Izolacja: Izolacja ocena mieszaniny

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/07/09, 09:59

Zawsze uważałem, że im mniejsza objętość do ogrzania, tym tańsze jest ogrzewanie. Myślę, że twoje stare walizki dobrze wytrzymają zimno: zaizoluj sufit, zdmuchując kilka listew z podłogi na poddaszu.
Izolacja dachu jest uzasadniona tylko wtedy, gdy strych jest zamieszkany. I odwrotnie, zimą tworzysz obszar prawie tak zimny jak na zewnątrz, ale osłonięty od wiatru.
Zwornik systemu: aluminiowa bariera paroizolacyjna do oddawania promieniowania podczerwonego do wnętrza pomieszczeń.
Nie zapomnij zaizolować włazu lub drzwi, lub umieścić izolacyjną klapę oprócz drzwi, gdy na dole schodów na strych znajdują się drzwi.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/07/09, 12:16

Słoń napisał:[...] Zwornik systemu: aluminiowa paroizolacja do powrotu promieniowania podczerwonego do wnętrza pomieszczeń. [...]
Zdecydowanie nie...
Zobacz tutaj:
https://www.econologie.com/forums/renovation ... t7937.html
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Konopie na wacie szklanej: przechodzi lub jestem spalony




przez drwal » 23/07/09, 12:22

Dany Dutheil napisał:Drogi Ty, potrzebna byłaby jakaś rada.

Na moim niezamieszkanym strychu jest wełna szklana, która jest używana jako strych. Wydaje mi się, że wciąż „trzyma” i przyznaję, że nie mam odwagi, by go usunąć i położyć coś innego. Raczej myślałem o dodaniu konopi w rolkach na górze, przymocowanych do krokwi, wełna szklana została umieszczona między tymi krokwiami. Czy należy przeciąć paroizolację LV? Rolka z konopi jest pusta, czy powinniśmy coś dodać ????

Dziękuję Ci.............
Z czysto termicznego punktu widzenia to zadziała.

Później twoje konopie pozostaną tak, jak to określiłeś, podczas gdy LoS będzie się pogarszać nieubłaganie w czasie ...

Jeśli chodzi o paroizolację, jeśli widzisz ją na strychu, LoS został umieszczony do góry nogami! (co jest - niestety - bardzo częste, zapewniam ... :| )

Ten film jest tam, gdy pozę jest poprawnie wykonana, aby spróbować chronić LoS. Więc jeśli to odetniesz, będziesz uczestniczyć w szybszej degradacji swojego starego LoS ​​...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292