Energia hydrauliczna: wybierz małą turbinę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet




przez Sankt Esteben » 07/04/09, 05:07

Witam Patou i wszystkich.

Uważam, że wydajność Państwa turbiny jest doskonała, ale czy może mi Pan powiedzieć, jakie jest natężenie przepływu? Ponieważ przy tak małym spadku potrzebujesz dużo wody? W każdym razie myślę, że twoja turbina jest naprawdę tą, której wydajność jest najlepsza dla niskich spadków. Czytałem już jak zrobić turbinę Ossberga, ale żeby to zrobić, trzeba być kimś więcej niż tylko dobrą rączką. W każdym razie dziękuję za odpowiedź, to sprawia, że ​​chcę kontynuować; Teraz największym problemem jest ten diabelski traktor, który nie przyjeżdża. Mam nadzieję, że dotrze w ten weekend! Potem dokładnie przestudiuję przepływ mojego strumienia. Mam nadzieję, że pewnego dnia przyjadę do Ciebie do Wogezów, na wypadek gdybyś przejeżdżał przez Kraj Basków , zapraszam do mojego domu, zawsze leży kawałek szynki Bayonne, z odrobiną Irouleguy (z umiarem), a drzwi są zawsze otwarte, szczególnie dla miłośników młynów i ekologii!
0 x
Ziemia jest niska
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

wybierz małą turbinę, energia odnawialna




przez Sankt Esteben » 11/04/09, 14:34

Witam Patou i wszystkich,

Mówicie mi, że prędkość przy spadku z 4 metrów wynosi 8,85 m/s, czy to oznacza, że ​​aby uzyskać najlepsze osiągi, koło musi obracać się z prędkością około 450 obr/min? , to właśnie udało mi się zrozumieć! Po raz kolejny opóźniliśmy prace, teraz jest to spowodowane okropną pogodą. Wesołych Świąt wszystkim!!!!!!!!
JM
0 x
Ziemia jest niska
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4

Re: wybierz małą turbinę, energia odnawialna




przez Patou » 12/04/09, 21:04

Saint Esteben napisał:Witam Patou i wszystkich,

Mówicie mi, że prędkość przy spadku z 4 metrów wynosi 8,85 m/s, czy to oznacza, że ​​aby uzyskać najlepsze osiągi, koło musi obracać się z prędkością około 450 obr/min? , to właśnie udało mi się zrozumieć! Po raz kolejny opóźniliśmy prace, teraz jest to spowodowane okropną pogodą. Wesołych Świąt wszystkim!!!!!!!!
JM
.

jeśli chodzi o moją turbinę Osbergera, zużywa ona 100 litrów na sekundę.
dla Ciebie najprostszy sposób obliczenia prędkości obrotowej Twojej turbiny,
opróżniasz go i mierzysz tę prędkość.Połowa tej prędkości pod obciążeniem.
uważaj, nie trzeba go całkowicie otwierać, zwróć także uwagę na koło pasowe, musi wytrzymać prędkość.
prędkość turbiny Negri jest duża (trudna do obliczenia).
turbina Negri o średnicy 240, którą zainstalowałem, pracowała pusta przy 1200 obr./min pod wysokością podnoszenia 2.7 metra
wkrótce
Patou
0 x
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

wybierz turbinę




przez Sankt Esteben » 01/05/09, 05:33

Bonjour à tous,

prace postępują powoli, ale pewnie; już niedługo będziemy mogli napełnić zbiornik retencyjny i dokonać pomiarów. Miłego długiego weekendu wszystkim.

JM Saint Estebena.
0 x
Ziemia jest niska
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

wybierz małą turbinę




przez Sankt Esteben » 20/05/09, 05:14

Obraz
Obraz
Obraz

Mam nadzieję, że zdjęcia będą dobrze widoczne i pozwolą Państwu rzucić okiem na młyn i turbinę Negri.

Wkrótce.
0 x
Ziemia jest niska
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16126
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 20/05/09, 13:52

Witaj, święty Estebenie,

Powodzenia w sprzątaniu :D

Ładny dom 8)
0 x
Obraz
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

wybierz małą turbinę




przez Sankt Esteben » 22/05/09, 14:17

Witam, dziękuję za odpowiedzi. Zbiornik retencyjny jest czysty w 2/XNUMX, jednak pozostaje jeszcze do zrobienia spód tarasu i domu, bo traktor nie ma do niego dostępu. Miasto przystąpiło do rozbiórki drogi gminnej przylegającej do wylotu, dopiero w zeszłym tygodniu przeszła burza z gradem i deszczem, w wyniku czego droga gminna ponownie się zepsuła, odcinając jednocześnie dopływ wody pitnej i konieczność jej rozpoczęcia od nowa, ponieważ moje gniazdko jest całkowicie zablokowane; istne ziemskie tsunami, nie mam już ani jednego owocu z pięćdziesięciu drzew owocowych, wszystko zostało zniszczone, ale jakimś cudem tama, którą odbudowałem z synem, stanęła!! Więc cudów nie ma. Nie tylko w Lourdes! ! Przy tym wszystkim ani kropli wody w młynie, to nieźle. Są ludzie, którzy nudzą się na emeryturze, jak na razie nie w moim przypadku! Próbuję wkleić zdjęcie zatoki wylotowej po burzy. Do zobaczenia następnym razem.

Obraz
Obraz
0 x
Ziemia jest niska
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet




przez Sankt Esteben » 23/05/09, 09:50

Obraz

Cześć Patou i wszyscy, załączam zdjęcie mojej turbiny Negri i chciałem wiedzieć, czy twoje było podobne? Jest bardzo głośno, ale muszę umieścić silinbloki, aby sprawdzić, czy hałas się zmniejszy. Nawiasem mówiąc, czy turbina banków jest hałaśliwa? Dziękuję za odpowiedź
0 x
Ziemia jest niska
Sankt Esteben
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 13/03/09, 14:07
Lokalizacja: Anglet

wybierz małą turbinę




przez Sankt Esteben » 08/06/09, 15:32

Bonjour à tous,

Mam pytanie dotyczące prądu i liczby herców. Czy liczba herców jest proporcjonalna do liczby obrotów alternatora? Zwykle, gdy podłączam urządzenie, watomierz wskazuje 50 herców, a to jest, gdy alternator obraca się z prędkością 1500 obr./min. Czy jeśli alternator obracałby się tylko przy 1000 obr/min, miałbym 33,33 herca? Zrobiłem testy przed czyszczeniem basenu i turbiny i nie udało mi się uzyskać 50 herców. Należy jeszcze zaznaczyć, że wlot turbiny był zatkany liśćmi i błotem, testy powtórzę jak wszystko będzie czyste, ale dzięki Twojej odpowiedzi łatwiej byłoby mi się zorientować na jakich obrotach obraca się moja maszyna. turbina! Dziękuję za odpowiedź.
0 x
Ziemia jest niska
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/06/09, 16:09

Witaj, święty Estebenie

Jeśli bezszczotkowy generator prądu przemiennego tak, będziesz miał spadek herców, kilka urządzeń może to obsłużyć, ale silnik zapewni niższą prędkość obrotową.

Duże elektrownie wykorzystują prąd przemienny (czasami prąd stały) konwertowany na prąd stały, a następnie kontrolują napięcie za pomocą regulatorów i wykorzystują falownik do odtworzenia prądu przemiennego.

Inne korzystają z prądu przemiennego i podłączają się bezpośrednio do sieci, synchronizując falę sinusoidalną, ale obecnie jest to stosowane coraz rzadziej, gdy częstotliwość cyklu musi być bardzo stabilna.
:D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 309