kocioł olejowy zastąpienie pelety przeglądu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 07/04/09, 17:59

vidoc67 napisał:
Zużywamy powiedzmy 25% oleju opałowego na CWU (2300 * 25% = 575 l) w ciągu roku.


Zużycie oleju opałowego na CWU wydaje mi się przeszacowane.
Generalnie potrzeba około 31kWh/m3 ciepłej wody, jeśli zbiornik jest w ogrzewanej kubaturze lub lepiej ocieplony.
Zgrubna kalkulacja: 31 kWh = ~3 l oleju opałowego, zapowiadany model 575 l odpowiada zatem około 190 m3 wody gorący (60°), co wydaje mi się ogromne dla 3 osób (liczby, które zwykle spotykam, to około 20 m3/rok/osobę w gorącej wodzie).

Dla porównania z rachunkiem za wodę: generalnie zużywamy od 20 do 40% całkowitej ilości wody pitnej w postaci ciepłej wody.

Myślę, że ilość opału zużywanego na CWU jest raczej bliska 200L, chyba że wszyscy codziennie się kąpią...
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."
[Mauriac]
vidoc67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/03/09, 09:43




przez vidoc67 » 09/04/09, 10:04

Chciałbym odnieść się do części dotyczącej ulgi podatkowej… która może budzić kontrowersje.

Co kwalifikuje się do ulgi podatkowej?

Z tego co wyczytałem lepiej po prostu zadeklarować sam kocioł na pellet...

Spotkaliśmy osobę z podatkami i to totalna niejasność jest godna ubolewania, teksty prawne są źle zrobione i pozostawia się to swobodnej interpretacji kontrolera... brak jednoznacznej odpowiedzi.

Najwyraźniej zapomnieliśmy o silosie... ale reszta zapasów i sprzętu?

Dla części słonecznej wygląda to trochę jaśniej...

Twoje doświadczenie ?

DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 09/04/09, 14:19

vidoc67 napisał:Z tego co wyczytałem lepiej po prostu zadeklarować sam kocioł na pellet...

Spotkaliśmy osobę z podatkami i to totalna niejasność jest godna ubolewania, teksty prawne są źle zrobione i pozostawia się to swobodnej interpretacji kontrolera... brak jednoznacznej odpowiedzi.

Najwyraźniej zapomnieliśmy o silosie... ale reszta zapasów i sprzętu?

Dokładnie, to właśnie czytałem (nowy soundtrack z podatków opublikowany 6 kwietnia). Silos tak to nie powinno być liczone.
Zasadniczo podstawa ulgi podatkowej [...] obejmuje koszt części i materiałów eksploatacyjnych które mają być zintegrowane lub stanowić, po zmontowaniu, sprzęt do wytwarzania energii utilisant
odnawialne źródło energii (por. BOI 5 B-26-05 nr 36).

http://www11.minefi.gouv.fr/boi/boi2009 ... 5b1009.pdf
To tylko część produkcji energii: w zasadzie tylko kocioł. Przyznaje się jednak, że „podstawa ulgi podatkowej obejmuje również wydatki związane z »robakiem« lub jakimkolwiek innym urządzeniem umożliwiającym automatyczne karmienie”. Ale na tym się kończy (nie silos/magazyn, nie grzejniki itp.). Rozporządzenie bierze pod uwagę, ale w innej kategorii ulgi podatkowej. Szczególnie należy zwrócić uwagę, aby wszystko było dobrze wyszczególnione na fakturze (sprzęt / mo, oznaczenie sprzętu, kocioł separacyjny + drobne akcesoria / schowek / grzejniki).

Nie jest to całkowicie pozostawione swobodnemu uznaniu kontrolera, BO podatków służy precyzji interpretacji tekstów. Ale czasami te szczegóły pojawiają się trochę późno. Na przykład cytowany powyżej BO dotyczy wydatków poniesionych w 2008 r., które mają zostać zadeklarowane w podatkach za 2009 r., ale nie dotyczy jeszcze wydatków poniesionych w 2009 r., do których zastosowanie będą miały nowe przepisy przyjęte na przełomie 2008 i 2009 r. Będzie to przedmiotem przyszłych instrukcji... a tymczasem urzędy skarbowe są rzeczywiście w stanie zawieszenia!
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."

[Mauriac]
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 09/04/09, 14:34

dokładność:
zbiornik buforowy i wszystko, co dotyczy zestawu hydraulicznego, zaworów, wężownic, usuwania popiołu, jest uwzględnione w obliczeniach ulgi podatkowej.
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."

[Mauriac]
vidoc67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/03/09, 09:43




przez vidoc67 » 14/04/09, 10:31

Czy system transportu ssącego z silosu do kotła może zatem, podobnie jak ślimak bez końca, być częścią ulgi podatkowej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/04/09, 18:47

Tak.

Nie wiem, czy zrobili to celowo, ale producenci oferują zestaw z kotłem. Decydujesz się na model, odpowiedni "kit" jest częścią zestawu... Otóż w moim przypadku tak było w ofercie. Nie było oddzielnego rozliczenia za odkurzacz, rury... Tylko śruba odsysająca silosu była osobna, ale nie wiem, czy to przez to, że miałem przedłużony model... .
0 x
vidoc67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 13/03/09, 09:43




przez vidoc67 » 17/04/09, 10:44

Witam,

Niestety celowo robią zestawy i coraz więcej (TRYBA, GUNTAMATIC...) poza tym, że fiskus w ogóle się nie zgadza, jeśli cena kotła jest w ich oczach zawyżona, będą prosić o rachunki, teraz jeśli budowniczy/sprzedawca nie może lub nie chce uszczegółowić swojej taryfy, to klient idzie się napić z niewielkim regresem... według podatnika.

