Bioklimatyczne potrzeby w zakresie porad domowych

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/08/09, 13:53

tararika napisał:[...]
Architekt, z którym się spotkałam, odradzał mi ten proces, bo powiedziała, że ​​po 10 latach istnieje ryzyko osiadania i powstania mostka termicznego
Całkowicie fałszywe, jeśli użyte produkty są dobre, a wiedza instalatorów jest na standardowym poziomie...

tararika napisał:[…]Powiedziano mi także o zastosowaniu dwóch warstw izolacji z wełny drzewnej o różnej gęstości. aby obniżyć koszty.
Mwoué... Szczególnie interesujący jest fakt zastosowania dwóch warstw, pozwalających na zmniejszenie mostków termicznych konstrukcji nośnej.

tararika napisał:[...]Jestem blisko Bordeaux, jak znaleźć wystarczającą grubość, aby uzyskać najlepsze ISO,
Nie należy zadawać tego pytania w takich kategoriach...
Musisz wyznaczyć cele. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twój dom odpowiadał budynkowi BBC, będziesz potrzebować wytrzymałości ścian R > 5 i dachu R > 7.5.

tararika napisał:[...] Jeśli chodzi o okna, pomyślałem, że okiennice stwarzają problem w zakresie ich mocowania do izolacji zewnętrznej.
Tak, chyba że masz przymocowaną konstrukcję wsporczą.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/08/09, 13:59

minguinhirigue napisał:[...] Ale pójdźmy dalej, jeśli chodzi o izolację, podane przez Ciebie wartości (20 cm na ścianie i 40 cm na dachu) są moim zdaniem wartościami trochę istotnymi dla Bordeaux... Dla odniesienie, dom architekta Jeana-Louisa Moulina w Trièves (Alpy > 850 m):
+ 200 mm celulozy + 25 mm panel z wełny drzewnej na ścianie
+ 240 mm celulozy na dachu + 25 mm panel z wełny drzewnej przeciwdeszczowej XNUMX mm
= 34 kWh/m²/rok zużycia ogrzewania i ciepłej wody użytkowej!

Dom nie jest pasywny, ale w środku gór ma już taką wydajność, że najmniejsze piece na drewno (od 7 do 8 kW) są prawie zbyt mocne!
Znasz Jean-Luca? :zaszokować:

To przyjaciel stąd...

(nawiasem mówiąc, Trièves to „Terytorium", miasto to Saint Sébastien)

minguinhirigue napisał:[...] Zgadzam się raczej z ociepleniem niż ogrzewaniem, jest lepiej, ale 40 cm na dachu w Bordeaux? Nawet bez obliczeń uważam, że są to wartości, które z całą pewnością zapewniają pasywne działanie w Bordeaux :|
Jeśli może zainwestować trochę więcej, to dlaczego nie?

minguinhirigue napisał:[…]Co do reszty, całkowicie podążam za ideą kółek powietrznych dla bezwładności: masz już cegły w środku (ściana), nie jest źle, ale możesz uzupełnić płytami pływającymi, ważne tam, gdzie nie ma parkietu, i ścianki działowe z cegły pełnej (cegła prasowana z surowej ziemi itp.) lub z gliniane panele... Ograniczy to ryzyko przegrzania. [...]
Nie lepiej!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19




przez tararika » 21/08/09, 22:28

dziękuję drwalowi za wszystkie odpowiedzi.

Tak, to prawda, że ​​monomur 30 będzie niewątpliwie lepszy od cegły typu A, ponadto dzwoniąc do sklepu z materiałami dowiedziałem się, że cena jest taka sama.

Daje mi to zatem R = 2.6. Pozostaje znaleźć ten sam R dla izolacji.
jeśli wezmę wełnę drzewną o gramaturze 160 KG/m3 na 100 mm i lambdzie 0.040, otrzymuję R = 2.5
Panel jest sztywny, więc nie ma potrzeby obramowania.

W przypadku szklanych powierzchni należy unikać drzwi przesuwnych?


w przypadku przegród a priori fermecell niekoniecznie jest dobrym wyborem, ponieważ nie wytwarza wystarczającej bezwładności, jeśli dobrze zrozumiałem.
Pod względem kosztów i wydajności preferowane są cegły pełne, panele gliniane / płytki gipsowe?

Zadaję sobie pytanie, jak obliczyć wystarczającą masę bezwładności w porównaniu do powierzchni mieszkalnej / klimatu w regionie? :?

Dlaczego rolety przesuwne są lepsze od okiennic skrzydłowych?

Do płyty murarz oferuje mi podkładki styropianowe
z płytką kompresyjną 5 cm
lub całkowita podłoga 16 cm, jeśli dobrze zrozumiałem.
Stawia izolację między płytami a płytą :? jest konieczne?

za przeszklenie oferuje mi okna w kolorze dębu lub kasztana, które wybrać, jaki współczynnik powinno mieć przeszklenie? Czy argon jest niezbędny?

dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję : Mrgreen:
0 x
housebbcgironde
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/08/09, 09:25

dom BBC




przez housebbcgironde » 22/08/09, 10:09

bonjour,
Przeczytałem uważnie wszystkie Twoje posty na ten temat. Obecnie analizujemy budowę domu BBC w Gironde.

Teren został już zakupiony, a budowa powinna rozpocząć się do końca roku. W międzyczasie zgłębiam ten niewyczerpany i ciągle zmieniający się temat.

