Recykling odpadów Crèvecoeur-le-Grand

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Recykling odpadów Crèvecoeur-le-Grand




przez bham » 05/10/09, 14:17

Dzisiaj widziałem 5 dnia raport na temat centrum recyklingu Crevecoeur-le-grand w Oise. Jego szczególność ma być połączona z zakładem recyklingu http://www.crevecoeur-le-grand.com/inde ... lerie.html , Dlatego jeśli przedmioty, których niektórzy się pozbędą, są nadal w dobrym stanie, muszą iść do zakładu recyklingu zamiast lądować w śmietnikach, a następnie na wysypiskach śmieci. Wszyscy zauważyliśmy, zwłaszcza najbardziej konserwatywnych i / lub entuzjastów majsterkowania wśród nas, że ludzie czasami wyrzucają wszystko, w tym przedmioty, które mogą uszczęśliwić ludzi.
Dlatego uważam tę inicjatywę za szczególnie innowacyjną i pozytywną dla środowiska. Musisz tylko zobaczyć, co Gegyx znalazł w Emmaüs, „pięknym” rozdrabniaczu do roślin.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 05/10/09, 14:50

Obraz

Zabawne imię „recykling”, którego nigdy nie słyszałem, przyjmuję :)

Mam wątpliwości co do pisowni marnotrawstwa (t?) Erie, osobiście postawiłbym T:

A) Akademia Francuska + wiki + ademe ... = 1T

http://archives.ucciani-dessins.com/le-saviez-vous/
http://fr.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9ch%C3%A8terie
http://www2.ademe.fr/servlet/KBaseShow? ... atid=16297

B) ... ale według Larousse'a jest to 2 T:
http://www.larousse.fr/dictionnaires/fr ... erie/22144

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/10/09, 15:16

Idź zrozumieć! :zaszokować:
Jeśli chodzi o recykling, wydaje mi się, że jest to nazwa przyjęta przez Quebecers, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/10/09, 16:13

Roooooh ... nie znasz zakładów recyklingu? Jest to jednak świetny klasyk alternatywnej gospodarki ...

W przypadku słów takich jak centrum recyklingu reforma pisowni z 2007 roku zezwala na oba rodzaje pisma, ale mam problem z wersją „et” ... :? (stara szkoła? :zmarszczyć brwi: :płakać: )
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 06/10/09, 11:24

Ditto in Angers, jednym z centrów recyklingu w agglo jest zakład recyklingu Emmaus ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 07/10/09, 20:29

Równie dobrze możesz umieścić 2 T w centrum recyklingu, to zawsze T z recyklingu! :?

Wydaje mi się niewłaściwe używanie bezkrytycznie terminu „recykling”, czyli odzyskiwanie materiałów z przedmiotu, na określenie ponowne wykorzystanie całości lub części przedmiotu w jego oryginalnej formie (naprawa lub źródło części zamiennych) lub dla innej podobnej lub innej, ale mniej wymagającej funkcji.

Pierwszemu zabiegowi towarzyszy znaczna strata jakościowa i energetyczna (która może przekroczyć zysk), podczas gdy drugi jest bardzo cnotliwy ze wszystkich punktów widzenia.

Na przykład nie jest w stanie odzyskać materiału ze szklanej butelki, która została użyta tylko raz, a najcenniejsza jest energia niezbędna do jej stopienia: lepiej go wysłać.

Ograniczeniem ponownego wykorzystania wielu obiektów jest, jak już wspomniałem, że przy produkcji nie nadają się one do łatwego demontażu, a jakość komponentów jest niezadowalająca (delikatnie mówiąc!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/10/09, 20:37

Ahmed napisał:[...] Wydaje mi się niewłaściwe używanie bez rozeznania terminu „recykling”, czyli odzysk materiałów przedmiotu, na określenie ponowne wykorzystanie całości lub części przedmiotu w jego oryginalnej formie (naprawa lub źródło części zamiennych) lub do innej podobnej lub innej, ale mniej wymagającej funkcji. [...]
Wydaje mi się, że użyto tylko określenia „recykling” ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 21/10/09, 12:00

Wolę słowo „centrum zasobów"ponieważ podkreśla różne aspekty tego rodzaju działalności:
patrz a zasób tam gdzie inni widzą tylko odpady, wezwij ich Zasoby kreatywności, aby projektować nowe życie obiektu, konkretyzować tę kreatywność dzięki Zasoby wiedzieć, jak połączyć Zasoby indywidualny do wspólnego projektu itp.

Słowa takie jak „recykling”, „recykling” nie mają tego bogactwa i, jak podkreśla Ahmed, powinny być zarezerwowane dla procesów materiałowych i przemysłowych - moim zdaniem.
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 21/10/09, 12:05

Christine napisał:patrz a zasób gdzie inni widzą tylko śmieci

Gratulacje. Całkowicie się zgadzam.

Zdanie do przemyślenia.
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/10/09, 12:33

Christine napisał:Wolę słowo „centrum zasobów„[...]
Struktury, które tu znam, nazywają się „Recyclerie - ressourcerie” ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75