara Xantia zaczęła „dymić” – kiedy mówię „odpala”, to za mało powiedziane – nawet mając lekką stopę). Dopiero zaczynamy odkrywać szkodliwość PM!!! Mój CXNUMX GPL nie emituje już żadnego.

To samo dla CO (podzielone przez 10). I, jak sądzę, NOx (zmniejszone o jedną trzecią) ...

Przestańmy więc liczyć tylko CO² (to i tak najmniej najgorsze z punktu widzenia zdrowia ludzkiego! Wiedzmy o tym).[...]
Mówiłem już gdzie indziej, ale powtórzę tutaj: to proste zachodnie rozumowanie!
W skali globalnej jest to całkowicie nieprawda, a CO2 jest LE większe problemy, które pojawią się przez człowieka ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/11/09, 16:04

Wrócę jeszcze trochę do tego przesłania, które jest bardzo „ukierunkowane”…
Did67 napisał:[...]1) Możemy zrobić znacznie więcej niż „zdrapać” 20 g CO²/km. Złomuję moją Xantię Turbodiesel (nie HDI). Nie mam jego cech. Szacuję na 160 g/km. Zastępuję ją licencją C1 GPL (ci, którzy mnie czytają, dowiedzą się!). Dochodzę do 95 g/km.
W przypadku Xantii zasilanej olejem 160 g CO2 odpowiada w przybliżeniu 6.2 l / 100.
Przypuszczam, że jest to „rzeczywiste” zużycie, gdyż na moim XM-ie, który ma albo ten sam silnik (w przypadku Xantii 2.1 TurboD), albo większy silnik i który jest cięższy, średnio spalam mniej. ..
Z drugiej strony 95 g dla C1 stanowi „znormalizowaną” wartość ...
Prawdziwych porównań można dokonać jedynie podczas użytkowania i nie jestem pewien, czy przewaga będzie tak znacząca, jak oczekiwano.

Did67 napisał:To samo dla CO (podzielone przez 10). I, jak sądzę, NOx (zmniejszone o jedną trzecią) ...
Chciałbym wiedzieć, skąd pochodzą te liczby?
OK, jeśli chodzi o redukcję NOx, ale jeśli chodzi o CO, to nie wierzę ani przez chwilę, wydaje mi się nawet, że LPG emituje więcej.

Że wyposażamy się w LPG, aby jeździć taniej, tak, ale nie możemy wysuwać argumentów "pseudo-zielonych" jako uzasadnienia ...

Ostatnia sprawa: mój „olej do dyni” emituje tylko mniej niż 120 g CO2 Skamieniałość...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/11/09, 17:45

Drwal napisał:W skali globalnej jest to całkowicie nieprawda, a CO2 jest LE większe problemy, które pojawią się przez człowieka ...


Pozwólcie mi, ponieważ jestem bardziej wrażliwy na problemy zdrowotne, aby być bardziej dopracowanym:

a) Problem CO² z klimatycznego punktu widzenia, tak, oczywiście. Z innymi konsekwencjami (równowaga, burze, uchodźcy klimatyczni itp.). Tak.

b) w obszarach o wysokiej gęstości uważam, że konsekwencje cząstek NOx są obecnie poważnie niedoceniane ... Nie mam dowodów ...

c) co mówię: zbytnio koncentrujemy się na CO² w porównaniu do innych programów ; to proste, mówimy tylko o tym! W szczególności w przypadku samochodów i kotłów jest to, według moich przekonań, ważny ślepy zaułek.

Czy to jest jaśniejsze? Musimy walczyć z CO², ale nie tylko!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/11/09, 17:48

Drwal napisał:
to łatwe zachodnie rozumowanie!

...


Oui, bien sûr.

Tylko dwa słowa: kto tu jest forum, żyłem przez 4 lata głęboko w buszu???

To powiedziawszy, dzisiaj mieszkam w Alzacji, 250 mieszkańców/km² i tak się sytuuję. Zamożni ludzie z Zachodu, inaczej nie miałbym ani tego komputera z dostępem do internetu, ani 3 samochodów, ani ogrzewanego domu. Poza tym jest to jeszcze prostsze: nie będzie mnie tam, bo 2 i pół roku temu nie byłoby SAMU, który by mnie uratował!!!

Więc spokojnie zakładam, że...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230