+ za informację
0 x
W poszukiwaniu Graala (rozumiem dobrego partnera do tej budowy)
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19

Re: dom BBC




przez tararika » 22/08/09, 10:38

maisonbbcgironde napisała:bonjour,
Przeczytałem uważnie wszystkie Twoje posty na ten temat. Obecnie analizujemy budowę domu BBC w Gironde.

Teren został już zakupiony, a budowa powinna rozpocząć się do końca roku. W międzyczasie zgłębiam ten niewyczerpany i ciągle zmieniający się temat.

+ za informację


Gdzie znajduje się Twoja działka?

Jakie materiały i z jakimi ludźmi zostaną użyte w samodzielnej budowie? konstruktor?

dziękuję bardzo za dalsze wymiany zdań. :D
0 x
housebbcgironde
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/08/09, 09:25

dom BBC




przez housebbcgironde » 22/08/09, 22:05

Dobry wieczór,

Ziemia położona jest u wjazdu pomiędzy dwoma morzami. Jest płaska.

jesteśmy w trakcie opracowywania planu z 2 kierownikami projektów i konstruktorem.

Analizowane jest wszystko, co dotyczy materiałów. miałem
skontaktowałem się z budowniczym w Ain, który zbudował 4 domy
różne procesy (monomur, beton komórkowy itp.)

Okazało się, że zużycie było zrównoważone głównie dzięki dobrej izolacji.

Zakład EFFINERGIE jest dobry pod względem budowy domów BBC i stosowanych procesów.
Jestem w trakcie tworzenia strony internetowej, na której będzie można umieścić konstrukcję w sieci, ale jest to moja pierwsza.

A+
0 x
W poszukiwaniu Graala (rozumiem dobrego partnera do tej budowy)
tararika
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 31/07/09, 16:19

Re: dom BBC




przez tararika » 22/08/09, 23:05

[quote = "maisonbbcgironde"] Dobry wieczór,

jesteśmy w trakcie opracowywania planu z 2 kierownikami projektów i konstruktorem.

Czy ten konstruktor jest w Gironde? kim on jest
czy chciałbyś użyć materiałów ekologicznych?

Powodzenia w przyszłości. :|
0 x
Valentmi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/08/09, 23:37
Lokalizacja: Chambéry

Klimatyczny dom




przez Valentmi » 22/08/09, 23:42

Witam,
źle obliczony dom, nawet dobrze zaprojektowany, będzie nie do zamieszkania.
Do obliczeń dotyczących nasłonecznienia polecam Soleili


http://www.sunny-soleili.net/

jeśli chcesz dobrze Kanadyjczyka; Bezpłatne oprogramowanie GAEA
0 x
Avatar de l'utilisateur
Biotek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 24/01/09, 17:01
Lokalizacja: Issy-les-Moulineaux




przez Biotek » 22/08/09, 23:47

Witam,

Biorę udział w tej dyskusji dopiero teraz, bo właśnie wróciłam z warsztatów partycypacyjnych, na których bezpłatnie udzielam porad.

Uczestniczące budowy

Nie widzę słowa „słoma” w izolacji Twojej ściany?
Czy ten materiał Cię odstrasza?

Budujemy tego typu domy, a wykonanie ścian i reszty domu pozwala na uzyskanie znaku BBC.

Ściana jest zbudowana w następujący sposób (od zewnątrz do wewnątrz):

Powłoka elewacyjna (ziemia, wapno lub inna) Grubość 10 mm
Płyta Fermacell H2O Grubość 12,5 mm Lambda 0,17
Osłona przeciwdeszczowa Grubość 0,5 mm
Bela słomy Grubość 350 mm Lambda 0,07
Paroizolacja Grubość 0,5 mm
Płyta Fermacell Grubość 12,5 mm Lambda 0,32 (Ta płyta zapewnia usztywnienie i może być następnie pokryta powłoką ziemną)

Obraz

Ściana R BioTeknik: 5,287
0 x
housebbcgironde
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/08/09, 09:25

Re: dom BBC




przez housebbcgironde » 23/08/09, 08:00

tararika napisał:
maisonbbcgironde napisała:Dobry wieczór,

jesteśmy w trakcie opracowywania planu z 2 kierownikami projektów i konstruktorem.

Czy ten konstruktor jest w Gironde? kim on jest
czy chciałbyś użyć materiałów ekologicznych?

Powodzenia w przyszłości. :|


Producentem jest TANAIS. Czekamy na ich plan, a także na widok wybudowanego domu BBC (dziwne, że nie pojawia się on na stronie EFFINERGIE, nawet jeśli nie jest ukończony, rozmawiałem z nimi o tym)

Patrzę na to z punktu widzenia materiałów przyjaznych dla środowiska.
Spotkaliśmy menadżera biznesowego ze sklepu z materiałami ekologicznymi zlokalizowanego w MERIGNAC, ale kiedy odwiedziliśmy go na początku sierpnia, był on zamknięty. Wracamy na początku września.

Dla twojej informacji będzie podwójny przepływ VMC i izolacja wewnętrzna. Jeśli chodzi o ogrzewanie za pomocą termicznego panelu słonecznego, Tanais właśnie powiedział mi o zbiorniku termodynamicznym zapewniającym tę samą wydajność i niższy koszt (pomysł do sprawdzenia...)

A budujesz na Żyrondzie??
0 x
W poszukiwaniu Graala (rozumiem dobrego partnera do tej budowy)

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106