Mechaniczny perpetuum mobile: wyjaśnienia

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 03/09/05, 01:52

wznów post, a następnie kliknij edytuj w prawym górnym rogu.

wybierz adres i naciśnij Ctrl c (kopiuj), a następnie kliknij przycisk
IMG

naciśnij Ctrl v (wklej)
następnie OK w oknie skryptu.

t usuwa poprzedni adres.
i klikasz
Wyślij wiadomość Edytuj


Przed wysłaniem możesz kliknąć
zapowiedź
żeby zobaczyć co to daje

W praktyce przekonasz się, że jest to niezwykle proste.
Pocieszające jest to, że udało Ci się już ugruntować swój wizerunek
na zwykłym serwerze.D to najtrudniejsza część.
;)

Przypomina mi to reklamę, która jakiś czas temu była w telewizji. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/09/05, 08:58

Wyjaśnienie gifa:
Pasek obraca się na dwóch kołach pasowych.
Opaska ta wyposażona jest w pewną liczbę elementów utworzonych przez cylinder i ciężką masę pełniącą funkcję tłoka.
Jeden koniec każdego elementu jest otwarty, aby umożliwić przedostanie się wody.
Na drugim końcu znajduje się szyja. Elastyczna rurka (nie pokazana na gifie) łączy tę szyjkę z szyjką przeciwległego odpowiednika elementu na pasku.
W elemencie opadającym tłok wyrzuca powietrze, które przekazywane jest do wznoszącego się elementu.
jasnoniebieski: powietrze
ciemnoniebieski: woda
Wszystko jest zanurzone.
Czy silny mózg mógłby spojrzeć na ten projekt i obliczyć, dlaczego nie może zadziałać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 04/09/05, 10:15

Świetnie, Jean-François. Lapin dobrze mi to wyjaśnił, ale nie jestem dobry w sprawdzaniu, czy mechanizm pokazany na gifie może działać, czy nie. Nie wydaje się, aby wyzwalał pasje. To prawda, że ​​jest stary. Gdyby Hunter tam był, splunąłby na niego, ale to nie popchnęłoby schmilblicka do przodu. Czy ktoś wie czy powstał prototyp i jakie były rezultaty?
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/09/05, 23:14

Przepraszam

Energia nie powstaje wskutek unoszenia się cieczy w pewnych porowatych lub chłonnych ciałach stałych....

Zjawisko to można doskonale wytłumaczyć prostymi prawami fizycznymi.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Capillarit%C3%A9
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 05/09/05, 14:07

Głupio odpowiedziałem na forum filmy. Kopiuję tutaj.

Zobaczę filmiki, które wychodzą z tematu "mechaniczny MP" i na pewno mają lepszą przyszłość...
Wracając do mechanizmu, gdyby istniało zewnętrzne źródło energii, nie bylibyśmy już w logice mechanicznego MP. To, co powinno spowodować ruch pasma, to nacisk Archimedesa silniejszy z jednej strony niż z drugiej, obecność powietrza zwiększająca objętość wypartej cieczy i tworząca, jak wszyscy wiedzą, ciąg ku górze równy ciężarowi tej cieczy.
Gdybyśmy ustalili, że elementy znajdujące się po stronie dolnej będą cięższe od wody, a te znajdujące się po stronie górnej lżejsze, co zapobiegnie bardzo regularnemu obracaniu się taśmy (oczywiście poza zasadą zachowania energii)?
Zanim zacznę majstrować przy modelu, chciałbym wiedzieć, czy inni, o ile wiesz, próbowali tego. Jeśli tak, nie muszę się tym przejmować...

Odpowiedź ekologii Niedziela, 04 września 2005, 14:03
Mała rada: nie przemęczaj się... ...mpsy z "klasyczną" mechaniką nie mają szans na wytworzenie ani jednego dżula...chyba że wystąpi błąd pomiaru

Moja odpowiedź :
Moje zainteresowanie MP nie ma nic wspólnego z produkcją energii. Zostawiam to osobom poważnym i kompetentnym. Po prostu intryguje mnie fakt, że mechanizm, który wydaje się oczywisty na papierze, może nie działać w rzeczywistości.
Problem jest taki sam, jak w przypadku silników z magnesami trwałymi: jak sprawić, aby siła stała była przerywana? W przypadku mechanizmu zanurzonego polega to na naprzemiennym działaniu dwóch antagonistycznych sił stałych: grawitacji i ciągu Archimedesa.
Na razie mam
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 05/09/05, 14:09

(ciąg dalszy) Na razie chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś zna majsterkowicza, który próbował zbudować taki mechanizm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38




przez Mikhail » 10/09/05, 08:55

Cuicui napisał:Czy silny mózg mógłby spojrzeć na ten projekt i obliczyć, dlaczego nie może zadziałać?

Aby uruchomić ten silnik, musisz dokonać następujących modyfikacji:
- dodać dźwignie.
- dodaj sprężyny gazowe, jak pokazano tutaj: http://perpetuum.monsite.wanadoo.fr/page2.html
- i wyprodukować pływaki tak, aby w ich minimalnych stanach objętościowych. pod wodą nic nie ważą. Dodatnia pływalność, bliska zeru.
I oczywiście wszystko musi zostać poprawnie obliczone.

To bardzo proste:
- Udowodniono, że masa wytwarza taką samą ilość energii, spadając, jak zużywa, poruszając się w górę, niezależnie od wyznaczonej drogi. Bilans energetyczny = 0.
- Ta przepływająca masa powoduje zmianę objętości pływaków. Różna objętość pływaków powoduje różny ciąg Archimedesa po lewej i prawej stronie silników.
Stąd: - praca silnika 01 11357.
To wszystko.
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 17/09/05, 18:37

Dwa nowe przykłady „ruchów wiecznych”, które krążą po Internecie od jakiegoś czasu...

Zaczynają się natychmiast, ale zwykle zanikają po kilku minutach.

Oto link:
<a href='http://www.jp-petit.com/Inclassable/illusion_optique2.htm#14_9_05' target='_blank'>http://www.jp-petit.com/Inclassable/illusi...ue2.htm#14_9_05</a>
:P
(Zobacz w Google: szalona iluzja)
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38




przez Mikhail » 17/11/05, 12:01

Bonjour!
Jak już pisałem, nie tylko ja potrzebuję czystego źródła energii. Szczerze mówiąc, nie jest mi to w ogóle potrzebne.
Nie rozumiem, dlaczego ci wszyscy ekolodzy, zieloni… i tak dalej, wiedzą tylko, jak robić przedstawienia przed kamerami.
Robią dużo hałasu za nic, przykuwają się np. do torów kolejowych, wspinają się na drzewa, pamiętając o ich odległym pochodzeniu, wygłaszają długie przemówienia w telewizji, żeby nic nie powiedzieć (albo prawie nic) .. itd., itd., itp.
Nie mogą jednak zaoferować rozsądnej alternatywy dla energii jądrowej, na przykład ropy naftowej… itd.
Nawet jeśli ktoś wpadnie na coś naprawdę wartościowego, nikt tego nie usłyszy. To krzyk na pustyni...
Zasugerowałem coś wartościowego (moim zdaniem), ale o dziwo nie mogę znaleźć nikogo, kto by mi pomógł. A to wszystko moim zdaniem dlatego, że trzeba robić konkretne działania, a nie występy przed kamerami. A żeby było konkretnie, nie ma już nikogo.
Ech tak!
0 x
SM

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117