Niekontrolowane ładowanie akumulatorów litowych: niebezpieczeństwo

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Niekontrolowane ładowanie akumulatorów litowych: niebezpieczeństwo




przez Christophe » 17/07/09, 14:04

Oto, co może się zdarzyć, gdy użyjesz ładowarki nieodpowiedniej dla baterii litowej:

https://www.econologie.com/batterie-au-l ... -4114.html

Imponujące ... ale prawdziwe!

Film nie mówi, w jakich warunkach wybuchł, zakładam przepięcie + przeciążenie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

baterie litowe




przez tigrou_838 » 17/07/09, 14:48

cześć, mocno na bateriach, widziałem w telewizji na arte program (xenius) (między 19h a 19h30) powyżej.

mówił o nowych akumulatorach obciążonych ryzykiem eksplozji z powodu wstrząsu i przeładowania, a co gorsza, z obcym ciałem, jak gwóźdź, w który utknął, co spowodowało ładną pracę akumulatora, co spowodowało wybuch obrzęku i wiele toksyczne opary. (uwalniane ciepło, mniej więcej 600 stopni)

więc uważaj na nowe baterie, weź odpowiednią ładowarkę.

Tigrou
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 17/07/09, 15:11

Ołowiany akumulator, który wybucha podczas ładowania, sprawia, że ​​czyszczenie również ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/07/09, 15:35

Uh, czy to wygląda jak Makro?

Co należy zrobić, aby zdetonować akumulator ołowiowy? Wysłać mu 100 A?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 17/07/09, 15:49

Nie ... Pewnego ranka przyjechałem do pracy, jeden z moich chłopaków włożył akumulator swojego motocykla do naładowania w naszej ładowarce przewidzianej dla akumulatorów PL za piętnaście amperów ... Został umieszczony na ziemi. . Kiedy się zepsuła, wtyczki zostały umieszczone w szafce sufitowej ... odpowietrznik akumulatora musiał być zatkany lub nie wiem co ... Zostaliśmy pozostawieni na dobry strach (dym w miejscu niejawnym) ) i duża sesja czyszczenia ...

Jest też klasyczny cios faceta, który przejeżdża samochodem na innym, przekraczając polaryzację, i faceta, który kontroluje ładunek, wyładowując baterię bocznikiem. Który pozostaje zablokowany ... Vlouffff ....

Ja w gatunku wybuchowym ... puściłem bąka w piwnicy trochę przy szklance gazu z elektrolizy wody ... Pokrywa i elektrody elektrolizera poleciały na sufit ... uchylone drzwi ... moje uszy gwizdały przez dwa dni ... :zaszokować: :zaszokować: 5 minut później elektrolizer został podłączony pod maską mojego samochodu : Mrgreen: Z jedynym skutkiem zmiany zapachu przy wyjściu z garnka ... Od smażonego śledzia do zapachu katalitycznego oleju napędowego ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/07/09, 16:12

Bawimy się w twojej pracy, powiedz tak, nie rekrutuj tam? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 17/07/09, 16:18

Christophe napisał:Bawimy się w twojej pracy, powiedz tak, nie rekrutuj tam? : Chichot:

Jeśli za każdym razem jeden z nas umiera na raka lub białaczkę ... Lub tak ... Zawsze gotowy ... Wyślij swoje CV do pana Desmaray
http://www.20minutes.fr/article/338934/ ... oselle.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 17/07/09, 20:11

Halo
będąc producentem modeli samolotów, akumulatory Lipo muszą być zabezpieczone przed przeciążeniem, w przeciwnym razie:
http://jroger.nuxit.net/berliweb/photos ... _horst.htm

Obraz
Obraz

lub spalony:

Obraz
tak achtung!
Powodzenia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 18/07/09, 10:35

To jest wiadomość, którą chciałem przekazać!

Krowa, samochód, który ją eksplodował, przeraża ...

Mam nadzieję, że ładowarki EV są „bezpieczne” w przypadku awarii!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 18/07/09, 11:18

: Arrow: Właśnie dlatego VE Lithium spóźnia się ... Tylko BYD zaczęło produkować. Ale ten producent jest wiodącym na świecie producentem baterii litowych, ma około 35% udziału w rynku telefonii komórkowej ...
Moce związane z samochodem nie mają ze sobą nic wspólnego ...

Dużym problemem związanym z tą technologią jest to, że bateria zawiera paliwo ORAZ utleniacz.
Jeśli więc dojdziemy do fazy krytycznej, a jeśli dojdzie do spalania, nie możemy dłużej go zatrzymać ... po prostu ograniczamy jego efekty (chłodzenie i zapobiegamy rozprzestrzenianiu się na pobliskie obiekty).
:?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 179