Pisuar bez wody

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Pisuar bez wody




przez lejustemilieu » 30/04/09, 07:37

Witam,
: Chichot: Kiedy rozmawiamy o toaletach, oto kolejna dobra informacja.
Ostatnio zatrzymałem się na parkingu przy autostradzie francuskiej, aby napełnić się ... olejem, a także niewielkim odpływem zużytej wody.
Co mnie zaskoczyło, że ulżyłem sobie w pisuarach, które nie pachną, nie używają kropli wody i żadnych chemikaliów dla zapachów. :zaszokować:
Wreszcie znalazłem materiał w Internecie:
http://www.sanitec.fr/urimat/urimat.html
Myślę, że to ten
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/04/09, 07:49

Tego rodzaju sprzęt jest używany w Niemczech od jakiegoś czasu. Ale coś musi być: normalnie, kiedy sikasz na ścianę, kończy się osad: „nie zwilżający” plastik, specjalny środek czyszczący? strona milczy na ten temat.
Spłucz według ilości. Moim zdaniem ten rodzaj zastosowania powinien być ograniczony do dużych prędkości, takich jak obszary autostradowe.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 30/04/09, 08:49

Moim zdaniem ten rodzaj zastosowania powinien być ograniczony do dużych prędkości, takich jak obszary autostradowe.

Tak, oczywiście, i to musi uratować M kostek wody.
Teraz muszą po prostu zainstalować wymiennik, aby ogrzać pomieszczenia bezpłatnych toalet :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/04/09, 10:02

Tak, jest naprawdę bardzo dobry, polecam go wszystkim społecznościom

Mac na przykład są w to wyposażone, coraz więcej hoteli i publicznych bloków sanitarnych

Obraz

Do czyszczenia wystarczy gąbka do czyszczenia
Bezwodne systemy pisuarów nie wymagają wody poprzez proste działanie syfonowe. Te pisuary w żaden sposób nie naruszają ani nawet nie używają. Powierzchnia tych pisuarów jest gładsza niż szkło. Jest również pokryty żelem, który zapewnia natychmiastowe opróżnienie moczu. Specjalny płyn biodegradowalny zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów i pozwala naturalnie wydalać mocz. Ten płyn powinien być odnawiany tylko dwa do czterech razy w roku, w zależności od zastosowania.

Zalety korzystania z tych pisuarów są liczne

* Brak zużycia wody i powiązane koszty
* Bardzo niski koszt czyszczenia
* Nie ma problemu z mechanizmem spłukiwania pisuaru
* Czyste i bezwonne środowisko
* Bez bakterii (nie ma stojącej wody)
* Minimalna konserwacja
* Troska o zrównoważony rozwój ekologiczny i oszczędność wody


kiedy będzie wersja „dziewczęca” :D

w przeciwnym razie jest tak: SUCHE TOALETY http://ec-eau-logis.over-blog.net/article-5769433.html (Biomastered Litter Toilet)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/04/09, 10:47

Bezwodny pisuar? Mam to samo w domu: w naszym ogrodzie :) : Chichot:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/04/09, 13:24

To samo dotyczy tego, że mój jest 80-letnim bukiem
odpowiada mu, ponieważ jest 2 X większy niż inne buki
de l Alee, który wciąż wynosi 500 m.
Podkreślam, że poprzedni najemcy zrobili to samo.
co prawdopodobnie tłumaczy dobre zdrowie drzewa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/04/09, 13:32

Doskonały nawóz: przez kilka miesięcy mój pies zawsze sikał u stóp stołu w ogrodzie. Trawa rosła tam coraz szybciej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/04/09, 13:35

To wszystko, mam odpowiedź na moje pytanie:

Powierzchnia tych pisuarów jest gładsza niż szkło. Jest również pokryty żelem, który zapewnia natychmiastowe opróżnienie moczu
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

bezwodny pisuar




przez futuranat » 30/04/09, 13:40

cześć, dołączam do rozmowy, ponieważ uważam ją za interesującą ... ale ile kosztuje ta maszyna? i jest łatwy w instalacji?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/04/09, 13:51

Królik napisał: Co prawdopodobnie tłumaczy dobre zdrowie drzewa.


To zabawne, zawsze myślałem, że mocz nie jest zbyt dobry dla roślin, ale wydaje się, że nie: http://fr.wikipedia.org/wiki/Pipi#Engrais

Mocznik obecny w moczu zawiera 60 do 80% azotu zawartego w naszych odchodach., Dzięki działaniu naturalnie obecnego enzymu, ureazy, azot zawarty w moczniku spontanicznie przekształca się w amoniak, a następnie azotany w ciągu kilku godzin.

Mocz jest zatem doskonałym źródłem azotu dla roślin i doskonałym przyspieszaczem kompostu [4], Utworzony przez pośrednie połączenie produktów ubocznych deaminacji (2 cząsteczki NH3) i oddychania komórkowego (1 cząsteczka CO2), mocznik jest znacznie mniej toksyczny niż amoniak.

Niektórzy ogrodnicy używają zatem moczu jako nawozu o stężeniu jednej objętości moczu na 10 do 20 objętości wody zużytej na rośliny i kwiaty w okresie wegetacji; nierozcieńczony mocz spaliłby korzenie wielu gatunków.


Super! Idę sikać do kosza na kompost : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225