Wracając do silosu, mam przed oczami mały obraz ulgi podatkowej przy zakupie samochodu bez baku, ale za który zgadzamy się na dofinansowanie części linii paliwowej, uważam to za głupotę! w końcu... żeby porównać fotowoltaikę mamy ulgę podatkową na balon z podwójnym wymiennikiem ale to rezerwa jak silos, bez tego moja instalacja jest nic nie warta...

Dodanie zbiornika buforowego (z ogrzewaniem grzejnikowym) czy jest to interesujące/skuteczne czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/04/09, 12:08

Nie zrozumieliśmy się! A dokładniej, nie wyraziłem się jasno.

System przenośników w przypadku kotła „zasysającego" jest „jeszcze bardziej" częścią kotła niż ślimak silosu. Przy zakupie PES 15 (na przykład) układ ssący, rury, silos pośredni dołączony do kotła są częścią kotła...

To powiedziawszy, w odniesieniu do kotłów na pelety lub zrębki drzewne, jest to dozwolone, gdy te
sprzętu kwalifikują się do ulgi podatkowej, niezależnie od tego, czy wydatki związane z "niekończącą się śrubą" lub tout autre
urządzenie umożliwiające automatyczne karmienie są również wliczane do podstawy ulgi podatkowej
.


Jeśli więc śruba (która jest rozliczana osobno) kwalifikuje się, oczywiste jest, że układ ssący, który jest częścią kotła, jest „tym bardziej”. A cena kotła nie będzie „nienormalnie” wysoka (chyba, że ​​zostałeś oszukany). To będzie cena katalogowa Okofenu (mówię tutaj o Okofenie, bo taki mam i znam go najlepiej). Nieco wyższy, co prawda, niż w modelu z napędem bezpośrednim... Ale to „normalne” (do tego cały układ).

Kod podatkowy jest jasny (fragment powyżej). Jeśli kiedykolwiek ktoś w złej wierze z podatkami miałby z tobą zadzierać, atakujesz Sąd Administracyjny. Wygrasz za każdym razem!

W moim przypadku mam PESK 15 (kondensacyjny). Dodatkowy koszt wyniósł 2 EUR bez podatku. Poszło bez dyskusji do ulgi podatkowej!

Moim zdaniem obawa, że ​​zostaniesz posądzony o „przeładowanie” jest nieuzasadniona, o ile mieścisz się w cenach katalogowych. To powiedziawszy, departament podatkowy nie jest głupi. Zna niezwykłą zdolność Francuzów do „wygładzania” ich deklaracji. I tak sprawdza, czy przypadkowo robocizna (niekwalifikująca się) nie została zmniejszona, a koszt kotła (kwalifikujący się) zawyżony! Nie będziemy też winić Cię za to, że wybrałeś markę droższą, a nie najtańszą...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 03/05/09, 21:01

Producenci niemieccy i austriaccy bardzo drogo płacą za swoje kotły, ponieważ oferują kompletny system.
Niektórzy producenci nie opanowują automatycznego podawania, więc trzeba kupować gdzie indziej. Na przykład w HS France...
Ich ceny są wtedy znacznie atrakcyjniejsze. Na przykład DZ sprzedaje swój kocioł na pelety za 4000 € ze zbiornikiem 100 kg. Zmniejszona jest również regulacja, co może prowadzić do większego zużycia paliwa, choć wątpię, aby gazownie niektórych producentów aż tyle przynosiły.

Wreszcie, o ile rozpalasz ogień, równie dobrze możesz to robić w salonie w kominku lub piecu. Również tutaj dostępne są bardzo przystępne cenowo i dekoracyjne urządzenia do podłączenia do ogrzewania.

Budżet z silosem i ślimakiem jest wtedy wyraźnie poniżej 10 tys. €. Oczywiście jest mniej prestiżowy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/05/09, 13:13

Philippe Schutt napisał:
Również tutaj dostępne są bardzo przystępne cenowo i dekoracyjne urządzenia do podłączenia do ogrzewania.

Budżet z silosem i ślimakiem jest wtedy wyraźnie poniżej 10 tys. €. Oczywiście jest mniej prestiżowy...


Pełna zgoda merytoryczna.

Istnieją „w pełni automatyczne” systemy, które nazywam również „jak olej opałowy”. Silos, śruba, odsysanie, czyszczenie samochodu itp. Często jest to Austria / Niemcy. To jest drogie. Zgadzamy się. Ale na początku sezonu wciskam zielony guzik i nie zapominam zamówić pelletu, to wszystko... Mogę być chora lub nieobecna...

A potem są systemy „w stylu pieca”: mały zintegrowany zbiornik, który regularnie napełniasz (gdy przynosisz polana), regularnie czyścisz palenisko, zamiatasz kurz, który to generuje… Jest tańszy, ale nie jest ten sam automat...

Oba są „uzasadnione”, ale nie porównujemy tego samego.

Ale "pokarm ślimakowy i silos w salonie" ??? Tutaj nie widzę...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 425